Genel Jinekoloji Kadın Sağlığı

Kızlık Zarı ve Bekaret

Yüzyıllardır kızlık zarı bakireliğin bir sembolü olarak görülmekte, kadın cinsel yaşamını denetlemenin bir etkeni ve baskı aracı olarak süregelmektedir. Ataerkil yapı ve erkekçi bakış açısıyla,  bakireliğin kızlık zarının kanaması ya da muayenesi ile değerlendirilebileceğinin düşünülmesi antik çağlardan günümüze ulaşan büyük bir yanılgıdır. İlk cinsel ilişkide kızlık zarının kanayacağı, patlayacağı, yırtılacağı ve kadının çok şiddetli ağrı hissedeceği, canın yanacağı, belki de hastaneye götürüleceği düşünceleri gerçekleri yansıtmamaktadır.

     Bakirelik kültür, gelenek ve görenekler, din veya ahlak gibi çeşitli etkenlerle şekillenen ve belirlenen sosyal içerikli bir tanımdır. Kadının doğasıyla ilgili biyolojik ya da tıbbi bir tanım değildir. Kızlık zarı olarak anılan doku aslında bir zar şeklinde olmayıp, ortası açık olan bir halka görüntüsündedir. Kadın cinsel organında yer alan küçük dudakların iç kısmında, 1-1.5 cm içeride, vajina girişinde yer alan bir yapıdır. Sanıldığı gibi vajinanın derinlerinde değildir.  Ergenlik döneminden sonra herhangi bir cinsel etkinliğin göstergesi olarak değerlendirilemez. Gelenek ve göreneklerin, inançların veya farklı sosyal normların kızlık zarı ile bakirelik arasında bağlantı kurmasının bilimsel bir dayanağı yoktur ve bilimsel bir gerçeği yansıtmaktan uzaktır. Çünkü büyüme sürecinde, özellikle ergenlik dönemi ve sonrasında, östrojen hormonunun etkisiyle kızlık zarının esnekliği artarken, bedensel gelişimin gerçekleşmesiyle de açıklığı artar ve genişler. Çocuklarda ve erken ergenlik döneminde, kızlık zarı cinsel saldırı ve istismar için önemli göstergelerden biri olsa da beden gelişimi tamamlandıktan sonra bu işlevini yitirmektedir.

     İp atlamak, bisiklet kullanmak, kaşınmak, genital bölgeye sürtünmek ya da mastürbasyon yapmak gibi etkinlikler, vajinaya herhangi bir cisim girmedikten sonra kızlık zarının bütünlüğünü etkilemez.

     Bilimsel gerçeklere dayalı, biyolojik ve psikolojik yapımıza uygun, doğru bir cinsel eğitimin verildiği koşullarda, doğuştan kızlık zarı anomalisi yoksa, kaygılardan ve korkulardan uzak, bedenin ve ruhun okşandığı, sevgi, aşkla dokunma, öpüşme, zevk alma ve hazzın yaşandığı bir sevişmenin ardından girilen ilk cinsel ilişkide, kızlık zarı kanamaz, yırtılmaz, patlamaz, sadece esner, ağrı ve acı da yoktur. Bu durum sonraki cinsel ilişkiler için de geçerlidir. Yaşananlara ya da yansıtılanlara bakıldığında kaçınılmaz olarak akla gelen soru şudur; yıllardan beri duyduğumuz ilk cinsel ilişki sonrası olan kanamaları, bazen birilerine gösterilen kanlı çarşafları ve hatta hastaneye yatırılmak durumunda kalınan kadınların varlığını nasıl açıklayacağız? Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği yaratılarak erkekliğin yüceltilip kadınlığın aşağılandığı, yetişkinliğe geçişte erkeklere milli olmak (ilk cinsel ilişki) gerekliliği vurgulanırken, kadınlara bırakın cinsellikle ilgili gelişimleri, bir erkekle sosyal yaşamın gerektirdiği iletişimi bile engelleyen ataerkil bir yapıya sahip toplumsal anlayışın yalnızca kadınlara  kendi bedenlerinden ve hatta canlarından da öte bir öneme sahip olarak ve defalarca bekarete vurgu yapması sizce, ilk cinsel ilişki girişiminde, bir kadında ne gibi etkiler yaratır, ne kadar buna hazırdır? Kanama olup olmamasıyla kadının bekaretinin test edilip sınavdan geçirildiği ilk ilişkide sizce kadının ruh hali nasıldır?

     Büyüme sürecinde cinsel organın tehlikeli bir bölge olduğu mesajı verilen, cinsel organına dokunmakta ve bakmakta sıkıntı yaşayıp, kendi bedeni ile barışık duruma gelemeyen kız çocuğu, ilk adet kanamasında şaşkınlık yaşamakta, utanmakta ve bazen de kısa kalacağı düşüncesiyle korkutulmaktadır. Ergenlikle birlikte, gerek erkekler gerekse kadınlar için doğal ve sağlıklı bir cinsel etkinlik olan mastürbasyon, sanki yalnızca erkeklere özgü bir davranış olarak empoze edilmektedir. Keyifli bir cinsel doyumun yanısıra, pek çok olumlu etkileri olan ve insan doğasında bulunan cinsel dürtünün doyuma ulaşması için yapılan  mastürbasyon, kadının kendi bedenini tanıma ve kadın olma sürecindeki aşamalarından biridir.

     Çocukluktan başlayarak erişkinliğe giden büyüme sürecinde, kendi bedeni dahil olmak üzere, en temel cinsel bilgilerden yoksun bırakılan, cinselliği bastırılan, yok sayılan ve cinsel hurafelerle tehdit edilen kadın; ilk cinsel ilişki korkusu ile gevşeyememekte, rahatlayamamakta, kendini elinde olmadan kasmakta ve çoğu zaman erkeğin telaşlı, aceleci ve partneri hazır olmadan yaptığı yaklaşımı ile ilişkiye girmekte zorlanmaktadır. Doğal ve sağlıklı olmaktan uzak böyle bir ortam ya kanama ya da vajinismus ile sonlanmaktadır.

     Yaşamın pek çok alanında olduğu gibi, cinsel yaşam alanında da Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği toplumda ve bireylerde sıkıntı yaratmakta, kadının da erkeğin de mutlu olması yolunda bir engel olarak durmaktadır.

Doktor hakkında

Op. Dr. Can Pahalı

Op. Dr. Can Pahalı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yaptı. Cinsel Terapi Enstitüsü’nde (CİSED) cinsel terapi eğitimini tamamladı. Hipnoterapi eğitimi aldı. İskenderun’daki muayenehanesinde jinekolojik hastalıklarlarla birlikte başta vajinismus olmak üzere cinsel sorunlarla ilgili hastaları da tedavi etmektedir.

6 yorum

 • Sanırım Iskenderuna geldigim şu 1.5 yıl icindeki en buyuk ve en özel şanşimiz siz oldunuz Can hocam 1.5 yillik evliligimde ilk zamanlarda denemelerimiz basarisiz geciyordu. Benim aglama krizlerim korkularim esimi öcü gibi gormrm kavgalar kendimi yetrsiz hissetmem kadin olmayi bile beceremiyorum diye feryadlarim… esimin brnim durumuma uzulmesi o ne kadar anlayisli oldukca benim o anlayisin altinda ezilmem daha da hircinlasmam… insan severek evlendigi adama sarilip uyuyamaz mi? Ben aksamlar olmasin istedim uzun zaman. Yapamadikca esime yaklasamadikca uzaklastim. Tv deki iliskileri bile kiskanir olmustum. Esime karsi katilasmistim. Aslinda oo kadar cok sorunlarin altindan kalkip evlenmistik ki… hakkimizdi hersey diye dusundum hep. ickiyi denememi soyleyenler oldu hic agzina icki koymayan ben diskine diskine ictim ama bi faydasi olmadi. Sakinlestirici surup denedim olmadi. Kegel dediler yapiyorum ama olmuyor. (Tabi kegeli Can hocamla tanisana kadar yanlis yapmisim onu da Can hocama gidince ogrendik) internetten doktor arayisina girdik. Can hoca cikti ilk başta. Actim okudum yorumlari herseyi… dedim acaba gercek mi? Acaba basklarina mi yazdiriliyor bu kadar olumlu guzel yorumlar… uzun sure inceledim. Hep aktif ve degisik insanlardan yorum geliyor. Esime dedim Can Hoca diye doktor buldum hemde yakinimizda iskenderunda baska sehirde falan degil diyerek. Esim isten gelince o da yorumlara bakti. Tatmin oldu. Gitmeyi dusundugumuz zamanlarda virus ortaya cikti sonra sorunlar falan oldu. Kendimizi toparlayip yazan noyu aradik yorumlardan tanidigim gül ablanın acacagini biliyoruz telde o kadar icten o kadar anac konustu ki inanin herkesin dedigi kadar varmis bu ablos dedim Neyse ilk randevumuzu aldik. Kapiyi gul abla acti dedim abla ben seni farkli hayal etmistim sen baya cıtır bi ablasin dedim guzel gonluyle guler yuzuyle iceri aldi bizi. Doktorun yanina girmeden ön bilgi verdi o kadar pozitif o kadar tatlis bi kadin ki olumlu duygularla doktorumuzun yanina girdik. Merhaba Can Hocam Can Hocamin bendeki ilk intibasi o guler yuzu kesinlikle hastayi oyalama odakli olmayan cozum odakli olmasiydi Can hocama kegeli bildigimi soyledim yaptirdi ama orda anladik ki bu gune kadar kegeli yanlis yapiyormusum. 1.5 yildir. Bize kizlik zarindan muayeden esimle iletisimimizden sorular sorup bilgilendirip bize o yapabilirim guvenini aşilayip odevler makaleler egzersizler okunacak kitaplar bol bol seanslarda dolu dolu bilgiler verdi . Odevleri evde uygulayip geldigimizde basardigimizda bizim kadar sevinen pozitif hocam suanda asla yapamam dedigim parmak egzersizini yapabiliyorum. Esime yaklasimim sevgi saygiya donustu..
  Odevler ilk basta agir gibi gelebilir ama kesinlikle faydasini goruyorsunuz.bu mu fayda edecek dediginiz hersey guzel cinsellik icin birer tugla emin olun. Suanda iliskiye girmedik ama odevlerimizi basarili sekilde yapiyoruz. Odevlere verilen egzersizlere okunmasi gerekenler yapilmasi gerekenler Can hocamin soyledigi sekilde uyulursa olmaz diye birsey yok canım tatlidir acıya gelemem derken ben bile yapmissam kesinlikle herkes yapar. Can hocamin dedigi gibi doganin kanunu olan bu olayda acı olsaydı bu kadar keyif mutluluk hissedilir miydi Can hocamla olan seanslar sadece cinsel iliski icin degil doguma da yardimci olacak bilgiler, esler arasi iliskilerde de faydasi olan hatta on yargilari katiligi kaldiran guzellikler, dogru bilinen yanlislari ogrenmek, bilinclenmek, ben bunu biliyorum ne gerek var dediginiz herseyde aslinda ne kadar az bilgimiz oldugunu goruyoruz.. Bilinclendim anladim ki kiymetli hocam evlilik sadece cinsel iliski gezme tozma zor zamanda yaninda ol maratonunun disinda eslerin birbirinin sevgi dillerini bilmesi onu ogrenmesi uygulamasi karsilikli eksik olan rahatsiz olunan herseyin konusulup duzeltmeye calisilmasi. Ben buyum deyip cekilmemek gerektigi anlayiş saygi sevgi guven esler arasi ozguveni saglayacak degerlerin olmasi… listeyi uzatabilirim hocam. Iyi ki yolumuz sizinle kesismis hem kadin olarak bilgilendim esim de bilinclendi hem biyoruz dedklerimizin derinliklerini ogrendik sayenizde. Canim Gül ablam her gelen danisana kocaman yuregini acan sevgi dolu kadin.Insan benimsendigini bu kadar mi hisseser. Iyi ki varsiniz iyi ki. Darisi hocam iliski oldu diyebilmeye. Ve şansım olan kiymetli Can Hocam sizi seviyoruz

 • Merhaba şansim olan kiymetli Can hocam diger yorumum da parmak egzersizini yapabiliyorumdan çokk sukur basardim basardim basardim diyorum hocam cok sukur 1.5 yillik kabus bitti. Bir kadin olarak ruhen bedenen de kadin oldugumu hissetmek kelimelerle anlatilamayacak kadar farkli birsey. Evlenmeden once hevesle aldigim fantezi kiyafetleri ilk baslarda yirtmak isteyen, bazilarini yirtan ve aglayan biri olarak diyorum ki artik o cicileri esime can kocama kendim icin esim icin gonul rahatligiyla giyecegim. Kadinlik sadece yemek yap ust bas temizle ev sil supur cocuk yap buyut maratonuyla kalmamali cinsellik seks hem kadinin hem erkegin dogasinda olan evliligin demirbaşi olan doganin kanunu Allahin bize bahşettigi ozel paylasim. Bundan kendimi esimi mahrum etmek ne gereksiz birseymis. Vajinismus kesinlikle cozumu olan bir sey. Buraya cok sukur basardim yazıyorsam Can hocam sayesinde cok sukur. Hersey icin tesekkur ederiz hocam. Emekleriniz icin. Anlattiklariniz okuttuklariniz makaleleriniz onerdiginiz kitaplar odevler videolar dogru bildigimiz yanlisları ögrenmede herseyde bilgi donanimı olduk ogrendik bilgilendik. Her danisaniniza ayri ayri kiymet verip doganin kanunu olan cinsel yasamdan hicbir cift mahrum kalip beklememeli diyerek canla basla yardimci oldunuz. Klinige girerken farkli cikista ciftlerin yuzundeki umutlu rahatlamis bakislara sahitte olduk esimle. O ciftlerden biri de bizdik. Her geldigimizde biraz daha biraz daha basarmanin verdigi gurur ve sevincle ve aşilanan özgüvenle ilişkiyi basarmis kadınlık ozel guzel duygulariyla cok cok cok tesekkur ederiz kiymetli hocam. Videolardaki gibi bizde olacak miyiz bende oyle olabilecek miyim hissedebilecek miyim dedigim geldi de aklima (: basardim basardim basardim. Şevki arzuyu aski hissedebiliyorum cokk sukur. Kendimi yetersiz hissettigim zamanlardaki cikarttigim kavgalar bitti gitti cokk sukur. Darisi insallahh hocamm hamileyim bebisle sizi ziyarete geldik diyebilmeye… Saygilarla sizi cokk seven çiftiniz

 • Böylesine değerli bir kliniğe adım atıp hayatımda hiç olmadığım kadar kendimden emin ve özgüvenli bir şekilde seansları bitirdiğim için çok değerli hocam Can Pahalı ve çok sevgili değerli yardımcı ablama ne kadar teşekkür etsem az.Yaklaşık son birkaç yıldır cinsel ilişkiye girmek istiyor fakat korkularım yüzünden sürekli erteliyordum en sonunda artık ben de kendimi tamamen kadın hissetmek istiyorum diyerek bir girişimde bulundum fakat benim için bu girişim çok ağrılı kanamalı ve zor oldu.Bunun normal olduğunu varsayıp bir süre bekledikten sonra ikinci ve üçüncü denemelerde de maalesef ilişkiye giremedim.Zaten aklımın bir köşesinde ne zamandır acaba mı dedirten hadise artık kesinlikle vardı ve vajinismus olduğum düşüncesi tamamen oturmuştu zihnimde.İskenderun gibi küçük bir yerde böyle bir sorunun çözümü için nereye gidebilirim nasıl güvenebilirim diye düşünürken internette Can hocamı keşfettim.Yorumlar o kadar güzeldi ki acaba gerçek midir düşüncesi geçti aklımdan.Fakat o kapıdan adımımı atar atmaz tüm yorumların gerçek olduğunu hemen anlamıştım.Kapıda sizi karşılayan abla o kadar içten,sıcak,anaç ve güven duygusu veriyor ki daha seansa başlamadan içinizde doğru yerdeyim hissiyatı oluşuyor.Can hocamın profesyonelliğini sağduyulu yaklaşımını ve kadının güçlü bir savunucusu olarak barındırdığı donanımları kelimelere sığdıramam.Seanslarda yaptığımız konuşmalar,verdiği egzersizler,okuttuğu kitaplar,izlettiği eğitici videolar sayesinde çok hızlı bir aşama kaydettim ve ben bile 2 haftalık süreçte bunu nasıl yendim anlayamadım.Tabi ki kişiye göre değişen bu süreç bende Can hocam ve değerli ablam sayesinde çok kısa bir sürede çözüme kavuştu.Hasta gizliliğine takındıkları titiz tavırla böyle küçük bir yerde gönül rahatlığıyla tedavimi oldum.Hatta keşke ilişkiye girmeden önce gelseydim bu kadar zorlu ağrılı ve kanamalı bir süreç yaşamamış olurdum çünkü bilinenin aksine bu durum kızlık zarıyla alakalı değil tamamen beyinde biten bir olay.Ben de Can hocama gelene kadar bu yanlışlara inanan biriydim fakat kendisi sayesinde aslında bir kadının zihinsel refah ve sağlıklı koşullar içerisinde ilk ilişkisinde hiç kanama ve acı bile olmayacağını öğrendim.Artık benim de sağlıklı bir cinsel hayatım var bunun için sizlere ne kadar teşekkür etsem az.Sanılanın aksine toplumun gelişmesi ilerlemesi için önce hem kadın hem erkeğin ruhsal açıdan sağlıklı olması ve bunu bedenine yansıtması gerekli o zaman iş hayatında da ev hayatında da birçok sorunun çözümü peşin sıra geliyor.Benim avantajım bu sorunla karşılaşır karşılaşmaz uzman yardıma başvurmamla kısa sürdü lütfen sizler de kendiliğinden geçer diyip yanlış bilinen yollara başvurmaktansa kendinizi Can hocam ve değerli yardımcısının kollarına bırakın ne kadar kısa bir sürede bu sorundan kurtulacağınıza kendiniz bile inanamayacaksınız.

 • Nasıl bir ifadeyle Can Hocanın hayatımıza katkısı anlatılabilir bilemiyorum. Ben 3 aylık evliyim. Herkesin düştüğü hataya düşerek ertelediğim ciddi bir problemim olan ilk gece korkusu kabusa dönüşmek üzereydi ki Can Hocam ve muhteşem yardımcısı Gül Abla ile tanıştım. Yaşadıklarımı anlatmadan önce net ve garanti bir cümle kurmak istiyorum; eğer Can Hoca sizde sağlıklısın dediyse bu problemin öncelikle Can Hoca sayesinde bu problemin ortadan kalkmama ihtimali yok. Ben uzak ve büyük bir şehirden İskenderuna gelin geldim. İskenderun gibi küçük bir ilçede bu sorunuma çözüm bulabilecek uzman bir kişinin olması tamamen mucize. Can Pahalı internette araştırma yaparken önüme çıktı. İlk başta muhteşem Gül abla ile tanıştım telefonda.Daha telefonda bile aldığım samimiyet çok değerliydi. Can Hoca ise sizi çok iyi anlayan size ve sorununuza sizden bile daha çok değer veren bu işi ticari bir iş olarak görmek yerine sizin mutluluğunuz için sizden daha çok çaba gösteren şahane bir doktor. Ben Can Hocanın yanına gittiğimde aklımda ki sadece fiziki bir çözümdü fakat Can Hoca fiziki çözümü zaten olmuş bitmiş olarak görüp geriye kalan ömrünüzde mutlu olabilmek adına paha biçilmez bilgiler verip tam olarak hayatınızın merkezine dokunuyor. Lafı çok uzatmadan tek bir şey var ki böyle bir probleminiz olsa da olmasa da Can Hoca hayatınızdaki büyük şanstır. Eşinizle sonsuz mutluluğu yakalamak adına herkesin kapısını çalması gereken bir mucizedir CAN PAHALI. İYİ Kİ AMA İYİ Kİ KARŞIMIZA ÇIKTINIZ HOCAM..

 • Şansım olan kıymetli Can hocam 🙂 en son 21 kasımda basardim basardim diye yorum yapmisim. Uzun sure size yazilan yorumlari okuduktan sonra size basvurmustum. Hep vajinismusu yendim yorumlariyla bitiyordu.
  Bende farkli olarak basarmanin baslarinda ve sonraki asamalarinda yasadiklarimi hissettiklerimi her yonuyle paylasmak istiyorum ki suan danisaniniz olacaklara ya da yolun basinda olanlara faydasi olur. Sonucta cinsellik ayip degil egitimi verilmesi gereken Rabbimin bizlere bahşettigi bir doganin kanunu. (Sizin cumlenizi caldim ama) iliskiye girme ödevimiz verildigi hafta daha bir sorumluluk yuklenmis hissetim. Egzersizleri ödevleri yapan bunu da yapar dedim ama icim icimi kemirdi biraz. Sonra diger ödrvlerdeki gibi olagan birseymis gibi dusundum. Esimin iradeli olmasi bana guven verdi. Ilk basta penisin ucunun girdigini hissettim. Bu duygu kulak copundeki duyguyla ayniydi. Esime tam penis girisi denemesini soyledim yavas yavas yaptik. Biraz aciyo gibi olunca bize ogrettiginiz egzersizi yaptim daha kolay oldu. Yavas yavas git gelleri denedik. Ilk basta azicık korkan ben baktim rahat birakiyorum kendimi. Ilk denemelerimiz boyle boyle odev seklinde oldu. Her gun biraz daha alistim. Kendinizi bosalmaya saplamayin. Sonucta ogrenilecek seyler bu. Kendinizi rahat biraktikca daha farkli hissediyorsunuz. Bu suceclerde kesinlikle verilen videolar odevler egzersizler kitaplar makaleler okunmali yapilmali. Inanin cokkkk faydasi oluyor. Altyapiyi kiymetli hocamin ogerttikleri ve oddvleri hazirliyor. Ve inanin kadin ve erkegin aslinda dogru bilip yanlis olan o kadar tabular varki…. bu tabulari Can hocam itinayla anlatarak gostererek okutarak ogretiyor. Eslerin ozellikle tedavi surecini sadrce kadina yıkmaması destek olmasi da gerekli. Bu tek kisilik bir sorun degil. Kadinin degerini degerlerini en guzel sekilde dile getirip anlatan Can hocam her iki tarafin da birbirlerine ozsaygi edinmelerini de sagliyor. Bazi makalelerde kendi hatalarimla da yuzlesmistim. Erkekler lutfen eslerinizin yaninda olun. Bu sadece kadinin ustune yikilacak bir sey degil. Ve tedavi edilmeyecek birsey de degil. Geleyim iliskiye zamanla alısmaya basladim. Ama hala tedirginligimden bosalmamistim. Sonra kendimi daha rahat birakip olurununa birakinca bende tat aldim. Ve o gun esime sarilarak agladim.cok sukur sadece odev iliski olarak degil iki tarafli tat alarak oldu diye sevincten agladim. O anda utanmasam muayene teline msj atacaktim o derece. Bi kac defa ayni gun icinde iki defa iliski istedim esimden hem daha cesaretlenmek hem de bilincaltindaki tedirginligi tamamen yok etmrk icin.
  Daha sonraki denrmelerde hocamin verdigi videolardan onerdigi ask oyunlarindan bir harmanlama yaptim ve uyguladim. Onrmli olan bosalma degil fakat cok keyifli dolu dolu anlar oldu. Kimi bayanlar ilk iliskide bosalmis kimi zamanla herkeste farkli bunu bilin. Ve kesinlikle sartlandirmayin!Can hocsmin ogrettikleri sayesinde sadece penis vajina girisi degil, bunun yaninda kadini kadin gibi erkegi erkek gibi hissettirecrk guzel bilincli donanimlarda ekledik kendimize. Alistikca farkli pozisyon denemeye de basladik yavastan. Ve ilk zamanlar hevesle giymek istedigim ama giyemedigim fantezi kiyafetlerimi çok şukur hevesle giyiyorum artik. Ve eslere tavsiyem kesinlikle birbirinizle isteklerinizi paylasin bu iki kisi arasinda ayip degil sapkinlik degil. Kadinlar isteklerini duygularini paylasinca tuhaf bakmayin kadinlara. Rabbimin verdigi bu helal olayda ikiniz paylasim yapacaksiniz ki daha keyifli tat alasiniz. Bu yaziyi yazabilmek cok sukur yapabildim diyebilmek icin 1.5 yillik evlilikten sonra Can hocamla tanisip yola devam ettik ve basardik. Iyi ki dokunmussunuz hayatimiza iyi ki varsiniz…

 • Can hocam bizde kiymetiniz apayri ve cok ozel. Izniniz olursa biraz onceki yorumumda Gül ablam icin duygularimi yazmayi unuttum. Burdan ozellikle tesekkur etmek istiyorum 🥰 ilk randevu icin aradigimizda simsicak sesiyle insani kavrayan Gul ablam acti telefonu. Esimle beraber sanki 40 yillik ahbapla konusuyormus hissi olustu. Gul ablamin o pozitifligiyle ilk randrvumuzu aldik ve gittigimizde guler yuzuyle karsilayan basarirsiniz diyerek guz3l yuregini acan ornekler veren anacligiyla kalbimizi fetheden ablam. Randevuya gittigimizde karsilastigimiz diger danisanlarin sanki yakin arkadslariyla muhabbet ediyor gibi samimi olmalari dikkatimi cekmisti. Zaten zamanla bizde o pozitif cekime girdik. Can hocamin babacan tavirlari gül ablanin guleryuzu herseye bedeldi. Terapi boyunca sanki tedavi icin degil de samimi ortamda sohbet etmek icin gidiyoruz hissi oldu hep. Gül abla isminin hakkini veren çitir ablacim (ben seni ilk konustugumuzda farkli hayal ediyordum ama sen enerjinle goruntunle maasallah dedirttin bize 🥰) her gidis geliste yillarin kadin doktoru can hocamin yaninda olmasindan kaynaklanan donanimiyla olan sag kolu ablam her gidislerimizde diger danisanlarla bizi konusturup bize moral cesaret verdiren ablam. Bazi odevleri daha cok yapmam icin cesareti benden ileride olam danisanlarla birebir konusturmanizda sagladi 😊🤗 Bazen muhabbet arasinda kendinden bahsedip hic yabancilik cekmeyip bizbize hissettiren ablam. Can hocamin muayenehanesinin kapisi yuzu davranisi konusmasi buzz gibi olan amac sadece para kazanmak olan yere degil, guleryuzle karsilama cesaretlendirme bilgilendirme ogrenme simsicak ortamda cinsellik adina donanma kadin erkek degerleri dile getirilme ogrenme dogru bilinen yanlislarin dogrularinin farkina varma yerine aciliyor bu kapi. O kapiyi ihtiyaci olanin gec kalmadan tiklatmanizi dilerim. Kapiyi max enerjiyle gul abla acacak ve bilgilenme donanma yoluna can hocamin yanina gonderecek. Ayrıyeten biz aile olduk cok sukur kiymetli hocam ve gül ablam. Ne zaman iskenderuna gelsem 5 dk bile olsa gormeye gelcez sizi seviyoruz😍🥰🤩

Bir yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.