Cinsellik Genel Vajinismus

Vajinismus Tedavisi Olan Bir Rahatsızlık

Sektörel dergisinde yayınlanan makale       

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Can Pahalı, Vajinismus gibi birçok cinsel sorun nedeniyle çiftlerin mutlu olamadıkları, boşanmayla sonuçlanan durumların yaşandığını ancak bu tür rahatsızlıkların tedavisinin olduğunu söyledi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olup Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olduktan sonra yaklaşık 15 yıl İskenderun Doğum ve Çocuk Hastanesinde görev yapan Dr. Can Pahalı, branşı gereği birçok ameliyatların yanı sıra bebek sahibi olamayanlar ile cinsel sorun yaşayanların sorunlarına çare olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Uzun süre evli olup gebe kalamayanları tedavi ederek gebeliğin gelişimini izleyerek, doğum yaptırmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Can Pahalı,” Gün geldi; gerdek gecesi kanama olmadığı için aile büyükleri tarafından apar topar muayeneye getirilen gelinlerin, muayenesinin ardından kızlık zarının esnekliğine bağlı kanama olmayabileceğini anlatmakta güçlük çekmenin hüznünü hissettim” dedi.

Meslek hayatımda yaşadıklarımla birlikte kızlık zarı konusu da dahil olmak üzere, toplumda cinsel konularla ilgili olarak ciddi bir bilgi eksikliği olduğunu gözlemlediğinin de altını çizen Pahalı, ”Çalışmalarım sırasında; özellikle vajinismus olmak üzere birçok cinsel sorun olduğunu ve bu sorunların kişilerin yaşam kalitesini önemli oranda etkilediğini fark ettim. Üstelik cinsel sorunlarla ilgili olarak yardım bekleyen birçok hastayla karşılaştım. Bu amaçla İstanbul Üsküdar Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans yaptım ve Cinsel Sağlık Enstitüsünde (CİSED) Cinsel Terapi Eğitimini tamamladım. Şimdi de, Jinekolojik hastalıklarla birlikte başta vajinismus olmak üzere cinsel sorunlarla ilgili hastaları tedavi ediyorum ” şeklinde konuştu.

Vajinismus; çoğu zaman ilk cinsel birleşme girişiminde vajina girişini çevreleyen kaslarda istemsiz olarak ortaya çıkan bir kasılma olduğunu sözlerinde belirten Dr. Can Pahalı, ”Bu kasılma cinsel birleşmeye engel olmakta. Ya da çok ağrılı olmasına yol açmaktadır. Vajinanın 1/3 dış kısmında gerçekleşen bu kasılma dışında; bacakların kapatılması, eşi itme davranışı veya tüm bedenin kasılması da vajinismusta gözlenebilen durumlardır. Aile yapısını etkileyecek, eşlerin ilişkisini bozacak düzeyde önemli olan bu sorunların çözümünde Kadın Doğum Uzmanı olarak uyguladığımız tedavi yöntemleri; cinsel sorunları hazırlayan, ortaya çıkaran ve sürmesine neden olan etkenlerin belirlenmesi, değerlendirilmesi ve terapisi hem psikoloji hem de cinsel sağlık eğitimini gerekli kılmakta” diye konuştu.

Vajinismus aynı zamanda; ağrı olacağı, kanayacağı ya da canının yanacağı gibi düşüncelerle ortaya çıkan korku veya kaygı nedeniyle kendini gösteren bir kaçınma ya da erteleme sorunu olduğunu da sözlerine ekleyen Pahalı şunları kaydetti: “Vajinismus bir hastalık değil, tedavisi olan geçici bir sorundur. Tedavimizin amacı; yalnızca cinsel ilişkinin yani vajina-penis birlikteliğinin sağlanması değil, aynı zamanda zevkli, sağlıklı, mutlu ve tatminkar bir cinsel birlikteliğin gerçekleşmesidir.”

Kaynağı ve yazıyı özgün boyutlarda görüntülemek için tıklayınız.

Doktor hakkında

Op. Dr. Can Pahalı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yaptı. Cinsel Terapi Enstitüsü’nde (CİSED) cinsel terapi eğitimini tamamladı. Hipnoterapi eğitimi aldı. Ankara ve Hatay, İskenderun’daki muayenehanesinde jinekolojik hastalıklarlarla birlikte başta vajinismus olmak üzere cinsel sorunlarla ilgili hastaları da tedavi etmektedir.

Bir yorum yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

73 yorum

 • Bir erkek olarak yazıyorum.Eşimin yaşadığı vajinismus sorununda , vajinismusu yenmemizde bize vesile olan Can beye çok teşekkür ederek başlamak istiyorum.Can bey sayesinde bir eşin, tedavi sürecinde, hatta hayatı boyunca eşine karşı yanında olması gerektiğini ,bu sorunun sadece kadına ait olmadığını aile bağının önemini , ilişki içerisindeki bağı kuvvetlendirmeyi , herşeyin cinsellik olmadığınıni öğrendim.Can bey sayesinde hem vajinismusu yendik hem de daha güzel bir aile olduk.Can beye hayat penceremizi değiştirdiği için teşekkürler.

 • Ben bir erkek olarak vajinismus rahatlisizligi ne olduğunu bilmiyordum ta ki eşim bu rahatsızlığı yaşayana kadar yaşadığımız onca stres onca gerginlikler ten sonra can hocamızın küçük bir araştırma Sonucunda tanıştık iyikide tanıştık aslında vajinismus tedavisi olan bir rahatsızlık tır onu öğrendim bence bu sıkıntıyı yaşayan kardeşlerime tavsiyem geç olmadan kolay bir şekilde can pahalı hocamız la tanışıp kolayca tedavi olup benim gibi teşekkürlerinizisunarsinız.

 • Ben bir erkek olarak bu yorumu yapıyorum . Eşimle beraber Vajinismus şikayetinden dolayı can hocamla bir terapi sürecine başladık. İlk gün utana sıkıla gittiğim yer sonrasında bizim için özellikle eşim için ona çok iyi gelen ve adım adım bizi cinsellik konusunda ileriye taşıyan bir yer oldu. Can hocam ve asistan bize her zaman çok sıcak davrandılar. tedavi ve terapi sürecimiz bizim ilişkimize çok iyi geldi. Vajinismus sorununu 7-8 aydır yaşıyorduk. Keşke hiç beklemeden en başından Can hocamla tedavi sürecine girseydik. bir aylık bir sürede eşim vajinismus sorununu yendi. Gösterdiğiniz ilgi, güler yüzlülük ve anlayış için minnettarız

 • Gözümüzde büyüttüğümüz bu rahatsızlığı seansları düzgün takıp edip ödevleri yaparak yendik. Hocamızın bilgısı ve tecrübesi işigında herşey daha kolay oldu.teşekkürler Can hocam teşekkürler Gül abla iyiki tanıdık sizleri.

 • Bu yorumu bir erkek olarak yazıyorum. Eşimle ilk gecemizde bırlıkte olamadık ve sonralarda aynı sonuçla karşılaştık umutsuzluğa kapılmıştık. Evliliğimizde 4. yılı yaşıyorduk ve artık herkesin cocuk sorması hayatımızı olumsuz etkiliyordu. Ve bu sorunun vajınısmus sorunu olduğunu öğrendık. Binlerce insanın sorunu ve tedavi edilebildiğini öğrendik. Eşimi alıp onu çok sevdiğimi ve bunun üstesınden gelmemız gerektiğini anlattım. İnternetten araştırmayla Can hocamızı bulduk. Sayfasında o kadar güzel yorumlar vardıki hemen iletişime geçtik .İlk muayeneye girdiğimizden itibaren Can Pahalı hoca ve asistanı Gül abla güler yüzlü ve sıcak yaklaşımıyla sadece vajinismus sorununun değil yılların doğum doktoru olması ve klinik psikoloji yüksek lisans eğitimiyle bütün hayatımıza dokundu. Verdiği güvenli ve rahat egsersizlerle 4 seansta bu sorunun üstesinden geldik. Erkeklerin bu rahatsızlık karşısında eşlerinin yanında olması gerekiyor. İşini severek ilgilenerek yapan Can Pahalı hocama ve asistanına sonsuz teskkurler

 • Sevgili Can pahalı hocam 4 yıllık rahatsız lığım olan vajinismus hastası olduğumu öğrendiğimde ilk başta ne nasıl olacak diye o kadar çok düşündüm ki resmen işin içinden çıkamaz hale geldim en son eşime haksızlık yaptığımı düşündüm hatta ona eğer isterse benden boşana bileceğini söyledim o zaman o kadar çok üzülüyordum ki ama elimden de hiç bir şey gelmediği için bir şey yapamıyor dum kendimi eksik biri olarak görüyor dum benim tek hayalim anne olmak ken eşimle bile birlikte olamazken nasıl anne olabilirdim beni en çok üzen şeyde buydu anne olamayacağımı düşünüp kendime kızıyor dum herkesten farklı olmamın sebebi ne hiç bilmiyordum tabi tüm bunları yaşarken eşim canım kocacım her zaman yanımda oldu ona ne kadar teşekkür etsem azdır hiç bir şekilde bana kendimi eksik hisetirmedi her zaman yanımda oldu hatta ömür boyu birlikte olmasak bile beni asla bırakmayacağını söyledi bende o zaman eğer ameliyat gerekse bile eşim benim için bu uğraşırken bende onun için durmicam ama çok şükür araştırma yaparken Can pahalı hocam Hızır gibi yetişti araştırırken adını dahi bilmediğim “VAJİNİSMUS” evet ilk defa duyuyordum bunu ama Can hocamın sayfasına giriş yapmak yeterli oldu o kadar güzel bir anlatım ve o kadar net makale ler resmen bana beni anlatıyor du ama en başta bana güç veren vajinismus tedavisi olan bir rahatsızlık bu yazıyı görünce zaten terapiye başlamıştım o arada dolanırken birden elim arama butonuna geldi ve bastım Allah ım bir ses bu kadar mı huzur verir ilk cümlesi canım benim yanlız değilsin canım gül abla o kadar iyi davrandı ki bana aileme dahi anlatamadigim sıkıntı mi o an hemen telefon da anlatmaya başladım ve bana merak etme tamda olman gereken yerdesin dedi ve en yakın tarihe randevu verdi ben randevu gününü iple çekmeye başladım ve nihayet o gün geldi ve ben kafamda neyi nerden nasıl anlatacam diye düşünürken çoktan kapıya gelmiştim bile ve zil sesi bile beni bekliyor Muş gibi geldi ve gül abla merak etme herşeyi biliyor uz ve senin burdan tek bir gidiş şeklin olabilir o da kendinden emin ve sağlık li huzurlu bir şekilde ve bize Can hocamın odasını gösterdi ben o sırada nasıl bir kişiyle karşılaşacaz diye düşünüyor dum ve eşim sımsıkı elimi tutmuş korkma her şey çok güzel olucak dedi kapı açıldı ve ben artık öyle emin öyle huzur dolu bir odaya girdim ki evet can hocamı görmek yetti bile bize doğru adreste olduğumuzu anlamıştım ve gelişmeleri o andan bile fark etmeye başlamıştık ve en önemlisi bana sağlıklı sin dediği zaman artık ben ilk adımı atmıştım bile şu an o kadar çok yazmak istediğim şey varki duygumu tarif etmek için ama tüm kelimeler yetersiz kalıyor sadece sonucu soylim 4 yıllık rahatsız lığı sadece 4 seyansla bitirdim Can pahalı hocam ve gül abla sayesinde iyiki varsınız çok sağolun siz hep varolun çok teşekkür ederim bende eşimde

 • Vajinismus hastalık değil tedavisi olan bir rahatsızlıkmış bunu öğrendik…bedenimizi tanıdık keşfettik can hocam sayesinde resmen bi aydınlanma yaşadık ciddi bir problemim olduğunu düşünürdüm bende bir eksiklik var derdim asla öyle değilmiş can hocamın tedavileriyle aşılmayacak hiçbir sorun yok bunu anladık ben asla yapamam gibi düşündüm hep çabam bile belki eksik yetersiz kaldı ama sonunda inanıp başardık biz eksik kusurlu değiliz sadece yeterli bilgiye sahip değiliz bilgi eksiğimiz var can hocam ne sorarsanız sorun kaç kere sorarsanız sorun sabırla size anlatacaktır sadece tek tavsiyem ertelemeyin bir yerlerden başlayınca devamı geliyor bir an önce gidin sabredin egzersizleri düzenli ve yeterli sayıda yapmaya çalışın o zaman çok kısa sürede bu sorunu çözersiniz

 • Öncelikle saygıdeğer Hacam Can Pahalı Hocama sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum Can Pahalı hocamla tanışmadan önce çok zor günler geçirdik yani eşim vajinismus hastasıydı bu durumu kimseye açıklayamıyorduk taki Can hocamı bulana kadar hocamla tanışınca vajinismusun tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu hocamın uygulamalarını harfiyen uygulayarak bu hastalığın kolaylıkla atlatılacagını en önemlisi de yalnız olmadıgımızı ögrenmiş olacaksınız. Can hocama teşekkürler…. ????

 • Öncelikle doktorumuz sayesinde bizim yaşamış olduğumuz sorunu aşmamızda çok büyük katkıda bulundu. Tabiki ben ve özellikle eşim bu sorunu aşmak için doktorumuzun tavsiyelerini dikkate aldık, verdiği ödevleri bazen aksatmış olsak da yoğun gayretlerimiz sayesinde bu sorunu aştık. Açıkçası ben, doktorumuz ile tedaviye başlamadan önce bu sorunun çözümü kesinlikle ameliyat olduğunu düşünüyordum fakat doktorumuzun göstermiş olduğu doğru yol sayesinde yaşamış olduğumuz problemi hayatımızdan tamamen kaldırdık. Artık ben ve eşim hem bu sorunu atlatlığımız için hem çok daha mutluyuz hem de birbirimize olan yaklaşımımız, iletişimimiz ve davranışlarımız olumlu yönde çok büyük aşama kaydetti.

 • Başta belirtmek isterim ki böyle bir doktor tanımakta şanslı olduğumu düşünüyorum canım karımın vajinusmus sorunu olduğunu öğrendiğinde araştırıp gittik. Asistanı gül ablaya teşekkürederiz güler yüzü ile bizi karşıladığı için
  Vajinusmusa eşinize destek olursanız daha rahat ve erken aşmış olursunuz her seyansa birlikte gittim eşim ile sonuçta ayıp bir durum değil empati yapınız sevdiğiniz kadin yerinde sizinde sağlık sorunu olup oda sizin yanınızda olmasını istemezmisin. Seanslarimizda eşim ile giderek hem hocanin ilişkimiz için verdiği değerli bilgilerinden hemde vajinusmus hastalığını rahat ve kolay bir şekilde basarmamizi sağladı kendisinin aldığı eğitimler alanında uzman olmasına ayrı bir güven verdi bize eşim mutlu ben mutlu güzel ve bilgili bir ilişkinin içindeyiz hocamızın sayesinde bu sorun ile gelen arkadaşlar bu yazdıklarımı hocayı tanıyınca az bile söylemiş diyecekler.iyiki varsın can hocam.

 • Nerden nasıl başlasam anlatsam bilmiyorum . 2yıl. Dile kolay. 6 aylık evliyken tesadüfen bir doktorumdan Can hocamızın ismini duyduk. Gitmekte çok tereddüt ettim. Çekingen bir insanım . Bekledim erteledim. 2 yıl olunca artık dedim tamam yeter bu kadar gidicem .Doktorumuzun asistanı gül ablayı arayışımı unutamiyorum ağlaya ağlaya konuşmuştum. Sagolsun o kadar iyi tatlı ki 🙂 Gittik ve 2 ayın sonunda oldu 🙂 İmkansız gibiydi hala inanamıyorum bazen . Keşke tereddüt etmeseydim hemen gitseydim dedim, sağlık olsun . Can hocam çok kibar, samimi bir insan. Her çıkışımızda mutlu huzurlu bir şekilde çıktık . Bu yazıyı okuyan kişi lütfen bekleme, üzülme ne hissettiysen hepsini biliyorum anlıyorum . Şunu bil ki Can hocam bütün bilgi birikimiyle insanı aydınlatıyor . Ertelemeden üzülmeden lütfen en kısa sürede tatlı gül ablamızdan randevunu al ve mutlu ol .
  Can hocam size sonsuz teşekkür ediyoruz iyi ki varsınız 🙂

 • Vajinusmus gerçekten tedavisi olan bir rahatsızlık kesinlikle hastalık değiiilll..6 yıllık evliliğimde ne yazık ki bu rahatsızlıkla mücadele ettim ta ki Can hocamla tanışana kadar.Artık o kadar mutlu o kadar özgüvenliyimki sadece bu korkudan değil sanırım birçok korkularım ve kaygılarımdan kurtuldum diyebilirim.Tavsiyelerle ve araştırmalarımla gerçekten çok değerli bir insanla Can hocamla tanışmış oldum.Ağlayarak mutsuz girdiğim o kapıdan arınmış ve her seferinde başarmış olarak gülerek çıktım yanından..Can hoca gerçekten bir velinimet??Tabiki Gül ablacım da çok değerli samimiyetiyle güven ve verdiği hırs ile başarma yolunda destekçimiz?Benim gibi bu rahatsızlığı yaşayan çiftler için diyeceğim tek şey hayatınızın yönünü değiştirmek arınmak kaygılardan korkulardan kurtulmak için başarmak için güvenebileceğiniz kişi değerli Can hocam..Sonunda nereden nereye diyebilmek daha bilinçli bilgili olmak kısa sürede muazzam bi duygu.Ķeşke demiyorum iyiki diyorum…?

 • Başardık !!!!! ne demişler inanmak başarmanın yarısıdır. Öncelikle can hocama ve Gül ablaya çok teşekkür ederim. Can hoca bu alanda kendini geliştirmiş gerçekten çok iyi bi doktor evlilik hayatında olması gereken sevgi dilleri ve diğer faktörleri değerleri , cinsel hayatı açıklayıcı ve güzel ifadeleri ile bizi aydınlattı ve motive etti sağolsun.Aslında vajinismus kulaktan duyma öğrendiğimiz ve çevremizde duyduğumuz gördüğümüz yüzünden bize virüs gibi bulaşıyor ama bilinçaltımıza bulaşan bir hastalık gibi yapışıyor biz bu virüsü sadece doğru bilgiler ile yok edebilirdik bunu da Can hocam sağolsun çok güzel açıkladı ve biz başardık her seans çok güzeldi gerçekten doğru bilmek hayatımıza güzellikler getiriyor şimdi evliliğimiz daha güzelleşecek inanıyorum çok şükür . Ve Başardık demek çok güzel bi his

 • “Vajinismus ” adını duyduğum ama başıma geleceğini tahmin etmediğim rahatsızlık. Eşimle iki sene sevgililik süreci geçirdikten sonra birbirimizi çok severek evlendik. Düğünümüze bir hafta kala yaşamaya başladıģım ilk gece korkusuyla ve düğün günü elime tutuşturulan bir beyaz bez parçasıyla bu rahatsızlığa merhaba dedim.Eşim çok anlayışlıydı ve zamanla olur diyerek rahatsızlığı kabullenmek istemedik. Ama zaman geçtikçe bu durumun zihnimde yarattığı yük giderek arttı . Bir buçuk sene sonra araştırmalarım sonucu Can Bey’e rastladım.Çekine çekine aradığım klinikten ,neşeli pozitif bir sesle beni karşılayan asistan hanımefendiden randevumuzu aldım. Can Bey bizi güler yüzlü şefkatli bir tavırla karşıladı ve keyifli bir terapi sürecinin kapılarını açtı. Bu süreçte o kadar çok yanlış bildigim şey oldugunu öğrendim ki hatta kadin olmakla ilgili hiçbir sey bilmediğimi fark ettim.Sevgili doktorumun kiymetli bilgileriyle, tavsiye ettiği kitaplarıyla , önerdiği video ve filmleriyle ,makaleleriyle, zihnimin cinsellikle ilgili kısmında duran kara perde kalktı.Kendisinin Psikoloji ihtisası yapmış olması yanı sıra kadın doğum doktoru olması da vajinismus hastaları için çok büyük bir avantaj.Aşama aşama, doktorumuzun her bir adımı izin alarak ilerlediği, eşimle birlikte keyifli zamanlar gecirmemizi sağlayan , bize sağlıklı eğlenceli bir cinsel hayat yaşamayı öğreten bu 2 ay gibi kisa bir surede vajinismus hastalığını yendim. Bu süreçte 1 iyikim 1 keşkem var. Iyiki vajinusmus rahatsızlığı yaşamışım bu terapiyi bu eğitimi Can Bey,den alabilmişim. Keşke evliligimin ilk zamanlarında bu rahatsizligi kabullenip ,Can Bey’e daha erken gelip tedavisi olan hatta çok keyifli bir tedavisi olan bu hastalığın beni bu kadar üzmesine izin vermeseymişim.
  Sevgili Can Bey iyiki varsınız size minnettarız..

 • öncelikle can hocamıza binlerce kez teşekkür ederim. şimdiye kadar tanıdığım en iyi doktor diyebilirim.
  8 ay önce evlendim ve ilk gece korkusu aşırı bir şekilde vardı. bir kaç defa denedik ama olmadı çünkü kendimi her zaman çok kastım. önce eşimle dedik ki zamanla olur alışırız şimdi heyecanlıyız diye olmuyor düşündük. ama günler geçtikçe korku daha da büyüyordu. internetten çok araştırdım ve can hocayla karşılaştım. yorumları okurken biraz şaşırdım bir doktor o kadar iyi olabilir mi gerçekten. hemde daha fazlasıymış. o kadar bilgili, ilgili ve sıcak kanlı bir doktor ilk defa gördüm. 7 aylık evliyken can hocanın yanına gitmeye karar verdik. ilk seans da çok tedirgindik ve heyecanlıydık ama hem Gül Abla hem de Can Hoca bizi öyle güzel karşıladılar ki, artık tüm seanslara seve seve giderdik. o kadar şey öğrendik ki, bazen diyorum ki iyiki de bu sorunum vardı çünkü bakış açımız çok değişti.
  her seans ta daha da ilerleme görünce çok mutlu oluyordum, en başta hiç olmayacak başarmayacam düşündüm ama Can Hoca ve Gül Abla bir insana öyle güzel motive ediyorlar ki. olmaması mümkün değil.
  her seans sonrası daha umutlu çıkıyorduk ve zaman nasıl akıp geçti anlamadık. başardık! biz başardıysak herkes başarır! yeterki egzersizleri aksatmayin ve pes etmeyin. inişli çıkışlı günler olucaktır mutlaka ama ne kadar kafamızda soru işareti olsa bile can hocamız hepsine ilgi gösterip bizi rahatlattı. hocamız kesin sonuç veriyor. bizim sorunumuzu kendi sorunu gibi görüp çok iyi ilgileniyor ve hep güler yüzlü samimi bir şekilde bizi tedavi etti.
  ne kadar çok disiplinli olup da egzersizleri ciddiye alınırsa o kadar hızlı bir şekilde tedavi biter ve amaca oluşur.
  herşey insanın kendi elinde ama doktor beyin de büyük katkısı var çünkü bize öyle bilgiler veriyordu ki her gittiğimizde yeni şeyler öğreniyorduk.
  her çıkışta daha da rahat daha da mutlu çıkıyorduk ve diğer seansa gitmek için seviniyorduk çünkü adım adım tedavinin bitmesine ve başarmasına yaklaşıyorduk ve bunu hissediyorduk.
  iyiki iyiki iyiki tanıdık Can Hocayı. çok teşekkür ederiz. vajinismus kesinlikle bir hastalık değildir, sadece bir rahatsızlıktır ve tedavisi var olan bir rahatsızlıktır. herkes bunu başarabilir!

 • Yaklaşık 2 yıldır evliyiz evliliğimizin ilk gününden itibaren cinsellik,cinsel ilişki en büyük problemimizdi. Bazı şeyler olması gerektiği gibi değildi. Kendi içimizde kimseden destek almadan bu problemle boğuşuyorduk. Bu problemle boğuşan her çift gibi bizde aynı yanlışa düştük. Elbet bir gün düzelir, biraz daha zamana ihtiyacımız var. Böyle böyle ilişkimizde boşa giden bir buçuk yıldan başka bir şey yok elimizde. Lütfen bu düşüncelere kulak vermeyin harekete geçin adım atın cesur olun inanın sayımız azımsanacak gibi değil. Sadece hepimiz susuyoruz içimize atıyoruz ve yalnız kalıyoruz.
  Biz bu adımı Can Hocamın desteği ve burada yorumlarını okuduğum bir çok danışan sayesinde attım. Siz de adım atın. Bu sorun profesyonel destek almadan kendi kendine düzelebilecek bir şey değil belki en başta bununla yüzleşmemiz gerekiyor. Can hocam bu desteği size sağlayabilecek rahatlıkla kendinizi ifade edebileceğiniz biri. Onun sayesinde evliliğimiz için yapabileceğimiz en büyük yatırımı yaptık. Şimdi ise hiç hissetmediğim kadar kadınım ve bununla gururluyum terapiyle özgür kaldım ve kendime daha çok güveniyorum.

 • Bu yazdıklarım birilerine umut ışığı olur diye çok mutluyum. Terapiye başlamadan önce karşılaştığım bu sorun asla aşamayacağım bir dağ gibi duruyordu önümde. Tırmanmak bir yana dursun tırmanmayı düşünmek bile korkunçtu. Sonra biraz araştırdıktan sonra Can Pahalı hocayı buldum. Ve o günden sonra hayatımda her şey iyiye gitmeye başladı. Nasıl mı? Başaracağıma inanarak. Bu büyük gözümde dağ gibi büyüttüğüm sorunu bu kadar doğal bir akışla başaracağıma beni Can Hocam inandırdı. Bu süreçteki en büyük kazancım bu rahatsızlığı yenmek değildi. Bu mutluluğun yanısıra bütün gereksiz ve yanlış kalıplarımı yıktım. Sevgili eşim ile el ele o puslu dağı geçip gün ışığının vurduğu nehire uçsuz bucaksız yeşilliklere ulaştık sonunda. Tüm samimiyetleri ve güler yüzleri ile evliliğimizde çiçekler açtıran Can Hocam ve canım Gül Ablam her şey için çok teşekkür ederiz.

 • Eşinizle sadece penis vajina girişi değil evliliğininizin ruh duygu dünyasına da renk katin can pahali hocamıza teşekkürler

 • Öncelikle ben yaptı isem sizde yaparsınız ile baslamak istiyorum. 6 yıllık evliyim tam birleşme yaşamadan belki sürtünme ile hamile kaldım. kizim 5 yaşında. bi çocuğumun olması sevindirdi bu halde iken ama sürecimin uzamasına da sebep oldu. Daha 5 aylık evli iken Türkiye de çok ünlü bir doktora bunun için gittik kesinlikle can pahali hocamın tedavisi ile ilgisi olmayan insanın psikolojik derinliklerine inmeyen tek seansa bundan 6 yıl önce 5000 lira ödediğim ve paramın çöp olduğu bir kerelik bir seans. kas gevşetici hap genital bölgeyi uyuşturucu kremler verildi. Akabinde bi sekilde hamile kaldim ve tedaviye devam edemedim.İskenderun da kadın doğum doktoru Süleyman Aslan bey de kontrol sonucu onun tavsiyesi ile ve okuduğum yorumlar dan can pahali hocamıza geldik.öncesi randevu aşamasında asistan gül ablamız in ilgisi alakası sizin kafanızı kalbinizi bu sürece ikna ediyor. Siz kendinizden vazgeçiyor sunuz ama o vazgeçmiyor Ona cok teşekkür ederim.Can pahali hocamız, yılların kadın doğum doktoru ve klinik psikoloji yüksek lisansı olan bi doktor ve tedavi ettiği onca hasta var. ona inanın güvenin ve verdiği tedaviyi uygulayın ve sonrası çorap söküğü gibi gelecek ben sabah 8 akşam 6 çalışan biri olarak bu süreci 7 seansta astim kafamdaki karanlık aydinliga dogru yol aldi.ve geç kaldım yada erken diye düşünme gelin can hocamız tanışin onun sihirli sözcüklerini biz kadınlara verdiği değeri görün ve eşinizle sadece penis

 • Vajinismus tedavisi olan bir rahatsızlık “Nasıl mı?”
  Evliliğimin onuncu ayında geldiğim klinikte tam bir ay gibi kısa bir sürede bu rahatsızlığı aşarak ve mutlu sona ulaşarak süreci tamamladım ?
  Can hocamin alanında uzman olması ve bunu psikoloji ile taclandirmasi ile birlikte kişinin kendi gayreti de eklenince sonuca ulaşmak o kadar da zor değil. Başta yapamam edemem dediğim herşeyi sırası gelmeden kendim yapmaya başlamıştım. Bir ay gibi kısa sürede bitirmemin sebebi de bu. Her şey sizin gayretinize bağlı korkmayın ilerleyin kendinizle barışık olun, o zaman her şey çorap söküğü gibi kendiliğinden geliyor. Ertelemeyin, çekinmeyin, belki olur diye beklemeyin bunlar sadece sorunu öteler. Kendinize inanın ve Can hocaya güvenin sonrası kendiliğinden geliyor zaten…

 • Ah vajinismus diyerek başlayalım ismini bile bilmeden bir yolculuğa basladm 1yillik evliyim 7 aylık iken keşfettik Can hocamızı araştırmalarla yorumlara bakarak eşimin bna cesaret vermesi ile başladı herşey iyikide vermiş cesaret şuan o kadar mutluyum ki iyikide gitmişim bilgime bilgi evliliğimi gercek olarak sürdürmeye basladm bu süreçte hem çalışıyrdum hem de ödevlerime gayretle devam edyrdm insan istedikten sonra yapamacagi bir şey yokmus destekle bu konunun da üstesinden geldm 1 yıl boyunca herkesin değişik sorularına maruz kaldım ama bu sırrı sadece eşimle aramdaydi kimseye de anlatamyrdm skntim stresim hocamın yanına gelip gittikçe azaldı ilgisi alakası Sehane gerçekten hocam bana sagliksin yaparsin diyerek başladik keşke diyrm daha önceden zamn kaybetmeden gitseydm pişman değilim iyikide gttm mutluyum herşey üstesinden geldim gül ablamın olur hadi yaparsin ne var diyerek başladığım yol mutlu sonla bitti şuan hamileyim hocama gül ablama sonsuz teşekkürler geç kalmayın derim bn başardım başardım 🙂

 • Hesabımın ismini ümitsizliğe kapılma olarak açtım, açtım ki Can hocamız ile gül abla varken vajinismus başta olmak üzere ümitsizliğe kapılmak büyük yanılmak demektir. Şuanda 5 aylık evli bir çiftiz. Evliliğimizin ilk günü cinsel ilişkiye girememe sorunu ile karşı karşıya kaldık, eşim beni hiçbir şekilde kendisine yaklaştırmadı, titredi, ağladı, denedik her defasında aynısı oldu. Ertesi gün balayına gittik dedik ki düğün stresindendir balayında dinleniriz orada olur keza durum balayımızda da aynı şekilde gerçekleşti. Eşim balayımızın zehir olduğunu hâlâ söyler fakat ben ona haksızlık yaptığını söylerim. Balayımızın ardından Hatay’a döndük denemelere başladık kendimizce çareler üretmeye başladık. İnternetten doktor araştırmadan önce eşimin rahatsızlığını araştırdık bir kaç şey bulduk denemeye başladık 10 gün 20 gün derken 1 ay olmuştu ama eşim ile hâlâ birlikte olamamıştık. Bir erkek olarak durum üzücüydü ardından antakya devlet Hastanesi’nden kadın doğum uzmanından randevu aldık gittik eşimi masaya alarak muayene etti ve bir kaç egzersiz verdi fakat ayrılırken ” iskenderun’da Bu işin piiri ilmini irfanını bilen Can Pahalı hoca var ona muhakkak gidin daha çabuk atlatırsınız” tavsiyesini aldık. İşim gereği iskenderuna sürekli gitmek benim için sıkıntı olacaktı. Doktordan çıktıktan sonra verdiği egzersizleri denedik ama nafile ardından Antakya da çok tanındık ve bilindik bir kadın doğum uzmanına gittik içeride 30 dakika bile durmadan eşimi korkuttu anlattığı tedavilerle. Biz kendisine tekrar gelmeyeceğimizi söyledik çıkarken büyük övgülerle İskenderun ilçesinde faaliyet gösteren Can Pahalı isimli doktorun muayenehanesinden bahsetti oraya muhakkak gitmemizi ve kesin sonuç alacağımızı söyledi. Eve geldik ve internetten tekrar kendimizce araştırma yaptık antidepresan kullanarak eşim kendini rahatlatmaya çalıştı bir 15 günde öyle bekledik. Bu süreç bu şekilde ilerlerken 2 ayımız heba olmuştu. Eşimle birbirimize dedik ki iki doktora gittik ikisi de can hocadan söz etti ısrarla tavsiye etti. ” DEDİK Kİ KİM BU CAN PAHALI? GİTSEK NE KAYBEDERİZ EN FAZLA HAFTALIK 2 SAAT YOL ÇEKERİZ” dedik ve hemen internetten sitesine girerek numaraya ulaştık ve aradık. Telefonda bizi gül isminde çok tatlı sesi olan hayat dolu muazzam bir insan karşıladı hafta sonu için randevu aldık ve günü geldi çattı ilk randevumuza gittik. Orada seansımızın saatinin gelmesini beklerken gül ablamız bize öyle çok öğütler ve dolu dolu moraller verdi ki anlatamam gül abla muhteşem bir insan. Hocamızın yanına geçtik ve derdimizi anlattık hemen dermanını söyledi. Muayene masasına eşimi aldı ve ” YILLARIN KADIN DOĞUM DOKTORU OLARAK SÖYLÜYORUM Kİ ÇOK SAĞLIKLISINIZ” dedi. Bu cümle bile eşimi çok rahatlattı. 1,2,3 seans derken 2 gün önce 9’uncu seansımızı gerçekleştiktirdik ve bugün itibari ile vajinismus sorununu eşim ile birlikte, can hocamız ve gül ablamız sayesinde başardık. Allah can hocamızdan ve gül ablamızdan binlerce kere milyonlarca kere razı olsun. Can hocamız öyle karekterli, vicdanlı, insan halinden anlayan, sabırlı muhteşem bir insan ki artık her seansa gidişimizde kendi evimize gider gibi hisseder olduk ailemiz gibi oldular. Can hocamız Maddiyata değer ve önem vermeyen, tek gayesi toplumun sağlıklı ve sorunsuz ilişkiler yaşayabilmesi için canla başla mücadele eden bir insan. Yılların kadın doğum uzmanı eğer size çok sağlıklısınız bu sorunu ortadan kaldıracağız dediyse hocamıza güvenin emin olun ki bu sorun ortadan kalkacak. Bizim sürecimiz 9 seans sürdü eşim çok zorluk çekti ama şuan diyorki herşey bu kadar basit miydi? Eşinizle birlikte vajinismus tedavisi görürken aynı zamanda aile birlikteliği ile ilgili de süreç görüyorsunuz hocamız sayesinde yuvamızın bağı daha da güçlendi kenetlendi. LÜTFEN VAJİNİSMUS SORUNU SİZDE DE VARSA GEÇ KALMADAN MUHAKKAK HOCAMIZA GİDİN. Biz 2 ay geç kaldık hocamıza gitmekte 2 ay geç kaldık çok pişmanız 2 ayımız heba oldu. Can hocamız sayesinde 9 seansta bu sorunu yendik.

 • Merhabalar.
  Buraya yorum okuyarak geldim,yorum yazarak gidiyorum.Hani derler ya; Yaprak döker bir yanımız,bir yanımız bahar bahçe…Buraya üzülerek geldim, çünkü vajinismustum, yine üzülerek gidiyorum çünkü çok güzel bir aileye veda ediyorum.Ama aynı zamanda mutlu gidiyorum çünkü bu sorunu aştım.Diyorum ya bir yanım yaprak dökerken diğer yanım bahar bahçe..
  Bazen dönüp diyorum ki iyi ki vajinismusmuşum da bu kadar kıymetli bilgiler öğrendim.Bazen de diyorum ki keşke toplumsal dayatmalar olmasaydı da eşimle yaşamam gereken en güzel duyguları korkarak yaşamasaydım.
  Evet ben de buraya yazan çoğu kişi gibi eşime yaklaşmak bile istemiyordum hatta gece olmasını hiç istemiyordum.NEDEN ?
  Çünkü biz kadınlar olarak hep bir şeylerden sakınmamız, kendimizi saklamamız gerekti.Biz ne yapsak ayıptı,günahtı.Hatta daha ileri gideyim tecavüze uğrayan bir kadındaydı asıl suç.Neden etek giyinmişti?O saatte orda ne işi vardı?Kadın dediğin dışarda kahkaha mı atardı?
  Namus hep iki bacak arasındaydı ve herkes ağız birliği yapmış gibi bunu savunuyordu.Erkek kadınını aldatırdı ve suç yine kadınındaydı.Neden erkeğiyle ilgilenmiyordu?Birazcık kendine baksaydı,hakketti değil mi ama?!
  Kadının sanki bu dünyadaki tek görevi erkeğine hizmet etmekmiş gibi davranılırdı.Erkeğin alanı kamu,kadının alanı özeldi.Kadın iş hayatına atılamazdı onun görevi mahremdi,çocuğa bakmaktı,ev süpürmekti,erkeğini mutlu etmekti..Toplumda bir gizli anlaşma vardı sanki ve herkes buna uyuyordu,uymayanı “kötü” diye ötekileştiriyordu.İşte bu anlaşmayla arka plana atıldık ve toplumun bize verdiği rolleri sessizce oynadık.”Kötü” damgası yememek için sesimizi unuttuk.Dışımıza çıkmayan sesler içimize çığlık olarak geri döndü ve o çığlık şu an eşimizle olan ilişkimizin kulaklarını sağır ediyor,gözlerini kör ediyor,dillerini lal ediyor.İşte ben de tedavimi Can hocam ve Gül ablam sayesinde tamamladım.Sadece vajinismusu değil,sağırlığımı da körlüğümü de dilsizliğimi de tedavi ettiler.Artık eşimi duyuyorum, benim için yaptıklarını görüyorum ve aşkıma olan sevgimi daha güzel ifade edebiliyorum.
  Ve son olarak şunu demeliyim ki;
  Mutluyum çünkü her yönden iyileştim,
  Üzgünüm çünkü herkesin bir Can hocası yok.

 • Gerçekten umudun, sabrın, ve sadakatin bu süreçte ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız.
  Eşimle 3 aydır evliyiz birbimizi severek ve isteyerek evlendik. Fakat gerçek bir birliktelik yaşayamıyorduk ve eşim kendini suçluyordu. Eşimin bu şekilde olması beni çok etkiliyordu ağlamasına üzülüyordum ve elimden bir çare gelmiyordu. Ve hatta gece olmasını istemediğini söyleyip benden kaçıyordu. Araştırdık ikimizde ve vajinismus denen bir rahatsızlık olduğunu öğrendik.
  Eşim vajinadaki kasları istemeden bilinçaltında ki korkuları yüzünden kasılıyor ve benim içeri girmemi duvar gibi olup engelliyordu hatta yaklaşmama bile izin vermiyordu.
  Biz 3 kere denedik ve eşime hep güven verdim onun ağlamasını hiç istemiyordum. Bu rahatsızlığın sadece onun değil ikimizin aşabileceği bir şey olduğunu söyledim hep yanında oldum. Zorlamayın sakın bugün yarın düzelir diye beklemeyin her seferinde önceki öğrenilmiş çaresizlik yüzünden daha kötü oluyor. Eşime bunun şuan gerekli olmadığını en hayırlı zamanda en güzel şekilde ve istediğin gibi sağlıklı olması gerektiğini bunun için her zaman yanında olacağıma söz verdim ve güven verdim. İnanın bu çok önemli.
  Daha sonra çok değerli Can Pahalı hocamızı bulduk İnternet sitesinden hakkında çok güzel yorumları vardı onları okurken kendimi bulurken belli süre sonra şuan o yorumu benim yazacağımı düşünemezdim. Hocamızın yanına ilk gittiğimizde çok kasıldık sonuçta mahrem bi konu diye düşündük. Oysaki bizi daha ilk başta bu süreçte yalnız bırakmayan enerjisi ile stresimizi alan ablamız vardı sonra odada bizi her zaman ayakta saygıyla ve güler yüzle karşılayan hocamız. Bizim utandığımız konuyu hocamızla o kadar rahat ve hayatın aslında bir gereği gibi konuştuk ki o ilk seansta zaten biz rahatsızlığı yeneceğimizi anladık. Seanslarımıza dört elle sarılıp bize verilen egzersizler ve hocamızla paylaştığımız bilgiler ışığında kısa bir süre içinde BAŞARDIK BAŞARDIK BAŞARDIK diye haykırabiliyoruz. Tabi bu her zaman bizi destekleyen güç veren ilmi ve samimiyeti ile yanımızda olan Can hocamız ve Enerji dolu ablamızın desteğiyle. En önemlisi benim için bizim için her zaman her seansta her gün üstüne koyarak ilerleme kat eden canım eşim sayesinde bu kelimeleri içtenlikle haykırabiliyoruz. Son olarak Erkek olarak ben erkek ardaşlarıma şunu belirtmek isterim. Çok şey bildiğimizi sanıp eşlerimizde bu rahatsızlığın eksikliğin olduğunu düşünmeyin sakın. İnanın bizde de çok eksiklik ve bilmediğimiz o kadar önemli hayata ve herşeye dair bilgiler varki. Bunları öğrendikçe hem cinsel hayatınıza hem de aile hayatınıza o kadar etkisi olacak ki siz bile inanamayacaksınız. Eşinize her zaman sahip çıkın sorumluluğu beraber göğüsleyin kendini yalnız hissetmesin.
  Beraber gülün beraber ağlayın. Bu terapi boyunca o kadar önemli ki. İnanın bana sadece cinsel hayatınız değil aile hayatınızda da fark yaratacak.
  Biz eşimle şimdi daha bilinçli daha sağlıklı ve mutlu hayatımıza devam ediyoruz.
  Allahım Can hocamızdan ve ablamızdan razı olsun iyi ki varsınız.

  UNUTMAYIN….

  BAŞARACAKSINIZ….

 • 1 yıldır evliyiz eşimle çok severek evlenmiştik ama bir şeyler ters gidiyordu ben ve eşim çok üzülüyorduk ve çok yıpranmıştık tedaviye başladığımızda on beş günlük evliydik çeşitli sebeplerden işim gereği görevim olduğu için evimde olamadım o yüzden uzadı biraz ama bizde sonunda başardık ve çok mutluyuz Öncelikle Can Beye sonra Gül ablamıza çok teşekkür ederiz bu sorunu olan kimse kafasına takmasın hepsi bir gün tarih oluyor.

 • Merhabalar
  11 aylık evliyim ve vajinismusun farkındaydım en başından beri. Vajinismus ile ilgili tedavi görmek istemiyordum çekindiğim için, her başarısız denemeden sonra evet ben bunu tek başıma çözeceğim diyordum. İnternetten çözümlerini araştırıyordum ama tabiki ne yapsam olmadı. Bu inadım süreci uzattı ve durumum her geçen gün daha da şiddetlendi. 9 ay böyle kıvrandım ve artık olacak gibi değildi. Eşim de ben de umudumuzu yitirmiştik. Daha sonra doktor araştırmaya başladım ve Can Hoca’yı buldum. Eşimle birlikte görüşmeye gittik, ikimiz de çok gergindik. Canımız Gül Ablamızın o güzel enerjisi, Can Hocamızın bilgi birikimi, pozitif yaklaşımı, ilk görüşmemizde bizi çok rahatlattı. Daha sonraki her gidişimizde sanki evimize gidiyor gibiydik. Öyle bir rahatlık.. Seanslarımız çok güzel ilerledi. Ödevleri, egzersizleri düzenli yaptığımız sürece, bizi hep bir adım ileri taşıdı. Yöntemler, hocamızın bilgilendirmeleri o kadar yerinde ve başarılı uygulamalar ki, vajinismusu yenmemek elde değil. Bizi bu büyük kabustan uyandıran ve mutluluğumuza vesile olan Can Hocamıza, asistanı Gül Ablamıza sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.

 • Artık geriye dönüp baktığımızda sadece güldüğümüz bir rahatsızlıktır vajinusmus. Can hocamın seansları sayesinde çok kısa bir süre içerisinde tedavisine çoğu kişinin inanmadığı bu haftalığı yendik. Can hocam ve sekreteri gül ablamın yardımları sayesinde herkesin vajinusmus sorununu yeneceğiz canı gönülden inanıyorum. Yapmanız gereken tek şey bizimde yaptığımız gibi hiç vakit kaybetmeden değerli can hocam ile tanışmak olmalıdır. Verdiği uygulama ve ödevleri eksiksiz yaptığınız zaman başarıya ulaşmak çok kolay olacaktır. Yılların kadın doğum uzmanı can hocamın başardım ve başaracağım sözlerini hiç aklınızdan çıkarmayın. Can hocama İnanın ve güvenin. Sonsuz teşekkürler iyiki varsınız hocam.

 • Artık geride kalan ve gözümde kocaman olmuş, aslında hiçbir şey olan vajinismus meselesi…
  Her kesin yaşadığı o ilk geceyi ben de yaşadım. Adını ilk defa duyduğum bu problemle ben de baş başaydım artık. Araştırmalar sonucu problemin adı: Vajinismus. Ve karşıma çıkan kıymetli Hocam Can Pahalı. Önce tereddüt ettim yaklaşık 4 ay. Ve burada yazan yaşayan ve çözüme kavuşanlardan cesaretle ben de gitmeye karar verdim ve eşimle randevumuzu aldık. Ama yok! Benim bilincim ön yargılarım beni o kadar ele geçirmiş ki kendimi açamıyor ifade edemiyordum ve tabiki yarıda kaldı terapim. Ve bir yıl sonra tekrardan kapısını çaldım doktorumun. Aynı samimiyet aynı içtenlik, aynı sıcaklıkla ve güler yüzle yine kapı açıldı bize tatlı ablamız tarafından. Bu sefer kararlıydım inanıyordum hem kendime hem de doktoruma. Bu sefer eşimle şunu da farketmiştik bu problem tek benim değil BİZİM problemimizdi. Doktorumuz ne söylediyse hepsini yapmaya çalıştık elimizden geldiğince. Ama benim gibiler için en güzel avantaj tabiki de Can hocamın bir kadın doğum doktoru olması. Onun beni muayene etmesi belki de kırılma noktam oldu, o süreçten sonra her şey o kadar hızlı ilerledi ki her gelişte kendime inanamıyordum. Terapi odasında özel hissetmek değerli hissetmek mutluluğunuza ortak olan güzel insanların olması her şey çok güzel ilerliyordu. Veee sonuç harika nasıl olduğunu anlamadan…
  Çok şükür binlerce kez şükür.
  Ve terapinin en en güzel yanı sadece vajinismus meselesini aşmak olmadı. Bir eğitimden de geçtik. Ve eşimle birbirimizin gözlerine hergün yeniden aşkla heyecanla güvenle bakmayi öğrendik.. Belki bu en kıymetlisiydi. Hayata dair bize dair ve bana dair ne varsa çözümledim. Artik yabancı değilim kendime bedenime ve artık en çok kendimi seviyorum ve en çok eşimle BİZ olmayı seviyoruz.
  Bu süreçte bize eşlik eden tanımaktan dolayı çok memnun olduğumuz kıymetli Can Pahalı Hocama ve yardımcısı güler yüzlü ablamıza çok teşekkür ederiz.
  Geç değil sadece bir adım at. Bak her şey daha güzel olacak…?

 • N&B
  Can hocaya gerçekten ne kadar teşekkür etsem azdır.Eşimin 4 yıldır süren vajinismus rahatsızlığının giderilmesine vesile oldu,üstelik çok kısa bir süre(1 ay) içerisinde.tedavi konusunda çeşitli ödev ve egzersizler veriyor ,uyup emek verdiğiniz takdirde çok kısa sürede tedavi olmanız mümkün.Emin olun vajinismus hastalığı tedavi olunamayan bir rahatsızlık olmadığını can hocanın sayesinde anlamış olduk .Can hoca gerçekten çok sabırlı ve sakin bir insan. Terapi sayesinde eşim kurtuldu bu rahatsızlıktan ,eşimde kendimde hâlâ rüyada gibiyim .Bu rahatsızlığı olan arkadaşlara tek tavsiyem hiç vakit kaybetmeden tedaviye başlamaları. Biz can hocaya muayene gitmeden önce sürekli bugün düzelir ,haftaya düzelir derken tam 4 senemiz heba oldu . Rahatsızlık eşim ve benim açımdan gerçekten ruhsal yönden çok büyük bi yıkımdı.çocuğumuz olsun istiyorduk fakat vajinusmus bize tam bir engeldi ,özgüvenimizi kırıyordu .Evliliğin temeli olan ilişkinin ,bir bütün olmanın heyecanını şimdi anlıyoruz.Eğer eşinizin böyle bir rahatsızlığı varsa nerede olursanız olun erinmeden gidin tedavi olun.Bu arada Can hocanın yardımcısı Gül hanımada burdan ayrıca teşekkür ederim tedavi esnasında sıcak kanlılığı,samimiyeti ve saat kaç olursa olsun eşim aradığı zaman cevap verip düzeleceğine teşvik ettiği için.Geçmiş olsun…

 • Can hocaya gerçekten ne kadar teşekkür etsem azdır.Eşimin 4 yıldır süren vajinismus rahatsızlığının giderilmesine vesile oldu,üstelik çok kısa bir süre(1 ay) içerisinde.tedavi konusunda çeşitli ödev ve egzersizler veriyor ,uyup emek verdiğiniz takdirde çok kısa sürede tedavi olmanız mümkün.Emin olun vajinismus hastalığı tedavi olunamayan bir rahatsızlık olmadığını can hocanın sayesinde anlamış olduk .Can hoca gerçekten çok sabırlı ve sakin bir insan. Terapi sayesinde eşim kurtuldu bu rahatsızlıktan ,eşimde kendimde hâlâ rüyada gibiyim .Bu rahatsızlığı olan arkadaşlara tek tavsiyem hiç vakit kaybetmeden tedaviye başlamaları. Biz can hocaya muayene gitmeden önce sürekli bugün düzelir ,haftaya düzelir derken tam 4 senemiz heba oldu . Rahatsızlık eşim ve benim açımdan gerçekten ruhsal yönden çok büyük bi yıkımdı.çocuğumuz olsun istiyorduk fakat vajinusmus bize tam bir engeldi ,özgüvenimizi kırıyordu .Evliliğin temeli olan ilişkinin ,bir bütün olmanın heyecanını şimdi anlıyoruz.Eğer eşinizin böyle bir rahatsızlığı varsa nerede olursanız olun erinmeden gidin tedavi olun.Bu arada Can hocanın yardımcısı Gül hanımada burdan ayrıca teşekkür ederim tedavi esnasında sıcak kanlılığı,samimiyeti ve saat kaç olursa olsun eşim aradığı zaman cevap verip düzeleceğine teşvik ettiği için.Geçmiş olsun…

 • Alanının en iyi doktoru. Esimle severek evleneli 8 ay olmustu eşimin vajinismus olduğunu ögrendik ikimizde biliyorduk gecıcı bir sorun olduğunu ama başaramıyorduk doktor araştırmaya basladık birçok hastaneye gıtmıstık tedavi olabilmek için ama tatmin edici ve rahatlatıcı cevaplar alamamıstık cok yuksek rakam isteyip direk hallederiz dediler ama esımın korkularını ve psikolojisini duzeltmek daha önemlisi onun kendi isteğiyle basarabilmesının cevaplarını alamamıstık tekrar araştırmaya basladık can pahali beyi bulduk yorumları okuduk arastırma yaptık sansımızı birde burada deneyelim dedik iyiki demısız Allah razı olsun can beyden içeri girdiğimiz ilk andan itibaren doktorun ayaga kalkması biz oturduktan sonra oturması anlattıkları tedavi yontemi esimi rahat olmasını saglamıstı karar verdik ve tedaviye basladık esimin aklındaki soruların ve korkularının cevapları kısa sürede yok olmustu cok cabuk yol almıştık basaramam diyen esim artık basarmıstı ve korkularının yersiz olduğunu anlamıştı ve keşke daha önce gelseydik demişti. Can hocamıza cok tesekkur ederim iyiki var onun sayesinde hem sorunumuz çözüldü hemde birçok yönden eksiklerimizi bize ögretmişti.iyiki varsınız hocam

 • 8 aylık evliyiz. Evliliğimizin ilk aylarinda henüz ne olduğunu bilmediğimiz bir sorundan dolayı çok sıkıntılar yaşadık bu süre içinde birçok doktora gidip çözüm alamadık.en sonunda sorunun vajinismus olduğunu öğrendik. Eşimin Can hocayı bulması ile herşey değişti. Çaresizlik yerini önce umuda daha sonra mutlu sona bıraktı. Can hocama sonsuz teşekkürler sayesinde yeni evlenmiş gibiyiz.

 • Bu yorumu okuyan insan çok şanslısın o kadar doğru bir yerdesin ki anlatamam…..1 yıl boyunca kâbus gibi geçen hayatım Doktor Can Bey ve yanın daki o güzel samimiyeti olan ablayla geçti onlara ne kadar teşekkür etsem azdır o kadar minnettarım ki bunu nasıl anlatırım bilmiyorum ….İlk gecenin yorgunluğu deyip sürekli erteledigim cinsel ilişkiye giremedim …..Eşimle ayrılma noktasına kadar geldik neredeyse birbirimizden soğumuştuk……Can bey bizim ilişkimiz gibi evliliğimizi de kurtardı……..Her seans ta onların samimiyetini gördükçe başaracağımıza biraz daha inanıyorduk……Ve artık AŞK ZAMANI geldi çattı.. Veee BAŞARDIM :))) Anne olmayı o kadar çok istiyordum ki ve çok şükür şu an hamileyim …..Eğer sizde Vajinismus hastasıysanız sakın ertelemeyin Can Bey mutlaka görüşün ve sizde daha fazla evliliginizi çözümü olan bir sorun için yok etmeyin….Iyi ki Varsınız Can Bey

 • Bu yorumu okuyan kişi şunu bilmelisin ki çok doğru yerdesin. Doktor Can beye gittiğimizde 2 Aylık evliydik. Rahatsızlığın farkında bile değilken başka bir doktorun yönlendirmesiyle kendimizi muayenehanede bulduk. Gül abla bizi o kadar sıcak ve içten karşıladı ki, işte doğru yerdeyiz dememize sebep oldu. Doktor bey muayeneden sonra gayet sağlıklı olduğumu söyleyerek motivastonumu artırdı. Önümüzde zorlu ama başarılı bir süreç olduğunun farkındaydık. Çok şükür ki eşimle el ele verdik ve BAŞARDIK! Gül ablamın deyimiyle AŞK ZAMANI geldi çattı:) Vajinismus çözümsüz bir hastalık asla değil. Bu hastalık için aynı zamanda bir erteleme hastalığı diyebilirim. Bu yüzden asla ertelemeyin. Can bey bu alanda görebileceğiniz en iyi doktor diyebilirim. Sadece vajinismus tedavisi değil aynı zamanda ilişki terapisi de yapan bir doktor. Can Pahalıyı iyi ki de tanımışız bizim ilişkimize ışık olduğu için ona minnettarız. Bu hikayenin ana kahramanlarından biri de Gül abla. O yüce gönlün ve sabrın için sana da çook teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız!

 • Doktor beyle tanıştığımızda 2 aylık evliydik. Bir doktor tavsiyesiyle gittik iyi ki de gitmişiz! Tereddütle gittiğimiz o muayenehaneden memnuniyetle çıktık. Can bey bu alanda görebileceğiniz en iyi doktor. Eğer sizde de böyle bir problem olduğunu düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeyin. Özellikle beylere söylüyorum eşinize destek olun. Beraber el ele aşılabilecek bir sorun. Biz BAŞARDIK siz de başarabilirsiniz!

 • 3 yil boşuna o kadar aglamisim üzülmüşüm ki buna asla değmez diyorum suan. bende sizin gibiydim kendimi tek saniyordum en ileri seviyede sanıyordum. tanıştığım vajinusmus hastalarina soruyordum benden kötü mu diye hic mi olmuyo diye. aslinda herkes gibiymisim bunu öğrendim ve sonra da cok hizla yenebileceğim bi hastalik olduğunu. Hakkari den 3 haftalık izinle tedaviye gttim bi ev ortamimiz yoktu kalabalk aile icerisinde cok zor sartlar altinda tedavime devam ettim ve 7 seansta kurtuldum, bitirdim. Ama azim ve Hocamin Gül ablamin desteğiyle tabiki. Lutfen korkmayin hayatiniz bambaska olcak hemen tedaviye baslayin. Sizi cook seviyorum Can hocam ve Gül ablam❣

 • herkese selamlar. psıkolojik danışmanım bunu özellikle belirtmek istiyrum :)eşimle 1 senelik evlilikten sonra artık doktora gitmeye karar verdik . vajinusmus….çok sevdiğim bir arkadaş sayesinde can hoca ile tanıştık… kafamda deli sorular ya olmazsa … olacağını bile bile… can hoca ile tanıştıktan sonra kesin olur dedim çünkü o enerjisi ve mesleğine olan saygısı onu o kadar çok heyacanlandırıyordu ki o heyacan ve inançı hemen bze aktarmıştı. iskenderunda ki 8 günlük seanslardan sonra eşim vajinusmus hastalığını yenmişti. tabi burda ki en önemli etmen can hocanın müthiş tekniklerine eşimin uyması ve benimde eşime destek olmam. can hocaM iyi ki sizin gibi eğitimli ve bilge insanlarımız var. siz aile kurtarıcısınız (bence)

 • BAŞARDIM….Evet sen şanslı çift bu yorumumu okuyorsan çok şanslısın.Belkide senin de harekete geçmen için buna ihtiyacın vardır.2 yıllık evliyiz.Severek evlendik.2 yıldan beri bu sorunla mücadele ettik.Ama zafer bizim oldu.2 yıl boyunca denemelerimiz sonuç vermedi.O kadar zor ve kötü bir sureç ki kimselere anlatamadık.Kendi içimizde halletmeye çalıştık,Balayına gittiğimizde hiç böyle olacağını bilmiyorduk.Evliyiz,mutluyuz ve tek beden olmak istiyorduk.Denemeler,denemeler……..okadar uğraştan sonra bir sonuç alamadık.1 yıl önce doğum doktoruna gittik,muayene ettikten sonra sağlıklısınız dedi ve bir kayganlaştirici verdi aldık bizde ama yine hüsranla sonuçlandı.Çünkü sorun bendeydi.Daha sonra internetten bu konuyu araştırmaya başladım İlk defa vajinismus kelimesiyle karşılaştım.Biraz şaşırdım aslında ama daha da araştırınca tedavisi olan bir sorun olduğunu öğrenince içim rahatladı.Eee hastalığı öğrendik çözümüde varmış sırada bunun doktorunu bulmaya geldi.Vajinismus yazinca çıkan yorumlardan okudukça en kral hocamı CAN HOCAMI buldum.Sabahlara kadar okuduğum zamanlar oldu yorumları ki gündüzleri ben incelerdim aksamlarida eşime okurdum,beraber incelerdik.Aslında kafamiza yattı bir an önce bu sorunu çözmemiz lazımdı.Çünkü artık bir çocuğumuz olsun aile olmak istiyorduk.Derken numarayı çevirdim ve karşıda bir sesle karşılaştım GÜL ABLAMIZDI.Çok tatlı adı gibi bir insan.Can hocam ile karşılaşmadan Gül ablamın coşkusu,cesaretlendirmesi insanı daha da mutlu ediyor ve doğru yerde olduğunuzu alıyorsunuz.İlk seansta bize bir hayat daha katan muhteşem ötesi bir insan olan Can Hocam beni muayene ettikten sonra SAĞLIKLISIN KORKMA dedi ve olay bitti benim için.Bu sözü duymak benim için okadar çok önemli.Artik seanslara devam ettik düzenli şekilde.Verdigi bütün ödevleri,egzersizleri hepsini düzenli sekilde yaptım ve en büyük destekçim canım eşim de katkılarını unutamam.Gündüzleri tek yapardım akşamları eşimle yapardık ödevleri.Sadece sizin azminize,çabaniza bağlı herşey.İsterseniz yapamayacak bişey yok. Güzel bakmayı, pozitif olmayı deneyin ve sevin.Ben hep öyle yaptım ve Can Hocamın da herzamn dedigi şey sizin bu yönünüzü çok beğendim diye.Ve sonunda BİZDE YENDİK VAJİNİSMUSU BİTTİ,GİTTİ.Üzerimizdeki kötü ağır yük bitti KORKULACAK HİÇBİRSEY YOK.Bu sorunu yendik ve biz güçlü bir aile olma yolunda ilerlicez.Can Hocam hayat boyu unutmam eli öpülesi bir hoca ki sadece vajinismusla ilgilenmekle kalmıyor evlilik hayatindaki sorunlara ,aşka, psikolojik desteğe kadar yardımcı oluyor ve olduda.Sizi sizden daha iyi tanıyan bir hoca.Konuştuğunda dinleyince sanki içinizi ve kafanızı okuyor.Bazı sorunlarımızı çözdük sayesinde.Eşimle bağlarımız daha da güçlendi,sevgimiz daha da arttı.Boyle bir sorununuz varsa ve benim yorumlarımı da okuduysanız zaman kaybetmeden CAN PAHALI hocama gitmelisiniz ve beni Ozaman anlayacaksınız.Kendinize haksızlık yapmayın evlilik ve cinsel hayatınızı çile haline getirmeyin.Anladım ki hepimiz masumuz.BEN YENDİM, BAŞARDIK.SIRA SİZDE…. HERŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER İKİNCİ AİLEM CAN HOCAM VE GÜL ABLAM .

 • İki yıllık ilişkimizin ardından eşimle severek evlendik.ilk gece birlikte olamadık ilk gece yorgunluğudur diyip üstünde çok fazla durmadık.Eşimde anlayışla karşılamıştı sonra bu durum uzamaya başladı.Ben ve eşim sağlık çalışanları olarak durumun vajinismus olduğunu biliyorduk başta ben tedaviyi reddettip bunu tek başıma aşabileceğimi düşünmüştüm ama o kadar kolay olmadı ne kadar sağlık alanında çalışıp bu konu hakkında bilgimiz olsada doğru tadavi ve destek olmadan çözüme ulaşılamıyor.vajinismus başıma gelen bir şanssızlık olsada bu süreçteki en büyük şansımız başka yerlerde çözüm aramadan Can Beyin yanında tedaviye başlamak oldu.biz sadece Can Beyin yanında tedaviye başlayarak Can Beyin sayesinde başardık.ilk randevu almak için aradığımda Gül ablanın enerjisini daha tanımadan hissetmiştim tanıdıkçada desteği yaklaşımı sempatikliği enerjisiyle tedavi sürecimde çok büyük destek oldu .tedavimizde Can Beyin bilgisi birikimi yaklaşımı iletişimi profesyonelliği kibarlığı anlaşıyışı her şeyi mükemmeldi.olumsuz bir sürecin içindeyken bile Can beyin yanına isteyerek ve umutla geliyorduk tedavi sürecinde hiç bir zaman sayelerinde umutsuzluk yaşamadık can bey kadın doğum uzmanı olup psikoloji alanında eğitimine devam etmiş alanının en iyi doktorlarından kesinlikle biz can beyin yanına gelerek sadece vajinismusu yenmedik ayrıca çift olarakbirbirmizi daha iyi anlamamızda mutlu evlilik konusunda çok büyük katkıları oldu başta vajinismus probleminden kurtulmamda sonrada evligimiz için en büyük şans Can beyle karşılaşmamız oldu Can beye ve Gül ablaya tüm emeklerinden ve tüm desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim

 • Vajinismus tedavisi olan bir hastalık. Özellikle can hocayı bulduysanız sizin için büyük bir şans. Biz eşimle 2 yıl bu problemi erteledikten sonra can hocayı internet üzerinden bulduk ve randevumuzu aldık. Can beyin bilgi birikimi, size yaklaşımı, ilk seanstan itibaren aklınızda gerici yobaz zihniyetin oluşturmuş olduğu tAbuları yıkması gerçekten çok etkileyici. Biz 8 seans gibi bir sürede can hoca ile vajinismus problemini aştık. Çok teşekkür ederiz. Biz başardık siz de başarabilirsiniz.

 • Eşim ve ben 4 yıl nişanlı kaldıktan sonra evlendik aramızda çok güçlü bir bağ vardı çok güzel bir düğünün ardından evin yolunu tuttuk bir an önce hayallerimizi gerçekleştirip tek beden olmak istiyorduk. Yalnız bilmediğimiz bişey vardı eşim vajinismus tu ilk gün birlikte olamadık 1 hafta 1ay derken bu 3 yılı buldu. Bu 3 yıl içerisinde 7 ay piskoloğa gittik 3 ayrı kadın doğum doktoruna gittik ama ne yazıkki hiç biri derdimize çare bulamadı taki araştırmalarımız sonucu doktor can beyi bulana kadar. Bu üç yıl beni ve eşimi çok yıprattı aile içi sıkıntılarla dolu günler geçirdik hatta aileler yüzünden boşanmaya bile zorlandık. Ama şu an doktor can bey ve yardımcısı gül hanım sayesinde sıkıntımızı 1 ay gibi bir sürede atlattık can bey şu ana kadar tanıdığım en iyi doktor onun sayesinde eşime yeniden aşık oldum onun verdiği eğitim sayesinde hayata olan bakış açım değişti ben umudumu yitirmiştim bir erkek olarak kendimi eksik hissediyordum 4 yıl nişanlılık ve 3 yıl evlilik evet bu uzun bir süre ama önemli olan sevgi ve sadakat eşinizin elinden tutun ona destek olun vajinismus hastalığını doktor can bey ve yardımcısı gül hanım sayesinde yendik.. İlgi ve alakaları için çok teşekkür ediyorum onlar sayesinde hayatımıza yeni bir sayfa açtık. BAŞARDIK BAŞARDIK BAŞARDIK….

 • Merhabalar , nerden nasıl başlayacağımı bilemiyorum tek bildiğim Can beyi iyi ki tanıdık, vajinismus hastası olduğumu evlendiğim gece bacaklarım titrerken anladım, tam 1 ay evde her akşam eşimle cinsel birleşmeyi denedik ama her seferinde ağlayarak sonlanıyordu, olmaz dedim yapamayacağım, Araştırmalara başladık ve şükürler olsun ki Can beyi bulduk o kadar sevecen ve sabırlıydı ki yapacaksın dedi. Hele Gül ablam… sakın korkma fire vermedik sende başaracaksın dedi bana her seferinde . Ve oldu… Ne bacaklarımın titremesi kaldı ne de yapamıyorum yapamayacağım dediğim günlerden eser kaldı. BA-ŞAR-DIK ! İyi ki sizi tanıdık Can Bey iyi ki sizi tanıdık Gül abla

 • Uzun yıllar eşinle ilişkim vardı ve uzun zaman sonra bu ilişkimizi evlilikle taçlandırdık çoğu genç kızın olduğu gibi ilk gece korkusunu eşimde yaşadı ve Günler haftalar aylar geçtiğinde Biz halen karı koca olamamış tık Artık eşim gecelerin olmamasını istiyordu korkuyor ve her gün Ağlıyordu ve ben bu duruma çok üzülüyordum artık internetten araştırmalara başladık Ve Can Hoca ile karşılaştık sitesine yapılan yorumları okuduktan sonra hemen aramaya karar verdik. Ve telefonu açan Gül abla o kadar samimi o kadar içten o kadar sıcakkanlı Açtı ki telefonu hemen ısındık kendisine. İlk randevuya gittiğimizde eşim ağlıyor korkuyordu Bunu gören Gül abla Bu durumun geçici olduğunu korkacak bir şeyin olmadığını o kadar samimi bir şekilde anlattı ki bizi rahatlattı. Ve Can Hoca ile karşılaşmamız ilk seansta zaten bu vajinismusu %50 başarıya ulaşmıştık. Bu bir hastalık değil sadece geçici bir sorun olduğunu anladığımızda korkularımızı yenmiştik bir erkek olarak bu sorunun sadece Eşinizin değil kendinimizinde sorunu olarak kabullenmeniz lazım ve terapi sürecinde sabırlı bir şekilde eşimize destek ve yardımcı olmamız lazım.. Can hocamız bunu bize iyi öğretti verdiği ödevleri her şeyi tam anlamıyla yaptık ve sonunda başardık başardık başardık

 • 7 aylık denemelerimiz sonucunda hüsrana uğradık.Uyuşturucu krem,içki,zorlama herşeyi denedik olmadı.Gün gün araştıryordum.Parmak egzersizini öğrendim uyguladım bayağı da ilerleme gördüm.Ama şöyle birşey var ki çok uzun bir süreç olacağını anlayabiliyorsunuz doktor dokunuşu zaruri.Aradık taradık Dr.Can beyi bulduk.durumumuzu anlattık.Pozitif yaklaşımı ve güleryüzü ile iyi ki geldik dedik ve tedavi sürecini başlattık.Verdiği her ödevi egzersizleri zor da olsa yerine getirip bir sonraki seans için karşısına sözümüzü tutmuş olarak çıkıyorduk.İnanın bu çok önemli.1 buçuk ay gibi bir sürede haftada kez giderek yendik.Hem de birleşmemiz çok kolay oldu.İkimiz de” bu muydu yani?” tepkisini verdik.Bilinçaltında değiştiremediğimiz şeyler ,toplumun getirileri,öğretileri biz 10 kadından birini bu duruma sokmakta.Oraya gittiğinizde ne kadar çok vajinismus sorunu yaşayan var göreceksiniz ve psikolojik açıdan rahatlayacaksınız.Gül ablanın her defasında eski hastaların öykülerini anlatması ve isterseniz bu sorunu çözmüş eski hastalarla telefon görüşmesi yaptırması bilgi vermesi muhteşem bir detay.Üzgün ,moralsiz gittiğimizde dahi kapıdan gülücüklerle ayrıldık.Sorunumuzu çözdüğümüzde bizim kadar sevindiler Allah razı olsun.Kesinlikle tavsiye ediyorum hem Dr.Can bey hem Gül abla size de tez zamanda çare olsun inşallah.İyi ki varlar.

 • Evliliğimizin daha ilk gecesinde büyük hayal kırıklığına uğramıştık. Can pahalı ile karşılaşıncaya kadar geçen 6 ay bizim için kâbus gibiydi. Kimseye bahsedemediğimizden dolayı çok sıkıntılı dönemler geçiriyor, internette sorunumuza çareler arıyorduk ama hiç biri sonuç vermedi. Yine böyle bir gün internette bizimle aynı sorunu yaşayan çiftlerin yorumlarını okurken Dr. Can Pahalı dan bahseden yorumlarla karşılaştık. Okuduklarımız bize cesaret verdi. Özellikle gül abla dan ve onun pozitif enerjisinden bahsedilmesi bizi etkilemişti. Ayrıca can beyin kadın doğum uzmanı olması da daha çok güven vermişti bize. Velhasıl güneşli ve sıcak bir öğlen arası kendisi ve gül abla ile tanıştık. Daha ilk andan pozitif davranışları ile bizi etkilemişlerdi. Bu sorunun toplumda ne kadar yaygın ve bilinçaltı kaynaklı olduğunu gösterdiler bize. Bize öğretilenlerin ne kadar etkisi altında kaldığımız bizi çok şaşırtmıştı. Tedaviye başladığımız andan itibaren ne kadar kısa sürede ne kadar çok ilerleme kaydettiğimiz anlatamayız. Yaklaşık bir buçuk ay sürede verilen tüm ödevleri zor da olsa yerine getirdik. Bilinçaltımızdaki negatif olan şeyler yavaş yavaş silindi. İlk birleşmemizden sonra bu muydu aylardır bizi üzen şey, bu kadar basit miydi dedik. Can hocamıza ve gül ablamıza minnettarız, hayatımıza muhteşem bir dokunuş yaptığı için ne desek az kalır. Sizin de böyle bir sıkıntınız varsa hiç durmadan can hocanın kliniğini ziyaret edin. İnanın çözülemeyecek hiçbir şey yok.

 • Merhabalar.. Çoğunuzda oldugu gibi cinsellikle ilgili kötü çirkin kirli gibi düşüncelerle korkutulmuştum,eşimle birlikte olmak mi bir beden olmak acılı sancılı kanlı bir gece.. Çoçukluktan atfedilmiş daha niceleri bunların beynimde bu derece yer kapladıgını bilmiyordum elbette. Bu düşüncelerin neticesi vajinusmus stresli ve kaygılı günler getirdi evlisin ama degilsin de aslında ama eşim bu durumu çok iyi yönetti çok anlayışlı sabırlı bebek adımlarla destekçimdi her daim ama tüm övgüler çok saygıdeğer doktoruma emegini tecrübesini titizlikle yerleştirdi beynime ve çok kısa sürede evet korkulacak birşey yok bu bir hastalık degil bilinçaltımın ve tamamen çevrenin etkin oldugu bana karşı oynanmış bir oyun bu oyunu bozmama en büyük destekçim eşim ve saygıdeğer doktorumuz ne kadar minnet duysam az gelir bu arada ben 20 gün olmadan yendim ve bu süreçte sadece o konuya odaklanmadı bize mutluluğu ögretti hep derler ya evlilik aşkı öldürür o aşkı öldürmeden ayakta nasıl kalınır verdigi kitaplarla yöntemlerle anlatmaya çalışıyor biz burda birbirimizi yeniden tanıdık. Vajinusmusa dönecek olursak başarımdan henüz doktorumun da haberi yok sadece ve sadece size destek olsun diye yazıyorum bu bir hastalık degil aşılması zor bi süreç hiç degil doktorumuz işinin eri uzman bi kadın dogumcu onunlayken emin ellerdesiniz. Bu süreçte yorulan ilişkinizi de daha kuvvetli onaran bir terapist aynı zamanda. Basit ama etkili yöntemlerle hayatınıza kalıcı dokunuşlar yapan doktorlugundan ziyade bu konudada çok donanımlı bir adam oysa ben vajinusmus problemi için gitmişken ve ilişkimizin aşkımızın mükemmel olması için hayat boyu kalıcı bilgiler edindim. Biliyorum bende aynı düşüncedeydim düşündüğünüz herşeyi bende düşündüm ama bu kadar korku yeter sizde bir gün bile kaybetmeden bu sorunla mücadele veriyorsanız düşünmeden CAN PAHALI diyorum. ve yanında ekibinden degerli Gül abla sana da teşekkürü borç bilirim ilgin için. Ben bugün itibarı ile 30 günlük evliyim ve hayatıma kalıcı imzayı CAN PAHALI sayesinde attım.

 • Öncelikle merhaba. Bir erkek olarak bende yaşadıklarımı, yorumlarımı ve sevincimi paylaşmak istedim. Sözüme nerden başlasam bilemedim. O kadar mutluyum. Yaklaşık iki yıldır evliyim her insanın istediğidir güzel bir yuva kurmak bu yuvanın en güzel meyvesi ise çocuk sahibi olmak. İlk zamanlar denedik eşim kendini kasınca uzak durdum. Tabi günler birbirini kovaladı. Tekrar denedik yine bir sonuç elde edemedik. Bu durum hem eşimin hem de benim şevkimi kırmıştı. Eşimin araştırması sonucunda vajinismus rahatsızlığının belirtilerini kendinde görmesi ile beraber içimizi bir hüzün kaplamıştı. Bu da bizim hayallerimizi her geçen gün öteliyordu. Ne kadar telkin de bulunsam da eşim korkularını yenememişti. Ben şahsen hiç böyle hayal etmemiştim ancak yaşayınca anladım sonrasında tedavi olmaya karar verdik sürekli araştırdık ve Allah Can PAHALI hocayı karşımıza çıkardı. Sadece yazılan yorumları okuyarak karar verdik Can Bey’e gitmeye. Yaklaşık 6-7 ay önce Can Bey’den randevu almak için telefona sarıldık randevumuzu aldık. Can Bey’in yanına giderken bile içimizde ümitsizlik vardı acabalarla gitmiştik. Ve herşey o kapıyı çalana kadardı. Kapıyı çaldığımızda bizi Gül isminde güler yüzlü bir hanımefendi karşıladı. Allah yüzünden gülmeyi eksik etmesin. Can Bey’in odasına girdiğimizde bu sorunun o kadar korkulacak endişelenecek bir durum olmadığını anladık. Can Bey o kadar samimi, sıcakkanlı ve güler yüzüyle bizi karşıladı ki bu sorunun basit bir şey olduğunu azmimizle bunu yenebileceğimizi bize söylemesi ile içimizde bir umur yeşerdi. Hemen terapi sürecine başladık. Tabi işim gereği randevularımızı yeri geldi aksattık ondan dolayı biraz uzadı ama sonu güzel oldu şükürler olsun. 6-7 ay sonra kazanan biz olduk. Eşim vajinismus sorununu Can Bey’in tecrübesi, bilgisi, kalender kişiliği, ilgisi ve Başardım, Başaracağım söylemini hem benim hafızama hem de kıymetli eşimin hafızasına nakış nakış işlenesi ile ve eşimin azmi ile geride bıraktık. Ve Can Bey’in dediği gibi BAŞARDIK, ümitliyiz. Allah nasip ederse bizde bir bebek düşünüyoruz. Aslında sadece bu problemimize çare olmadı Can Bey, evliliğimizin ilk yılları olduğu için bazı sorunlarımız vardı. O konularda da bize çok şey kattı. Eşimle halledemediğimiz sorunları o tatlı dili, tecrübesi, telkinleri ve samimiyetiyle aştık. İnanın yazacak o kadar çok şey var ki Can Bey ve Gül Abla için onlara herşey az kalır. Allah Can Bey ve Gül Abla’dan razı olsun. Böyle bir sorunu olan tüm hanımefendilere aslında yazdıklarım. Yazımın başında da belirttiğim gibi biz de yorumları okuyarak karar vermiştik. Endişelenecek hiçbirşey yok hiç zaman kaybetmeden Can Bey ve Gül Ablanın kapısını çalın. Bana ne kadar hak vereceğinizi şimdiden tahmin ediyorum. İyi ki varsınız güzel insanlar Can Bey ve Gül Abla… teşekkürler.

 • Merhabalar, ben 2 yıllık evliyim. Evlenmeden önce sürekli ilk gece korkum vardı. Anlatılan olaylardan çok etkilenmiştim neyse o gün geldi çattı eşimden ricada bulundum balayından dönüşte deneyelim dedim o da sağolsun kabul etti balayından dönünce bir kaç kere denedik ama ben kendimi kasınca eşim uzak durdu benden böyle böyle derken 1,5 yılı doldurduk ve ben kendi kendimi yiyip bitiyordum ha bu gün oldu ha yarın olacak diye en sonunda vajinusmus olduğuma karar verdim evlilikten önce bunu duymuştum ama benim başıma gelmez sanıyordum. Sonra internetten doktor araştırmaya başladım ve karşıma Can Bey çıktı. Öncelikle sitelerdeki yorumları okudum herkes olumlu şeyler yazmış acaba dedikleri kadar iyi mi diye düşündüm Can Beye gidince anladım ki yazılanlar iyiliklerinin yanında az kalır. İlk başlarda eşim doktora gitmekten çekiniyordu biraz benim zorumla gitti ama sağolsun Can Bey ve Gül Abla bizi o kadar iyi karşıladılar ki içimize su serptiler iyi ki geldik dedik. Bizi bu sıkıntıdan kurtulacağımıza ilk seansta inandırdılar ve bizde başlamaya karar verdik. Bazı seanslarda umutsuzluğa kapılıp yapamayacağım diye düşündüğüm oldu ama Can Bey’in motiveleri sayesinde toparladım. Bizim seanslarımız biraz uzun sürdü çünkü eşimle aramızda şiddetli geçimsizlikte vardı Can Bey aynı zamanda bize evlilik terapisi de yaptı. Çok şükür buraya gelerek hem vajinismusu hem de geçimsizliğimizi atlattık. Eşim artık bana daha düşünceli daha nazik yaklaşabiliyor.. Can Bey bize bu süreçte çok şey kattı yanlış bildiğimiz o kadar çok bilgi varmış ki hepsinin doğrusunu tek tek sabırla açıklayıp anlattı. Can Beye ve Gül Ablaya ne kadar teşekkür etsek az, Allah onlardan razı olsun ve Allah’ın izniyle o güzel başarılarına başarı katmasını nasip eylesin. Çünkü bu gerçek bir başarı… Eğer siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız hiç vakit kaybetmeden başlayın biz daha önce başlamadığımıza pişman olduk. Tekrardan herşey için çok teşekkür ediyorum iyi ki sizi tanımışım iyi ki varsınız 

 • Merhaba öncelikle can hocamizin ellerinden öper sonsuz teşekkürlerimizi sunarız biz eşimle uzun bir süreden sonra evlendik ilk gecemiz kabusa döndü aslında vajinismus nedir hiç bilmiyorduk ben bi erkekler olarak hep suçu eşimde bulmustum ne biliyim hani sanki istemiyor istiyerek yapıyor düşüncesine kapılıyor insan aslında yanlış yaptığımın çok farkındayım eşim uyumuyor ve hep ağlıyordu çünkü evliligimizin 5 inci ayı olmuştu ve biz hala aynı yerde sekiyorduk Birgün eşim bana dönüp aslında sana birşey söylemek istiyorum ve bana kızma demişti bende soyle diyip geciştirmistim ben hep İnternetten araştırdım ve can pahalı diye bi doktor var onun yanına gidip bi kere muayene olsak olurmu diye dedi ve ben hayatta gitmem diyip ona sert cikistim onu kırdım hayatta bu majinismus derdinden kurtulmasak bile gitmem dedim eşime ve eşim tekrardan bak yorumlardada çok güzel şeyler yazmışlar diyip bak çok kişi kurtuldu lütfen gidelim dedi aslında ben açık ve net çekingen bi insanım biri görür korkusu rezil oluruz korkusuyla yaşadım ama eşimin dediğide hep aklımda kaldı gözlerimi yumdum ve düşünmeye başladım gitsemmi gitmesemmi diye ve açıp can hocamızın sayfasını bende gizliden takip ettim ve gerçekten yazılan herşey beni etkilemişti 1 2 gün bekledim ve düşündüm yine aslında her ne kadar birbirinizi sevsenizde yuvanız ne kadar sıcak olsada hergün geçirdiğiniz günler mutsuzluklarla sonlaniyor kavga tartışma üzüntü ve insan gerçekten birbirinizi ne kadar sevsenizde boşanmaya kadar gidiyor  bu olay ve can hocamızın numarasını aldım ve rezil olursam oluyum dedim eşimin sağlığı herşeyden önemli diyip aradım telefonu açan gül ablaydi o kadar güzel ve motive ettiki beni konusmasiyla eşime hiç söylemedim eşime seninle gezmeye çıkalım diyip can hocamizin yanına aldım onu arkadaşlar sizde çekinmeyin gerçekten eşinize öyle bir sürpriz yapıp onu mutlu edin çok mutlu olacaktır kapıyı çaldık ve içeri girdik kapıyı açan gül ablaydi güler yüzü ve motive edici konusmasiyla bizi rahatlamış ti eşimin tedirgin bakışları ve yüzündeki burukluk devam ediyordu ve can hocamız bizi yanına çağırmıştı içeri girdik ve can hocamızla tanıştık o kadar iyi bir insanki güler yüzü ve yaklasimlariyla insanın içini ısıtıyor yuzundeki tebessüm ve konusmalariyla gerçekten insanı çok rahatlatıyor aslında vajinusmus 100%100 tedavisi mümkün bir hastalık olduğunu anlamıştık ve ilk gün eşimin yüzünü gülerken ve kararlı olduğunu görmüştüm ikinci sefer gittiğimizde ise eşim biraz daha rahatlamisti can hocamız gerçekten işini o kadar iyi yapiyorduki o kadar güzel yaklasimlari vardiki insanın içini istiyordu vajinismusu tetikliyen o kadar şeyler varki can hocamızla konustugunuzda bunların hepsinin bir bir cevabını almış olacaksiniz zaten sonra can hocamız bize ödevler verdi bir bir hepsini yaptık ve her zaman gün geçtikçe can hocamizin yanına gülerek gidiyor mutlu bir şekilde çıkıyorduk ve aslında eşiniz vajinismus diye çok şanslisiniz çünkü doğru bildigimiz bir çok şeyin yanlış olduğunu öğrenmiş olacaksınız ve en önemli şey ise aslında penisin vajinaya girmesi çok kolay bunu mutlu bir şekilde yapmak önemli o kadar güzel şeyler ögrendikki biz can hocamızdan ve tedavi sırasında eşime ben can hocayı çok özledim diyordum keşke bugunede randevu verseydi diyordum o kadar güzel terapi yapıyorki insanı rahatlatıyor gerçekten ve arkadaşlar siz siz olun eşinizi kırmayın can hocayı tanıyınca gerçekten ne kadar fedakar ne kadar altın kalpli ve ne kadar güler yüzlü olduğunu göreceksiniz ve egerki vajinismus hastası iseniz sakın ertelemeyin tedavisi mümkün bir hastalıktır bugün yarın diyip ertelemeyin oraya gittiğimizde biz 5 aylık evliyik 12 13 yıllık vajinusmus hastası bile gördük bugün yarın diye diye 12 13 yıl geçmiş lütfen siz siz olun ertelemeyin arkadaşlar can hocamizin dediğin gibi başaramadım lafını duymak yok her zaman başardık ve başaracağız arkadaşlar kısa bir tedavinin ardindan bizde başardık can hocamizin ve gül ablamızın katkılarından dolayı çok minnettarız onlara şuan eşim 3 aylık gebe allahın izniyle erkek çocuğum olursa allah dualarımızı kabul etti oğlum can hocamizin ismiyle yaşayacak ?

 • Biz üç buçuk yıllık evliyiz ve yedi aydır burada yaşıyoruz. İstanbul’dan geldik ve açıkçası burada bu konuyla ilgili uzman birini bulabileceğimizden emin değildik. Tekrar İstanbul’a döndüğümüzde ya da yaz tatilinde İstanbul’a gittiğimizde tedaviye başlarız diye düşünüyorduk. Çünkü araştırdığımızda İskenderun ve çevresinde sadece Can Bey çıkıyordu. O yüzden güvenip arayamadım. Adana’daki doktorları araştırıyordum. O da mesafeden ötürü bizi düşündürüyordu. Aradan birkaç ay geçti, tekrar araştırmaya başladım, bu sefer Can Bey’le ilgili yorumları da okudum. Keşke daha önce okusaymışım dedim. Gerçekten yazılanlar o kadar ümit vericiydi ki, çok heyecanlanmıştım. Eşime de anlattım, beraber tekrar okuduk ve hemen arayıp randevu aldım. Tabi ki çok stresliydi benim için çünkü o zamana kadar hiç muayene olmamıştım ve erkek bir doktora da muayene olmak istemiyordum. Şimdi dönüp bakınca o kadar fazla korku ve endişem varmış ki hepsi geride kaldı. Sadece muayene korkumu yenmiş olmak bile benim için o kadar mutluluk verici ki. Can Bey iyi bir doktor, iyi bir terapist aynı zamanda iyi bir insan. Yapı olarak karamsar bir insanım, terapi sürecinde çok fazla gelgitlerim oldu, yapamayacağımı düşündüğüm zamanlar oldu. Ama her seans sonrası bir sonraki güne hep daha motive başladım, Can Bey bu konuda çok iyi, motivasyonumu hep yükseltti bunu kesinlikle söyleyebilirim. Yapamayacağım dediğim birçok şeyi yaptım. Tedavi sürecimiz yaklaşık iki ay sürdü. Ama bu süre zarfında sadece vajinismusu yenmedik. Daha önce okuduğum yorumlarda bir danışan “İyi ki vajinismus olmuşum” yazmıştı, beni çok şaşırtmıştı ama şimdi anlıyorum. Çünkü bu tedavi kendimizi ve evliliğimizi gözden geçirmemizi sağladı. Okuduğumuz kitaplar, makaleler ve her seansta bunlar üzerine konuştuklarımız bize çok şey öğretti. Terapi boyunca konuştuklarımız aslında bütün çiftlerin bilmesi gereken şeyler. Hatta sağlıklı bir evlilik için evlenmeden önce başlamalı ve evliliğin ilk aylarında devam etmeli diye düşünüyorum. O zaman gerçekten mutlu evlilikler, birbirini anlayan çiftler görebiliriz. Şunu da söylemek istiyorum, kesinlikle beklemeyin, hemen arayın. Ben çekingen bir insan olmama rağmen, Gül abla telefonda o kadar rahatlatıcı konuşuyor ki, söylemekte zorlandığınız şeyler bir şekilde ağzınızdan dökülüyor. Can Bey’e ve Gül ablaya çok teşekkür ediyorum böyle huzurlu bir ortam hazırladıkları için. Bir de tabi ki eşime çok şey borçluyum. Çünkü hem evliliğimiz boyunca hem de bu süreçte hep yanımda oldu, umutsuzluğa kapıldığım anda en büyük destekçimdi. Umarım yazdıklarım birilerinin harekete geçmesinde etkili olur, çünkü beni harekete geçiren burada yazılanlar olmuştu. Tekrar Can Bey’e, eşime ve Gül ablaya çok teşekkür ediyorum.
  Şimdi düşünüyorum da sanki hayat beni, bu süreci sizinle yaşamam ve sizin sayenizde yenmem için buraya getirmiş.

 • Öncelikle Can Hocama çok teşekkür ediyorum. 3 yıllık birliktelik ve 1 yıllık evliliğimizin ardından Can Bey e muayene olduk. Bu konu hakkında profesyonel bir yardım almakla ilgili tereddütlerimiz vardı. Ancak onu tanıdığımız ilk günde eşimin bu rahatsızlığı atlatacağına çok emin olmuştum. Her muayene ve terapilerde uzun mesafeler kat ettiğimizi, doğru bildiğimiz yanlışların ne kadar fazla olduğunu görüyorduk. Bu esnada ben de erkek cinsel sağlığı ile ilgili çok önemli bilgiler elde etmiş oldum. Ve sonunda inandığımız gibi eşim vajinismusu atlattı. Bize büyük bir rahatlık ve güven verdiği için, doğru bildiğimiz yanlışları düzelttiği için tekrar tekrar Can Hocama ve Gül Ablama teşekkürlerimi iletiyorum.

 • Merhaba arkadaşlar biz 8 yillik birlikte olan ve son 1 buçuk yıllık evli bir ciftiz evlenene kadar bgle bi durumun olacağını asla tahmin bile edemezdik birbirimizi çok seviyoruz fakat eşim bir türlü o olaya gelince yapamiodu ben bnun dogal oldugunu korkulari oldugunu ama bnun yersiz oldgunu sylerdim hep başkalarının söylediklerine kulak asmamasini bilinç altını bunlarla doldurmamasini isterdim eşimde elinde olmadığını kendininde bu durumdan fazlasıyla rahatsız olduğunu sylerdi soyleki erkek hemcinslerime benim bir erkek olarak tavsiyen sakin ama sakin esinizi suclamayin cnku onun elinde olan bsey degil bu çok normal olan bi rahatsızlık onu kırarak inciterek bi yere varamazsınız oda istemez mı sevdiği insanla birlikte olsun istemez mı onunla bir bütün olsun ister tabi ama elinde olmayan bi rahatsızlığı var bnunda işinde çok profesyonel bir eğitmeni var can pahalı biz onu tanıyana kadar çok şey denedik çok çaba sarf ettik ama olmadı en son can hocamızı bulduk ve iyikide bulmuşuz bize bütün dgru bildiğimiz herseyin yanlis oldugunu nasil olmasi gerektigini ogretti sunu unutmayın sakin biz erkegiz herşeyi biliriz herşeyi yaparız demeyin cnku gerçkten ole degl esinizi suçlamak yerine onun elinden tutun sımsıkı sarılın tedavi boyunca verilen ödevleri eksiksiz onunla yapin bir kadın bir es en büyük gücü eşinden alır cnku eşi ne kadar yanında durur elinden tutar sabırla aşkla sevgiyle onla vakit geçirirse kadında onun için elinden geleni yapar cnku ona güç veren eşidir kocasıdır erkeklerde şu deyim vardir başkaları nasıl yapior sen neden yapamiosun başkası seni ilgilendirmez başkası umrunda olmasın senin eşin hayat arkadaşın çocuklarının annesi olacak kadın senindir sen ondan sorumlusundur seni bu ilgilendirir ve ortada bir problem var bir rahatsızlık var bu sadece onun degl seninde sorunun tut elinden bak gözlerine deki askim hayatımın anlamı biricik karım eşim bliorum beni çok seviosun ve bliorum bu durum elinde olan bişey degl hiç üzme kendini dert etme biz el ele verip bu durumundan üstesinden geliriz evelallah sen benim için önemlisin bizim için önemlisin rahatsızlık gelir geçer yeterki sen iste şunu unutmayın arkadaşlar bir kadın istedimi basaramiyacagi bişey yoktur fakat sizinde bir erkek olarak ona destek vermeniz yanında durmanız ona kendini güçlü hissettirmeniz gerekir ve sabırlı olmanız gerekir ben bir erkek olarak bildiğim birçok doğrunun yanlış olduğunu öğrendin can hocam sayesinde neler yapmam gerektiğini nasıl yapmam gerektiğini öğrendim gerçek doğruları öğrendim malesef ki hayatımızın içinde hep hurafe üreten ve bunlara inanan bir toplumumuz var yok kan gelmezse bakire değil yok ilk gün ilk iliski çok ağrılı olur 3 gun oturamaz adet oldu kadin kirli bgle bsey yok arkadaşlar bgle bsey yok allahın verdiği allahın yarattığı bsey asla kirli olmaz yanlış bildiğiniz doğruları kafanızdaki o saçma sapan hurafe düşünceleri atin ve harekete geçin gerçekten doğru olan bilgilere yönelin çaba gösterin eşinizle el ele verin ve herşeyin aslında ne kadar kendiliğinden olduğunu görün bu rahatsızlığın aslında ne kadar kolay bir tedavisi olduğunu öğrenin ve bundan kurtulun bir çok bayan utanır çekinir siz es olarak ona on ayak olun onunla vakit geçirin ona kendini değerli hissettirin yok ben erkegim ole şey mi olur falan demeyin siz olmadan eşiniz bnun tek başına üstesinden gelemez bu ikinizin ortak sorunu cnku birbirinizi sevin birbirinize aşkla sevgiyle şevkatle dokunun o zaman göreceksiniz ki ne kadar kolaymış aslında bir bayanı anlamak hayatını güzelleştirmek istiyorsan eşine sahip çık düşüncelerini gizleme düşüncelerine saygı göster onu dinle sevğini gün içinde bi msjla bile olsa gster ilgini alakani asla kesme cnku hastalıkta sağlıkta hayatının her anında iyisiyle kotusuyle yanında olacak tek kişi esindir kadınındır sirdasindir arkadaşındır onu herşeyden çok sev onu herşeyden önce tut hayatında tutki oda seni hayati boyunca başının üstünde tutsun göğsünü gere gere bu benim erkeğim.kocam.esim benim diğer yarim desin şöyle bitirmek istiyorum hey erkek hemcinslerim kadınını koru ona güven elinden tut ve anlina bir öpücük kondur seni çok seviyorum de ve tadavisi olan bir rahatsızlık için onların elinde olmayan bsey için sakin kırma üzme asagilama suclama cnku bu mutlulugunuzdan önemli değil hayatınızın aşkını bgle bi rahatsızlık icin ömür boyu kendinizden etmeyin can hocam ve gül abla sizede çok teskkur ederiz bu süreçte bize destek olduğunuz ve dgru olan bilgileri bize aktardginiz için allah sizi hep iyi insanlarla karsilastirsin gönlünüzden geçeni allah size nasip etsin ins siz bize mutluluğun yolunu gösterdiniz allahta sizi ömrünüz boyunca hep mutlu etsin ins sevdiklerinizle…?❤?

 • Nereden başlasam bilemiyorum. Şuan yorumları okuyorsanız çok sanslisiniz çünkü Bir adım öndesiniz demektir. Biz 1,5 yıllık evliyiz ve vajinusmustan 7 seansta kurtulduk. Biraz geç farkettim daha sonra kabullenmek istemedim. Bir kaç dokrota gittik ama sonuç başarısız oldu. Çok sevdiğim eşimle tek vücut olamadık bugün olur yarın olur diye diye erteledik her deneme başarısız oldu. Benden sonra evlenen kimsede sorun yoktu neden ben yapamıyorum diye düşünmekten kendimi alamadım malesef. Tedavi olmak için tekrar karar verdik birkaç yeri aradık ve bizi aşan fiyatlar aldık.ümidim kırılmıştı bundan kurtulamayacağım dedim. Bu sırada bir doktorun tavsiyesi üzerine can beye gittik. Giderken kafamda yüzlerce soru vardı. Bize kapıyı çok tatlı, güler yüzüyle gül ablam açtı. Can beyle konuştuğumuzda o kadarr rahatladım ki soru işaretleriyle girdiğim kapıdan gülerek ve enerji dolu çıktım. Eşimle birbirimize baktık tamam dedik kurtulduk. İlk seansa heyecanla gittik ne olacak? Nasıl olacak? Diye. Seanslarda sadece vajinismusa dair değil cinsel hayatın inceliklerine, aşk hayatının önemine dair bilgiler edindik.
  Şimdi herşey o kadar farklı ki. Biz vajinusmusu yenmekle kalmadık güzel sevişmeyi ve evliliğin tadını çıkarmayı öğrendik. Can bey sayesinde her sorunun üstesinden beraber gelebileceğimizi öğrendik. Seanstan çıkıp eve geldiğimiz birgün eşim ne kadar çok “doğru bildiğimiz yanlışlarımız varmış” dedi. Eşim çok bilinçlendi bana karşı daha anlayışlı oldu daha çok yardımcı oldu ve hep yanimda oldugu için çok teşekkür ediyorum.
  Boşuna beklemişiz 1,5 yıl sizlerde sakın ertelemeyin bizim yaptığımız hatayı yapmayın hemen randevunuzu alin ve küçük sıkıntıdan kurtulun. Sadece doğru adresi can beyi bulun ve ödevlerinizi yapın sonuç mutlu son zaten. Birleşme o kadar rahat ki ağrı, sancı, yanma, kanama hepsi yalan ve abartıdan ibaret.
  Can pahalı hocama çok teşekkür ediyorum. Kendisi vajinusmus sorununu çözmekle kalmadı her seansta yeni şeyler öğretti. Kendimi yeniden keşfetmemi sağladı ve asıl önemlisi sorunumuzu eğlenerek çözmemizi sağladı:) Can bey, gül abla çok çok çok teşekkür ederiźzz başardık başardık başardık 😉 🙂
  NOT: Evlenecek olan herkes yada evli ama sorunu olan herkes mutlaka ama mutlaka Can pahalı hocamın kahvesini içmeli.

 • Dr. Can pahalı beye cok tesekkur ediyorum. Hem cok iyi birisi hemde işnde cok iyi. Bizimle cok guzel ilgilendi. 9 aylik evliydim. Eşim cok korkuyordu. Dr. can beyle tanışdikdan sonra eşim bi kac seansla hastaligini yendi. Allah razı olsun dr. Can beyden. Boyle sıkıntısı olan kisiler hic dusunmeden gitmelerini öneriyorum.

 • Hk Merhaba eşimle 10 yıllık evliyim
  Eşim Vajinismus hastasıydi
  Takiii Can bey e
  Gelene kadar
  10 yıllık zaman icerisinde psikolojik ve duygusal cokusleri çok oldu
  Vajinismus yenilmeyecek bir kanser hastalığı değil
  Yeter ki
  Doğru yerde olmak
  O doğru yerde
  can bey
  Gül abla
  Bu hastalığı farkettigimizden beri nasıl eşimin yanında durduysam
  Tedavi sürecinde yanında daha fazla olmaliydim
  Ve oldum
  Vajinismus bayanların tek başına atlatabilecegi bir hastalık değil
  Ve beyler bu hastalık sizin de hastalığınız
  Bunu
  Bu tedavi sürecinde verdiği ödevleri
  Birlikte yapmalisiniz
  CAN bey hep diyordu
  ” basaracagiz ”
  Biz başardık
  10 yıldan sonra…..
  2 kasımda tedavi ye başladık
  30 Kasım da bitirdik
  Biz basardiysak
  Siz de başarırsiniz
  Kaybedecek hiçbir şeyiniz yok
  İnanın kazanacaginiz çok şey olacak
  “KEŞKE ” İlk gün
  Can bey in
  Yanına gelseydik
  Eminim diyeceksiniz
  ____KEŞKE_____
  Merhaba eşimle 10 yıllık evliyim
  Eşim Vajinismus hastasıydi
  Takiii Can bey e
  Gelene kadar
  10 yıllık zaman icerisinde psikolojik ve duygusal cokusleri çok oldu
  Vajinismus yenilmeyecek bir kanser hastalığı değil
  Yeter ki
  Doğru yerde olmak
  O doğru yerde
  can bey
  Gül abla
  Bu hastalığı farkettigimizden beri nasıl eşimin yanında durduysam
  Tedavi sürecinde yanında daha fazla olmaliydim
  Ve oldum
  Vajinismus bayanların tek başına atlatabilecegi bir hastalık değil
  Ve beyler bu hastalık sizin de hastalığınız
  Bunu unutmayın
  Bu tedavi sürecinde verdiği ödevleri
  Birlikte yapmalisiniz
  CAN bey hep diyordu
  ” basaracagiz ”
  Biz başardık
  10 yıldan sonra…..
  2 kasımda tedavi ye başladık
  30 Kasım da bitirdik
  Biz basardiysak
  Siz de başarırsiniz
  Kaybedecek hiçbir şeyiniz yok
  İnanın kazanacaginiz çok şey olacak
  “KEŞKE ” İlk gün
  Can bey in
  Yanına gelseydik
  Eminim diyeceksiniz
  ____KEŞKE_____

 • Merhaba arkadaşlar ben Gökçe 6 yıllık evli bir bayanım bugün yarın diye diye 6 yıl geçti sonunda vajinismus rahatsızlığım olduğunu öğrendim ve internetten sayın DR.CAN PAHALI hocamızı buldum bu konuyu eşimle paylaştım ve randevu almaya karar verdik ama içimde hep bir korku ve düşünce vardı acaba ne yapacaklar ne olacak diye. Randevu günü gelip kapının önüne geldiğimizde adeta titriyordum kapıdan içeriye girdiğimizde bizi karşılayan güler yüzlü şeker mi şeker bir ablamız vardı o kişi GÜL ablam onu çok seviyorum muhteşem bir insan ve o anda ne korku ne düşünce sanki kendi evimdeyim ve DR.CAN PAHALI hocamızla tanıştık konuştuk bizi bilgilendirdi o kadar yanlış şeyler biliyormuşumki aklımdan onları çıkartıp yerine doğru bilgileri yerleştirdik bazı ödevler ve egzersizler verdi bunları mutlaka yapmak lazım her seansta evliliğim dahada güzelleşti ve biz 1.5 ay içinde vajinismusu yendik bundan dolayı DR.CAN PAHALI hocama ve iyi kalpli güler yüzlü GÜL ablama çok çok çok teşekkür ederim iyiki sizi tanıdık sizden ALLAH razı olsun bir aile gibi olduk hiçbir zaman sizi unutmayacağım benim bayanlara tavsiyem hiç korkacak birşey yok DR.CAN PAHALI vajinismusun uzmanı herşey için yardımcı oluyorlar bugün yarın demeyin bir an önce tedavinizi olun VAJİNİSMUS geçici bir rahatsızlık…..!!!!!!! Sormak istediğiniz bir konu olursa tlf numaramı CAN hocanın sekreteri GÜL ablamdan alabilirsiniz….

 • Merhaba arkadaşlar ben serdal çalışkan 6 yıllık evliyim bu zamana kadar eşimle çok büyük sıkıntılar geçirdik kaç kere ayrılmayı düşündük ve biraz araştırma sonucu eşimin vajinismus rahatsızlığı olduğunu öğrendik ve bu konu hakkında biraz araştırma yaptık ve değerli hocamız DR.CAN PAHALI’yı bulduk yorumlarını okuduğum da önce inanamadım bir taraftanda bu rahatsızlıktan dolayı yanlız olmadığımızı gördük taaki randevu alıp oraya gidene kadar içimde bir tereddüt vardı kapıdan içeri girdiğimizde tatlı dilli güler yüzlü şakacı bir ablamız vardı ve o kişinin can hocamızın sekreteri GÜL ablamız olduğunu öğrendik.o an içimde hiç bir şüpe ve kuşku kalmadı randevu saatimiz geldiğinde GÜL ablamız bizi CAN PAHALI hocamızın yanına götürdü ve içeri girdiğimizde karşımızda muhteşem bir insan vardı adeta pozitif elektrik saçıyordu ve içimden kendi kendime doğru yere geldik dedim önce tanıştık sonra bize bazı egzersiz ve ödevler verdi mutlaka yapın bunları yaparken eşinize karşı biraz sabırlı olun ben her zaman eşimin yanında oldum ve bu rahatsızlığın kendisinin sorunu değil ikimizin sorunu olduğunu her zaman söyledim ve bu rahatsızlığı sayın CAN hocamız ve sevgili GÜL ablamız sayesinde 1.5 ayda yendik bu terapi sadece vajinismus rahatsızlığı için değil evliliğimize ve mutluluğumuza renk kattı bize bu konu hakkında püf noktaları veren DR.CAN PAHALI hocamıza tekrardan çok çok çok tşk ederim terapi boyunca biz erkeklere düşen eşlerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmek sabırlı olmak ve güvenlerini kazanabilmek zaten gerisi kendiliğinden oluyor.
  Bence VAJİNİSMUSUN tek adresi DR.CAN PAHALI hiç tereddüt etmeyin her konuda yardımcı oluyorlar doktordan öte abi kardeş gibi siz bizim yüzümüzü güldürdünüz RABBİM de sizin yüzünüzü güldürsün DR.CAN PAHALI hocam ve kıymetli GÜL ablam sizleri çok seviyoruz iyiki sizinle tanıştık iyiki varsınız

 • Merhabalar ?‍♀️ Anlatmaya nasıl başlasam bilemedim. Teşekkürlerimi nasıl dile getirsem bilemedim. Bence iyi ki desem bin defa iyi ki desem yeridir ! Şimdiye kadar neden bu kadar kendi icimde kuruntu yapmışım korkmuşum ertelemişim hiç bilmiyorum. Son zamanlarda yaşadıklarım üzerine ve branşı başka olan bir doktorun tavsiyesi üzerine aniden karar verip ansızın gittim. Ilk gidişimde eşim olmadan gittim eğer ikna olursam eşimle gidecektim zaten Gül abla nin karşılaması hos sohbeti ve doktorla sıram gelmeden verdiği örnekler bile icimi en başından rahatlattı. Doktor beyle ilk konuşmamdan sonra gelir gelmez eşimle konuşup zaman geçmeden karar verdik . Ilk gittiğimiz seanstan son güne kadar aklımızda bir şüphe bir korku bir tereddüt bile olmadı. O kadar içten samimi güler yüzlü yapısı var ki keşke ilk evlendigim zamandan tanısaydım dedim. Eger vajinismus yaşıyorsanız Can bey’in muayenehanesine girer girmez başta aklinizda atlattınız demektir. Geriye kalanı sadece keyifli bir süreç . Doktor beyin verdiği ödevleri sırasıyla yaptığınız ve inandığınız zaman o kadar kısa sürede atlatıyorsunuz ki Şimdiye kadar neden beklediğinize anlam veremeyeceksiniz. 3 yıldır evliyim daha şimdiye kadar evliliğin güzelliklerinden haberdar değildim korkularim yuzunden kabuslarım yuzunden taaa ki Can beyle tanışana kadar. Eşim bende ki çabayı gördükten sonra o kadar hızlı ilerledik ki tedavide kendime inanamadım. Yeter ki inanın on yargılarınızı silip gidin. Özel hayatımız renklendi ve bilmedigimiz o kadar çok şey ogrendik ki. Doğru bildiğimiz yanlışlar, yanlış bildiğimiz doğrular gibi… her gittiğimizde birşey daha öğrendik her gittiğimizde umudumuz artti bakış açımız değişti. Demem o ki böyle bir sıkıntınız varsa hiç düşünmeden hiç vakit kaybetmeden ilk fırsatta gidin. Hayatımıza çok şeyler kattiniz doktor bey iyi ki sizi tanımışız hakkınız ödenmez ! Yazımın başında dediğim gibi Yüz defa bin defa İYİ Kİ dedik ve hep hayatımızda en güzel İYİKILERDEN BIRI OLARAK KALACAK ! ?????

 • Merhaba ben eda,
  14 aylık evliyim vajinismus sıkıntım vardi ne olduğunu bile bilmediğim bir problemdi eşimle birlikte bir sürü yöntem denemeye rağmen üstesinden gelemiyordum birlikte olamıyorduk iliskiye giremiyordum küçükken annemin korumacı yapısından bilinç altıma kazınmış cinsel ilişkiye giremediğim sıkıntımı gidermek için kadin doğum doktoruna gittim.doktor sağlıklı bir kadın olduğumu söyledi eve döndüm eşimle birlikte olmaya çalıştım ama basaramadim hep bi kasılma hep bi ağrı hissediyordum bacaklarımı acamiyordum madem sağlıklı bir kadının neden yapamıyorum diye sorup üzülüyordum eşime karşı da suçluluk hissediyordum evliliğim çekilmez hal almaya başlamıştı ufak şeylerde bile birbirimize tahammülümüz kalmamış herşeyden birbirimizi suçlar olmuştuk surekli agliyordum yemedigim yemek etmediğim dua kulaktan dolma denemedigim yöntem kalmamisti taki bi gun internette arastirma yaparken dr Can Pahallı beyi fark edene kadar.hemen aradım gül abla(dünya tatlısı enerjisi yüksek hep motive eden ) telefonu açtı ağlıyordum dayanamam hemen gel dedi gül ablanın ses tonu samimiyeti o kadar ikna edici hemen gitmek istedim randevu aldım ve can Pahallı beyle tanıştık sürece başladık yoğun ilgisi akademik bilgisi içtenliği ile her seansa gittiğimde beni yapacağıma biraz daha inandiriyordu hiç yapamam dediklerimi tam bi ay içinde 7 seansla tamamladım vajinismus sıkıntısı olanlar hic ertelemeden düşünmeden tek adresiniz dr.Can Pahalli?şu an çok mutluyum huzurluyum Dr.Can Pahallı bey e ve her defasında sicak samimi içten beni karşılayan Gül ablama teşekkürler ediyorum iyi ki sizleri tanımışım

 • MAYIS 2015 EVLENDİM Evleniyordum ama hep içimde korku kuzenim ilk gecesini anlattı bir hafta oturamıyor çok ağrıyormuş o anda evliliği bilmiyordum bile kuzenim anlattı öyle bir korktum ki sadece kafamda oraya girecek kanicak çok ağrıyacak bunun korkusuyla olmadı yapamadım Eşim bir şey olmaz yarın deneriz Ağlama diyor Tabii ki bir ay 2 ay olmuyor Neden ya deyip kızıyorum kendime Korkacak bir şey yok diyorum ama o anda beni bir Ağlama tutuyor tutamıyorum kendimi Neyse iki tane kadın doğuma gittim yapılacak bir şey yok dediler Bense Acaba nasıl yapsak da bir şekilde olur diye düşünüyordum psikiyatri gittim uyuyarak yapmak için ama o da olmadı artık eşim �stanbul’dan bir doktorla görüştü bitkisel ilaç getirdik ama 34 da içtim Yine olmadı hocaya götürdü Annem Yine olmadı 2,5 sene oldu evliliğimize Bense hep Kocama haksızlık ettiğimi düşünüyordum Yani hep kendimi suçluyorum ne var korkacağım diyorum ama olmuyor biz artık çok yorulduk heves edip Dünyam başıma yıkıldı yani Sonra internetten bakıyordum kızlık zarları na Dr Can pahalı hocamı gördüm yorumları okudum bana çok abartılı gelmişti Bir de tükenmişti ümitlerimiz annemle geldik Can hocamızın yanına güler yüzlü ilgili motive eden kendine Güvenen destekçi yaptığı işi gerçekten çok iyi bilen bir kadın doğum uzmanı konuştuk gittik Annem direk dedi Öyle olur mu Olmaz dedi geri döndüm eşimin yanına eşim can hocamızla konuşmuş belli konuşmadan önce ısrar ederdi herkez yapıyor sen yapamıyorsun değerde Tabii ki Melek kalpli koca Yürekli doktorunuzla konuşma sonrası eşim bambaşka biri oldu ısrar etmiyor işte iki buçuktan sonra bir bıraktık bugün yarın şu gün diye kaldıkça kalıyor ben çok pişmanım 4 yılımız heba oldu ama olsun niye 4 yıl sonra Doktorum Melek olacağını kim derdi geldik terapiler e girdik dersler verdi onlara çalıştık çalışmalarımız o kadar güzel ve iyi gidiyordu ki şaşkın ve anlatıldığı gibi değil hiçbir şey ve eşimle çok mutluyuz başardık Tabii ki bizim başarma sebebimiz Can hocamız yaşadıklarımı o psikolojiyi toplumun bizlere yaşattıkları haksızlık zaten Eğer Vajinismus sorununuz varsa asla kuşku da kalmayın Bakın ben Tüm umutlarımı getirmiştim kaldıkça kalıyor bu Hem sana hem eşini psikolojikmen iyi değil biz başardık Allah razı olsun can hocamızdan Rabbim yüzünden o tebessüm eksik etmesin inşallah inşallah oğlum olursa adını Can koyacağım doktorumuzun adını vereceğiz eşim ve ben minnettarız Can hocamıza emeğine yüreğine sağlık Çok teşekkür ederiz bir ömür unutmayacağız sizi Sevgili doktorum Sizi çok seviyoruz

  • MAYIS 2015 EVLENDİM Evleniyordum ama hep içimde korku kuzenim ilk gecesini anlattı bir hafta oturamıyor çok ağrıyormuş o anda evliliği bilmiyordum bile kuzenim anlattı öyle bir korktum ki sadece kafamda oraya girecek kanicak çok ağrıyacak bunun korkusuyla olmadı yapamadım Eşim bir şey olmaz yarın deneriz Ağlama diyor Tabii ki bir ay 2 ay olmuyor Neden ya deyip kızıyorum kendime Korkacak bir şey yok diyorum ama o anda beni bir Ağlama tutuyor tutamıyorum kendimi Neyse iki tane kadın doğuma gittim yapılacak bir şey yok dediler Bense Acaba nasıl yapsak da bir şekilde olur diye düşünüyordum psikiyatri gittim uyuyarak yapmak için ama o da olmadı artık eşim �stanbul’dan bir doktorla görüştü bitkisel ilaç getirdik ama 34 da içtim Yine olmadı hocaya götürdü Annem Yine olmadı 2,5 sene oldu evliliğimize Bense hep Kocama haksızlık ettiğimi düşünüyordum Yani hep kendimi suçluyorum ne var korkacağım diyorum ama olmuyor biz artık çok yorulduk heves edip Dünyam başıma yıkıldı yani Sonra internetten bakıyordum kızlık zarları na Dr Can pahalı hocamı gördüm yorumları okudum bana çok abartılı gelmişti Bir de tükenmişti ümitlerimiz annemle geldik Can hocamızın yanına güler yüzlü ilgili motive eden kendine Güvenen destekçi yaptığı işi gerçekten çok iyi bilen bir kadın doğum uzmanı konuştuk gittik Annem direk dedi Öyle olur mu Olmaz dedi geri döndüm eşimin yanına eşim can hocamızla konuşmuş belli konuşmadan önce ısrar ederdi herkez yapıyor sen yapamıyorsun değerde Tabii ki Melek kalpli koca Yürekli doktorunuzla konuşma sonrası eşim bambaşka biri oldu ısrar etmiyor işte iki buçuktan sonra bir bıraktık bugün yarın şu gün diye kaldıkça kalıyor ben çok pişmanım 4 yılımız heba oldu ama olsun niye 4 yıl sonra Doktorum Melek olacağını kim derdi tedavi görürken de yazmıstım yine yazacagımı söylemiştim geldik terapilere girdik dersler verdi onlara çalıştık çalışmalarımız o kadar güzel ve iyi gidiyordu ki şaşkın ve anlatıldığı gibi değil hiçbir şey ve eşimle çok mutluyuz başardık Tabii ki bizim başarma sebebimiz Can hocamız yaşadıklarımı o psikolojiyi toplumun bizlere yaşattıkları haksızlık zaten Eğer Vajinismus sorununuz varsa asla kuşku da kalmayın Bakın ben Tüm umutlarımı getirmiştim kaldıkça kalıyor bu Hem sana hem eşini psikolojikmen iyi değil biz başardık Allah razı olsun can hocamızdan Rabbim yüzünden o tebessüm eksik etmesin inşallah inşallah oğlum olursa adını Can koyacağım doktorumuzun adını vereceğiz eşim ve ben minnettarız Can hocamıza emeğine yüreğine sağlık Çok teşekkür ederiz bir ömür unutmayacağız sizi Sevgili doktorum Sizi çok seviyoruz ayrıca gül ablama da çok teşükür ediyoruz onunda çok ayrı emegi geçtigi için bize sizi çoooooook seviyoruzzzz çok mutluyuz sizin sayenizde……..

 • Merhaba ben Gonca. Eşimle 2 buçuk yıllık evliyiz ve bu hastalık 2 senemi berbat etti. Hep asla geçmeyecek sanırdım. Bir sürü doktora gittim. İstanbul, Ankara… Hacılar hocalar… Nelere nerelere gitmedim ki… Sonuç hep hüsran oluyordu. Asla kendime dokunamıyordum. Kesinlikle ben tedavi olamam diyordum. Eşimle sürekli kavga ediyorduk. Bebek soranlara bahane bulamıyordum. Eşim arkadaşlarımızın bebeklerini sevdikçe içim kan ağlıyordu. Gece eşim uyurken sessiz sessiz salonda ağlıyordum. Hergün “bugün yapacağım” deyip akşam ise hüsrana uğramaktan yorulmuştum. Asla düzelemiyordum. Ben kesinlikle iyileşemeyeceğim dedim. Aşık olduğum adamdan boşanmayı düşünmek bile bana o işi yapmaktan daha kolay geliyordu. Bitmiştim. Doktorlara gitmekten, internette bu hastalığa sahip insanların yorumlarını okumaktan bıkmıştım. Kadın gibi hissedememek beni çok üzüyordu. Ta ki kuzenim bana Can Hocamı tavsiye edene kadar… Abla yine hüsran olacak dedim ama kuzenim o kadar doktora gittin son kez bu doktoru da dene dedi. İyi ki gelmişim. Telefonda Gül ablanın sesini duyunca içim ferahladı. O kadar tatlıydı ki. Bebişlerini seveceğiz senin dedi bana. Ben yine de içimden ben bu işi yapamam diyordum. Fakat Can Hocam o kadar güzel şeyler öğretti ve o kadar bilinçlendirdi ki bizi inanın hayata yeniden başladım. İnanılmaz cesaretlendim. Ev ödevlerimi yaparken mutluluk duyuyordum. Çünkü artık bedenimi tanıyordum. Dokunabiliyordum. Ben parmak egzersizi asla yapamam diyordum ama imkansızı Can Hocam sayesinde başardım. Can Hocam bize Baba gibi davranıyordu. Diğer hastalarla ve iyileşenlerle görüşüyorduk hatta çok yakın arkadaş olduk hepimiz. En çok hoşuma giden de bu idi. Tedavi olup iyileşenlerle dilediğimiz gibi görüşüp konuşuyor fikir alıyorduk. Her şey şeffaftı. O kadar rahatlamıştım ki. Can Hocam en ufak mimik hareketimizden o an ki duygumuzu anlıyor ve ona göre davranıyordu. Mükemmeldi. Ev ödevlerini sevinçle yaptık. Ailelerimiz güzel haberler bekliyordu. Ve güzel haber geldi, biz eşimle beraber olduk. Muhteşem bir an idi. Artık bitmişti. Omuzlarından büyük bir yük kalkmıştı. O kadar mutluydum ki. Ve şunu dedim: gerçekten hiç acı yokmuş. Aslında çok kolaymış. Gül ablaya hemen mesaj gönderdim ve benden daha çok sevindi. Can Hocam çok mutlu oldu. Benim için cinsel ilişki imkansız iken, şimdi ise bir zevk. Artık bebek istiyoruz Allah nasip ederse. Can Hocama gözünüz kapalı güvenin ve o ne derse onu kesinlikle yapın. Sizi çok seviyoruz Hocam. Gül abla bizim canımız.

 • Ben Emrah öncelikle olarak buradan hakikatleri yazıyorum çok şükür yuvamin kurulmasına vesile oldu ışık oldu bize ankarada istanbul Adana denemedigimiz il kalmadı çok şükür Can hocam bize güneş misali yuvamizin kurtulmasını sağladı minnettarım 2 yılın sonunda eşim başardı en önemlisi de bu rahatsızlığın sadece eşimin değil ikimizin sorunu olduğunu ve üstesinden gelmeyi öğretti Allah razı olsun ondan ve Gül ablamdan hiç düşünmeyin mesleğine sadakatle bağlamış hocam buradan yazıyorum sadece hakikatleri fazlası var eksiği yok biz sizden raziyiz Allah ‘imda razi gelsin…

 • Vajinismusla geçireceğiniz zaman renksiz, mutsuz, özgüven kayıplı bir periyotta, hayat size gülmez, Siz maske taksanızda, problemlerinizi görmezden gelseniz de, sizi içten içe kemirir ve bitirir. Hayatınızı renkli yaşamak varken, renksiz yaşarsınız ve karşınıza bir kez daha eşinizin mutsuzluğu çıkar. Vajinismus eşi olarak söyleyeceğim şey bu her çiftin başına gelebilir. Sonuçta Vajinismus psikilojik bir rahatsızlıktır. Vajinismusun çözümü kavga dövüş değil boşanmak değil, ya da boşa beklemek değil. Çözüm çok basit korkunun üstüne dışarıdan destek ile, yani Dr. Can PAHALI hocamın güler yüzü ve engin tecrübesiyle harmanlanan pozitif bilimselliği ile olur. Size vajinismusun çözülebilir bir problem olduğu, bir hastalık olmadığı anlatılır. Bununla ilgili güvenilir kaynakları okuması tavsiyesi edilir. Ve çözüm için harekete geçilir. Dr. Can hocamın güler yüzü, pozitif kişiliği , insana güven veren yaklaşımıydı sorunu çözen ve kolay hale getiren. Dr. Can hocamın söylediklerini hakikaten dinleyip sabır gösterilirse rahatlıkla çözebiliyorsunuz. Eşiniz emin ellerde tedavi süresince hiç üzmeyin, istemli olun bu süreçte eşiniz hep başaramayacağına inanır belki üzülür ağlar ama incitmeden Dr. Can hocamın tedavi yöntemini uygulaması için destek olun. Bizim için Hayat yeniden başladı biz birbirimizi yeni bulduk ve doyasıya birbirimizi yaşıyoruz. Sevgimizin kalitesi yükseldi. Bunu sizde yaşayın ve daha fazla beklemeden Can hocama gidin. Her şey için teşekkürler değerli hocam.

 • Öncelikle merhaba. 1.5 yıllık evliyim. Evlenmeden önce böyle bir sorun yaşayağımı hayal bile etmiyordum. Korkularım vardı ama bu denli olduğunu bilmiyordum. Kendimiz bazı yöntemler denedik ama hiç biri de fayda etmedi. Can Bey den gelmeden 5 6 ay önce başka bir doktora gittik hiç bir faydasını göremedik. Ve artık umutsuzluğa kapılmaya başlamıştık. Bir süreden sonra zaten olmuyor moduna girmiştik. Ta ki Can Bey’i bulana kadar. İnternette hatay da vajinismus alanında çalışma yapan doktorlara bakıyprdum. Birdwn aklıma cised geldi. Girdim direkt Can Bey çıktı karşıma. Ve buradaki yorumları okudum çok etkilendim. Hemen randevu aldık zaten. Be ilk randevuya gittiğimizde çok samimi ve sıcak bir ortamla karşılaştık. Can Bey in samimi tavrı Gül ablanın enerjisi daha da motive etti bizi. her seansa umutla gidiyorduk. Yapılması gerekn aslında çok basit sadece Can Bey ne söylüyorsa uapmak herisi zaten geliyor. Eğer Hatay ve çevresindeyseniz önerilebilecek tek isim Can PAHALI. Çok deneyimli ve tecrübeli bir doktor. Biz tam 2 ay da bu sorundan kurtulduk. Bu sorundan kurtulmamızı sağlayan bize ışık tutan CAN Bey e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ve tabiki Gül ablacım enerjin samimiyetinden dolayı çok sevdik seni teşekkürler sanada. Be sevgili eşim de bu süreçte her zaman yanımda olduğu ve hep destek olduğu için teşekkür ediyorum.

 • BAŞARDIM ! Evet ben başardım.. Eşimle severek evlendik. iki yıllık bir nişanlılık sürecimiz oldu ve sonunda mutlu birlikteliğimizi evlilikle sonuçlandırdık. Düğünümüz oldu. Bu durumla (vajinismus) yüzleşmem o gece oldu. Eşimle hiçbirşey yapamadık ve günler aylar geçti. Arada denemelerimiz de oldu. Derken bir yıl geçti ve eşimle birleşmemiz olmamıştı. Şunu söylemeliyim ki bu geçen 1 yıl içerisinde eşimin desteğini asla unutamam. Hep arkamda durdu ama işte insan kötü oluyor yine de. Her ne kadar eşin yanında olsa da insan kendini kötü hissediyor. 1 yıl boyunca resmen omuzlarımda bir yük varmış. etrafımdaki herkes yapıyor , ben nasıl yapamıyorum? yapan insanlar nasıl yapıyor bu işi? yok ya ben yapamam nasıl yapacağım.. acaba benim bir çocuğum olacak mı? olmuyor işte.. bir gün aynanın karşısına geçtim. kendim birşeyler yapmaya çalıştım. inanın hiç birşey başaramadım. iyice moralim bozulmuştu. Kendim için umudumu kesmiştim. Benim elimde olan birşey değildi ve derken 1 yıl böyle geçti. ta ki Doktorum Can PAHALI ile tanışana kadar. İlk olarak telefonda görüştük.Kendisine Ankara’dan geleceğimi söyledim. Sürekli olarak sorduğum sorular ” olacak değil mi? yapabilir miyim sizce? olur mu? ” .. Bu sorularıma karşın doktorum bana olabileceği yönünde beni rahatlattı ve olmaması için hiçbir neden olmadığını söyledi. Benim ise aklımda sadece tek bir soru vardı. “1 yıldır bana yük olan sorunumu nasıl olurda kısa sürede çözebilirdi?” EVET ! inanılmaz ama 10 günde vajinismus sorunumdan kurtuldum. Şu an 1 yıl boyunca neden bekledim diye kızdım kendime.. İyi ki CAN hocamla karşılaşmışım. Herşeyden önce mükemmel bir insan. Tabiki Gül ablamı da unutmamak lazım. Onun desteği ve emeği de çok büyük. Kapıdan içeriye ilk girdiğimde Gül ablanın yüksek enerjisi ve motivasyonu herşeye bedel. Mükemmel bir ikili ve ekip. İyi ki tanımışım. Şimdi bu yazıyı okuyan önce eşlere (erkeklere) sesleniyorum. Lütfen eşinizin arkasında durun, bu eşinizin elinde olan birşey değil. Tedavisi son derece mümkün. Başarmak isteyen eşinize destek olun lütfen. Şimdi benimle aynı sorunu yaşayan (vajinismus) hanımlara sesleniyorum. Ertelemeyin. Bu durum çok rahat ertelenebilen bir durum. Bence daha fazla geç kalmayın. Siz de bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. ve üstesinden geldikten sonra siz de buraya bir yazı bırakabilirsiniz. Şunu da unutmayın. Tek değilsiniz.. Doktor Can PAHALI Hocama ve Gül Ablama sonsuz teşekkürler ve Saygılar…

 • Ben Emrah
  Öncelikli olarak şükranlarımı sunuyorum sadece hakikatleri yazacağım…
  Şimdiye kadar toplamda 4 doktora gittik hatta ankarada 3 – 5 günlük tedavilere de gittik ancak hicbir sonuç alamadık… Son olarak Can hocamıza geldik eşim tedavisinin yarısına geldi ama yaptıklarına ben hayretle bakıyorum şaşkınlığımı gizleyemedim. Can hocam buradan bize sevginin ve sevilmenin yollarını gösterdi. Bir çok doktorda anestot kullanılıyordu ancak mantiken düşününce anestot uyuşturmak için uygulanıyordu bu eşimin zihninde kötü bir duygu olarak iz bırakıyordu demekki çok acıyacak ki anestot sürüyor diyordu inanın gittiğim doktorlarda hem maddi hem manevi olarak sarsıldım acikcasi Can hocamı görünce hipokrat yeminine bu kadar sadakaletle bağlanmış biri daha görmedim öncelikli olarak ben bir erkek olarak buradan yaziyorum eşinize güvenin ve her daim yanında olduğunuzu gösterin. Tedavimiz bittikten sonra da buradan hiç korkmadan yazacağım inanıyorum ki tedavimizin bitmesine çok az vakit kaldı Can hocama ve Gül ablama şükranlarımı iletiyorum . Can hocamız bu işin bu sorunun nasıl çözüleceğini ve başarının anahtarını bize takdim etti ve biz de o anahtar ile yuvamıza ışık geldi o ışık ile yuvamız bir evlat ile suslenecegine can-ı gönülden inaniyorum burdan tedavimizin sonunda da yazacağım. Unutmayın aşk cesaret ister yürek , yürekte gönüldeki sevgiden geçer sevginin anahtarında Can hocamızın avuçlarında. Bu sorun kesinlikle tedavisi olan bir sorun kesinlikle ertelemeyin. Can hocamıza güvenin. Gül ablamız her zaman şen şakrak haliyle her zaman moralimizi yüksek tutuyordu buradan neler yazsam az kalır. Benim hiç ama hiç umudum kalmadığı zamanda Can Hocam ve Gül ablayı karşıma çıktı ve yeniden evlenmiş gibi yuvamız oldu. Buradan tedavimiz bittikten sonra da yazacağım şimdiden şükranlarımı sunuyorum.
  ( 2 yılın sonunda hayal dolu yuvamız gerçek oluyor )

 • Can Pahalı tam bir PAHABİÇİLMEZ ilk andan son ana kadar güler yüzlü, ilgili, motive eden, kendine güvenen, destekci, yaptığı işi gerçekten çok iyi bilen bir doktor. uzun zaman hastane ortamında bulunmama rağmen ilk bir iki seans garip duygularla gittik eşimle nedir ne değildir acaba güvenebilirmiyim? güvenilirmi? diye soru işaretleriyle tedaviye başladık, başladık diyorum çünkü bu durum sadece eşimin gitmesiyle çözülecek bir durum değildi ve böyle bir sıkıntı varsa kesinlikle eşinizle beraber gitmeniz gerekir, tedavinin her aşamasını “ilk başta Can beyin anlattığı şekilde” oldu ve geçti. Bu gibi bir sıkıntınız varsa “Can PAHALI” derim çok teşekkür ederiz hayatımızı geri verdi. Ayrıca Can beyin yardımcısı Gül hanımda her seferinde güleryüzlü saygılı ve ilgiliydi teşekkür ederiz.

 • İyi günler, merhabalar öncelikle doktor Can Bey’e çok teşekkür etmek istiyorum. Evlenmeden önce böyle bir sorunla karşılaşa
  bileceğimizi tanıdıklarımdan duyuyordum fakat benim vajinismus problemini yaşayacağımı düşünmezdim. Evliliğimizin 3.ayında
  gittik doktora fakat şimdi düşünüyorum da ne kadar erken o kadar iyi. İlk başlarda ilişkiye giremediğimiz zaman bu sefer
  olmadı birdahakine yaparız diye düşünüyorduk fakat zamanla bu süreç daha da kötüleşmeye eşimle benim aramda cinsellik
  anlamında uzaklaşmalara başladı hatta 2. aydan sonra yine yapamayacağız diye hiç çabalamamaya başladık. Denemeye
  çalıştığımızda bile eşimde ereksiyon problemi olmaya başladı ve süreç çok daha kötü ilerlemeye devam ediyordu ta ki
  Can Bey ile tanışana kadar.Hatta Can Bey’den önce Gül abla ile tanıştım onun bana samimi tavırlarıyla sürecin
  nasıl ilerlediğini anlattı ve bana doktora gelmem için cesaret verdi.Ben doktora gidelim dediğimde eşim çok fazla gönüllü
  değildi hatta doktorluk birşeyimiz yok zamanla düzelir diyordu sonunda doktora gitmeye ikna oldu ve doktora gitmeye
  başladıktan yaklaşık 10 günlük süreçte problemimizi sonlandırdık.Doktor Can Bey çok cana yakın ve ilgiliydi. Sadece
  bu konu hakkında değil aynı zamanda cinsellik konusunda çok yanlış bilgilerimizin de olduğunu farkettik. Şuan rahatlıkla
  ilişkiye girebiliyoruz. Son olarak diyeceğim şu ki olmuyorsa çok zaman kaybetmeden çözüme gitmek lazım bir şekilde olur
  diye düşünmek doğru değil bu sebepten dolayı insanın canı neden sıkılsın ki. Aylarca, yıllarca uzatmaya gerek yok.O yüzden
  Can Bey’e ve Gül ablaya çok çok teşekkür ediyorum.

 • şuan bu yoruma başlamam 20 gün önce asla yapabileceğimi düşündüğüm bir şey değildi.Eşimle uzun süren sevgililik dönemimizin sonunda evlendik.Evlenmeden önce ilk ilişki konusunda kaygılarım vardı ve maalesef yeterince doğru bilgilendirilmemiştim. Kaygılarımın çok fazla üzerine gitmedim.Ancak evlendiğimizde keşke daha çok bilgi sahibi olsaydım neden olmuyor? acaba bir sorun mu var? Ben normal değil miyim? gibi milyonlarca soruyla sabaha kadar göz yaşı döktüğüm günler oluyordu.Eşim her zaman anlayışlı ve sabırlı yapıya sahip harika bir insan olduğu için bir gün bile bu durum aramızda en küçük soruna sebep olmadı.Hatta neden bu kadar üzüldüğümü bir ömür bu şekilde yaşayabileceğimizi , çocuğumuzun olmayabileceğini bunun sorun olmadığını her zaman dile getirdi.Ama ben yine de kendimi eksik ve çaresiz hissetmeye devam ettim.6 ay boyunca evliliğimiz bu şekilde devam etti.Kendime iyi şeyler yapmak çare bulmak için harekete geçmeliydim. internetten Can Bey ile ilgili bilgilere ve yorumlara ulaştım. O kadar çok doktor araştırmıştım ki bununla ilgili.Ama İskenderun’da Vajinismus ile ilgili doktor olabileceğini düşünmüyordum.Hep Adana ve Ankaraya bakıyordum.Hemen aradım ve telefonu Gül Abla açtı.Şikayetimi sorduğunda adını bile söyleyemeden ağlamaya başladım.Benimle çok güzel ve içten bir şekilde konuştu ve 10 Şubatta ilk randevumu aldım.Eşim çok çekingen biri olduğu için ilk randevuma tek gittim.İlk gün eşime çok mutlu olduğumu ve bunu başarabileceğimizi biyolojik olarak hiçbir sorunum olamadığını söyledim ve onuda ikna ettim.Sonra eşimle birlikte bu sorunu 4 günde yendik.Evet aylarca süren bu durumu sadece 4 günlük bir terapiyle çok sağlıklı ve doğru yöntemlerle başarıyla sonlandırdık.Can Beyin kliniğine her gittiğimde tek olmadığımı milyonlarca çiftin bu durumu yaşadığını anladım.Biz Can Bey ile yalnızca Vajinismusu yenmedik.Doğru bir evliliğin, aile olabilmenin,güçlü bir çift olabilmenin inceliklerini,tabuları yıkabilmeyi,kendimizi keşfetmeyi de öğrendik.Bu yorum umarım beni harekete geçiren yorumlar gibi sizi de harekete geçirir ve kendiniz için doğru olanı yapmanıza sebep olur.Öncelikle kendiniz ve mutlu bir hayat için geçmişte takılı kalmayın gelecek için bugünü ertelemeyin.ÇünküCan Beyin vesilesiyle şunu öğrendim geçmiş yok gelecek yok sonsuz bir şimdi var bunu yaşamak sizin en büyük hakkınız.Çok mutlu ve harika geçen evliliğime bu önemli dokunuşu yapan Can Bey’e Gül Ablaya ve en büyük varlığım,yol arkadaşım biricik eşime sonsuz teşekkür ediyorum…

 • al…e
  ( 06 Şubat 2018 )
  Yer: Can Pahalı Muayenehanesi
  Herkese merhaba bnde sonunda kurtuldum hayal bile edemiyordum bir gün bnde iyileşecekmiyim die ama evet sonunda kurtuldum en büyük üzüntüm can beyi daha önce tanımamak oldu her fırsatta dile getiridm neden önce bulmadım sizi die boşu boşuna geçen koca 2 sene …buradan bu yazıyı okuyanlara lütfen hmen can beyi arayın bulun çünkü vajinusmus erteleme hastalığı gerçekten bnde çok yorum okuyordum ben yapamam bn ödevleri yapamam egzersiz yapamam fakat can hocam öyle güzel motive profösyönel şeklinde bni yönlendirdi ki her gittigim seans da daha çok iyleşmiş şekilde çıktım o kapıdan abartmıyıorum umutsuzca yapamam diyerek gitttiğim o kapıdan her defasında dha iiyi çıktım can hocam işinin en eyisi en mükemmeli iyi ki gittim iyi ki daha fazla ertelemedim lütfen sizlerde ertelemeyin gerçekten zaman kaybı başka hiç birşey degil bu vajinusmus..ve tabi ki gül ablacım oda tüm enerjisi ve motive edici etkisiyle bna güç verdi her seansta yanımda oldu gerçekten mükemmel bir ekip sosuz teşekkürlerimi sunuyorum can hocam gül ablam iyi ki varsınız iyi ki :)ve sevgi eşim oda bizimle mükemmel bir ekip oldu yanımda desteğiyle güç verdi iyi ki vardı…ertelemyin hemen can hocamı bulun o sizi kurtarıyor bu hastalıktan emin olun..CAN HOCAMA VE GÜL ABLAMA SONSUZ TEŞEKKÜR VE MİNNETLERİMİ SUNUYORUM ….M &A

 • Zorlu geçen 1,5 yıl ve 2,5 ayda sonuçlanan mutluluk . çaresizlikle internet araştırmasıyla buldum Can beyi ve iyi ki bulmuşum. Başta çekinerek gitmiştik ama içeri girdiğiniz andan itibaren Gül hanımın sevecen ve pozitif yaklaşımı ve Can bey ancak bu kadar anlayışlı uyumlu pozitif ve sizi gerçekten başarabileceğinize inandıran tavrıyla başladık ve bitti. Lütfen kimse hiçbir konuda çekinmesin ve gitsin asla olumsuz bir durumla karşılaşmayacaksınız. Beklemek sadece zaman kaybı çok mutluyuz ve Can beye sonsuz teşekkür ediyoruz.