Cinsellik Genel

Cinsellik Ve Cinsel Fanteziler

Yaşamın sağlıklı, doğal, eğlenceli ve keyifli bir boyutu olan cinsellik yaşam boyu devam eder. Diğer canlılar yalnızca üreme amaçlı cinsel davranışlar sergilerken, insanlar üreme davranışının yanı sıra haz almaya yönelik cinsel davranışlar sergilerler. Tüm insanlara özgü olan ve her bireyin yaşamındaki yeri farklı olan cinsellik, toplumsal değerlerle birlikte, insanların duyguları, düşünceleri, tutumları, davranışları ve inanışları ile birlikte şekillenir.

Dünya Sağlık Örgütü cinsel sağlığı şöyle tanımlamıştır;

‘’Cinsellik, fiziksel, duygusal, entelektüel ve sosyal yönlerin kişiliği, iletişimi ve aşkı zenginleştirici etkilerinin bileşiminden oluşur. Herkesin cinsel bilgilere ulaşma ve cinsel ilişkiyi zevk için ya da üreme amacıyla yaşama hakkı vardır. Cinsel bir varlık olarak insanın sadece bedensel değil; duygusal, düşünsel ve toplumsal bütünlüğünü sağlayan, kişilik gelişimi, iletişim ve sevginin paylaşımını olumlu yönde zenginleştiren ve arttıran sağlıklı halidir’’.

Çağdaş cinsellik anlayışında, cinsel davranışların ve farklı cinsel yaklaşımların ruhsal ve bedensel açıdan zarar vermemesi, aşağılayıcı, zorlayıcı, suçlayıcı olmaması ve her iki partnerin de isteği ve özgür iradesiyle gerçekleşmesi çok önemlidir. Mutlu, keyifli ve doyurucu bir cinsel yaşama ulaşmada, bireyler farklı cinsel yaklaşımlar gösterebilirler. Gerek farklı cinsel yönelimler açısından gerekse cinsel davranışların ifade şekli açısından bireyler özgürdür, suçlanmamalı ve yargılanmamalıdır. Kadınlığın ve erkekliğin onaylanması anlamına da gelen ve insana sevilmeye değer olduğu duygusunu yaşatan cinselliğin sevgi, saygı, bağlılık, güven, doğruluk ve paylaşım temeli üzerinde gelişmesi doyurucu bir cinsel yaşam için önemlidir.

Birey ve toplum sağlığı açısından böylesine önemli, keyifli, eğlenceli, empatiyi arttıran, partnerleri yakınlaştıran ve yaşama anlam katan bir alanın toplum yaşamında çelişkilerle dolu oluşu düşündürücüdür. Sağlıklı bir yaşam için bilimsel kaynaklara dayalı, doğru ve gerçeği yansıtan cinsel eğitim ve bilgilendirmeye gereksinim varken, cinselliğin konuşulması çoğu zaman; ayıp, yasak ya da günah olarak değerlendirilmekte, cinsel sağlık gelişiminin önüne set çekilmektedir. Konuşulmasının dahi utanılacak bir durum olduğu anlayışıyla aşağılanan cinsellik en çok merak edilen, bir o kadar da doğru bilinen yanlışların yani cinsel mitlerin sıklıkla dillendirildiği bir alandır. Yaptığım cinsel terapilerde en sıklıkla dikkatimi çeken cinsel mitlerden, yani hurafelerden biri ilk cinsel ilişkide kanama olması gerektiğinin söylenmesidir. Oysa gerçekte, eğer doğuştan bir kızlık zarı anomalisi yoksa, erkeğin partnerine aşkla, sevgiyle, uygun dokunuşlarla yaklaşım gösterip, telaşlı, aceleci ve bencil olmadan ilişkiye hazırladığında ne ilk gecede ne de sonraki gecelerde kızlık zarı kanamamakta, yalnızca esneyip genişlemektedir.

Bilimsel verilere dayalı yeterli bir cinsel eğitim olmadığında, cinselliğin konuşulmasının utanılacak bir durum olduğu vurgulandığında, cinsel mitlerle bilgi kirliliği baskın olduğunda, ekonomik güvenceler yetersiz olduğunda ve ekonomik sistemin neredeyse yaşamın bütün alanlarındaki ürünlerin pazarlanmasında kadın bedeni cinsel bir meta olarak kullanıldığında, bunların doğal sonucu olarak, ortaya çıkan en önemli toplumsal sorunlardan biri cinsel işlev bozukluklarıdır.

Cinsel işlev bozuklukları arasında en sık görülen sorunlardan biri cinsel isteksizliktir. Hem genel anlamda cinsel işlev bozukluklarının hem de özel anlamda cinsel isteksizlik sorunun aşılmasında pek çok etkenin yanı sıra cinsel fantezilerin özel bir yeri vardır.

Cinsel fanteziler sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşamın önemli göstergelerinden biridir. Yapılan bilimsel araştırmalar bu görüşü desteklemekte, cinsel fantezilerin olmadığı bir cinsel yaşam monoton ve sıkıcı olmaktadır. Cinsel fantezilerin cinsel yaşama katkıları önemsenmeli ve bununla ilgili tabular aşılmalıdır.

Cinsel fanteziler cinsel yaşama renklilik katarak, cinsel isteği ve cinsel duyarlılığı arttırarak cinsel hazza katkı sağlarlar. İnsanın en doğal ve özgürlük alanı olan yaşama dair hayalleri onu mutlu ederken, cinsel fanteziler de cinsel yaşamı zenginleştirerek doyumlu bir cinsel yaşamı desteklerler. Hayal dünyası ve cinsel fanteziler, içeriği ya da sınırları ile bireyin özgürlük alanıdır. Bu alanda ayıp, yasak, günah ve utanma kavramlarının yeri yoktur, suç ve ceza da yoktur. Ataerkil ve erkekçi bakış açısıyla kadın cinselliğinin bastırıldığı ve aşağılandığı toplumlarda, empoze edilen, dayatılan ve doğru diye algılatılan yanlış yaklaşımlar sonucunda, kadının en doğal hakkı olan cinsel davranışlarını sahiplenmesi bir yana, fantezilerinde bile suçluluk duymakta ve kendini düşünce suçuyla yargılamaktadır. Genel anlamda hayallerin ya da özelde cinsel fantezilerin içeriği ya da sınırları ne olursa olsun kimseye zararları yoktur. Cinsel partneri aldatmak ve cinsel partnere ihanet etmek anlamına gelmez, yaşanmaları ya da uygulanmaları da gerekmez. Cinsel fanteziler kişiye özeldir, cinsel partneriyle paylaşması gerekmez, düşündüğü cinsel fantezileri de, cinsel partnerin en azından rahatsız olmaması koşuluyla, paylaşmakta özgürdür. Cinsel fanteziler mutlu, keyifli, eğlenceli ve doyurucu bir cinsel yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biridir.

Doktor hakkında

Op. Dr. Can Pahalı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yaptı. Cinsel Terapi Enstitüsü’nde (CİSED) cinsel terapi eğitimini tamamladı. Hipnoterapi eğitimi aldı. Ankara ve Hatay, İskenderun’daki muayenehanesinde jinekolojik hastalıklarlarla birlikte başta vajinismus olmak üzere cinsel sorunlarla ilgili hastaları da tedavi etmektedir.

Bir yorum yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

30 yorum

 • Kıymetli can hocam size ne kadar teşekkür etsek bu yazıyla az kalır.
  Öncelikle cinsel fantezilerle ilgili kendimce bilgilerim vardı kendimi çok yeterli görüyordum fakat can hocamın göstermiş olduğu bilgiler sayesinde eksiklerimin ne kadar fazla olduğunu farkettim.
  Çevreden duyulduğunda ne kadar yanlış aksedilsede böyle bilgilerin bilinmesinin ne kadar doğal olduğunun farkına vardım.
  Can hocamın vermiş olduğu ödevler sayesinde eşimle hergün cinsel fantezi oyunları oynamaya başladık bu bizim evliliğimize hem renk kattı hemde verimli bir vakit geçirmiş olduk.Böylelikle hem hayal dünyamızı hem normal yaşantımızı ilerletip genişletmeye ve farklı pencerelerden bakmaya başladık.Ve demem o ki can hocamla beraber o çiçekli pencerelerden siz de bakın derim ????

 • Toplumda kadınlara dayatılan birçok sorumluluğun üstesinden can hocamız sayesinde geldik. Ben evliliğide kadın olmayıda en çok can hocam sayesinde sevdim. Bazı şeylerin değerini çok önceden öğrenmek gerekirdi. Fanteziden cinsellikten kaçarken bunları kadın olarak kendimle özdeşleştirmem gerektiğini sevgili can hocam çok iyi anlattı ve öğretti. Ona çok teşekkür ediyorum

 • Öncelikle cinsel sağlık konuları hakkında duyduğum endişeleri ve soruları açıkça paylaşabilme cesaretini sizin sayenizde gösterebildim. Cinsel fantezi konusunda utanç ya da endişe duymadan konuşabilmemizi sağladınız. Bu konulardaki deneyimlerinizle bilgilendirici bir şekilde bizi yönlendirip bize bilmediğimiz bir dünyanın kapılarını açıp anahtarını da ikimize verdiniz. Erkeğin değil kadının da zevk dünyasının olabileceğini ve bu kapının anahtarının ikimizde olması gerektiğini gösterdiniz. Malum toplumumuzda cinsellik yalnızca erkeklerle özdeşleşmiş kadınların cinsel hayatına fantezilerine hayalde bile yer verilmemiş. Hayalde kurmaca yapması bile onun bakireliğine leke sürecek bir şeymiş gibi görülüyor. O yüzden kadınlarımız utanıyor, utandırılıyor. Bunu aşması kolay değil ama öğrendikçe, keşfettikçe benliğimizi tamamlanıyoruz. Belki de kadın olmanın yeni farkına varıyoruz..

 • Cinsel fantezi hakkında eşimle hiç konuşmamıştık. Can hocamızın verdiği ödevler sayesinde bu konuda rahatca konuşmaya birlikte fanteziler kurmaya başladık. Artık düşündüklerimizi daha rahat bir şekilde birbirimize söylüyoruz. Cinselliği bizim hayal gücümüzle çok daha güzel yaşayabileceğimizi fark ettik.

 • Can hocama çok teşekkürler …
  Fantazi benim için Can hocamla tedaviye başlamadan önce olmaması gereken , ayıp , varlığını bile kabul etmediğim bir terimdi . Eşim fantazileri çok seviyordu bunu bana dile getirdiğinde bile hemen kestirip atıyordum istemiyordum sert çıkıyordum hayal dünyamızda konuştuğumuz şeyler bile beni rahatsız ediyordu . Tedaviye başladıktan sonra ise şimdi benim için fantaziler cinselliğe bir renk kattı birbirimize karşı hiç olmadığımız kadar açığız bu bizi daha da çok yakınlaştırdı. Cinselliğimiz daha da keyifli bir halde . Fantazilerin önemini çok iyi anladım . Böyle bir sorununuz varsa denemekten korkmayın .

 • Can hocamla tanışmadan önce fantezi bir yana cinsellik hakkında konuşmak bile imkansız bir şeydi benim için. Ama Can hocamla tanıştıktan sonra içinde bulunduğum toplumun oluşturduğu tüm duvarları yıkmış olabilirim. Artık içinde bulunduğum ikili ilişkide kendimi cinsel anlamda ve fantezi boyutunda daha iyi tanıyorum ve eşime karşı kendimi daha iyi ifade edebiliyorum. Bu doğrultuda da beni daha iyi anlayıp daha sağlıklı bir ilişki içerisinde olduğumuzu söyleyebilirim. Kendi içimde imkansızı başardığımı söyleyebilirim ve bu da beni gerçekten iyi hissettiriyor evliliğimde daha mutlu olduğumu ve eşimin de daha mutlu olduğunu görebiliyorum. Can hocama tekrardan her şey için çok teşekkür ederim..

 • Cinsellikte fantazi evlilikten önce de sonra da pek aklıma gelmiyordu .Çünkü cinsellik nasıl ayıp düşüncesi varsa fantazi de düşünmek ayıp geliyordu .Can hocamla tanıştıktan sonra çok güzel bilgiler öğrendim .Erkek nasıl cinsellikte fantazi kurabiliyorsa kadının da kurmaya hakkı olduğunu ve bunu eşinle yapmanın daha keyifli güzel olacağını bunun gibi şeyler.Cinsellikte fantazilerle ilgili olan bütün olumsuz düşüncelerimi geride bıraktım.Can hoca herşeyi güzel bir şekilde öğrenmeme sebep oldu.Artık eşimin cinsellikte nelerden zevk aldığını kendimin nelerden zevk aldığımı biliyorum.Cinsel yaşamımızı fantazilerle süsleyerek yaşamak çok daha güzel.Fantazi kurduğunda ilişki normallikten biraz çıkıyor olabilir ama bu daha da şehvetli ve zevk verici oluyor .

 • Can pahalı hocamı tanımadan önce cinsellik, cinsel birliktelik ne kadar kötü konuşulması bile sanki yasak gibi bir algı olan toplumda yetismenin vermiş olduğu bir sürü bilgi kirliliği yanlış anlaşılmalarin olduğu bir ortama sahipdim. Ama hocamiz bizi o kadar bilgi sahibi etti ki herşeyin tam tersi olduğunu öğrenmiş oldum. Yani cinsellik cinsel fanteziler her erkeğin hakki olduğu gibi kadında bu hakların olması ve kadının da bu hakları kocasından istemesi kadar normal bişey yoktur yani cinsellik konusunda kadın erkek eşittir diyorum

 • Öncelikle Can Hocam ve Gül Hanıma sonsuz teşekkürler…

  Toplumuzda maalesef aşamadığımız konulardan birisi olarak görmemiz ve almamız gereken konulardan birisi ve evliliğinize renk katacağına eşinizle iletişiminizin daha güçlü olacağına ve birbirinize olan güveninizin artacağından eminin.
  Cinsel fantezi dizince aklınıza sadece sex pozisyonu gelmesin ve hayal dünyanızı partnerinizle rahat rahat paylaşarak gününüzü hayatınızı güzelleştirin uzun lafın kısası maraton bir hayat yerine renkli bir yaşamı tercih etmiş olacaksınız.
  Şunuda belirtmek isterim tedaviye zaman kaybetmeden başlayın ve aklınızda en ufak şüphe kalmasın %100 sonucunu göreceğinize eminim.

 • Cinsel fantezi hakkında ne çok yanlış bilgimiz düşüncemiz varmış ayıp günah veya ne gerek var ki diye düşünürdük genel olarak ama can hocam sayesinde resmen aydınlanma yaşadık her şeyine ne kadar normal olduğunu isteğimiz doğrultusunda gerçekleşen hiçbir şeyin ayıp veya yanlış olmadığını öğrendik kadın erkek farketmez isteğimizi dile getirmeli ve kendimize bunu artık hak görmeliyiz toplumun bize dayattığı o algıları da bir kenara bırakmalıyız eşimle cinsel fantezi kurmaz birbirimizden bir şeyler istemezdik ya çekinirdik ya da gerek duymazdık ama bu konu hakkında bilgilenmemiz ve rahat olmamız sonucunda ilişkimiz daha da farklı bir boyut kazanacaktır

 • Cinsel fantezi hakkında eşimle hiç konuşmamıştık eşimin nasıl tepki vereceğini,hoşlanıp hoşlanmadığını bilmiyordum.Can hocamızın verdiği ödevler sayesinde bu konuda rahatca konuşmaya birlikte fanteziler kurmaya başladık. Artık düşündüklerimizi çok daha rahat bir şekilde paylaşarak cinselliğin belli standartlarda bir şey olmadığını bizim hayal gücümüzle çok daha güzel yaşayabileceğimizi fark ettik.

 • Can hocamla tanışmadan önce fanteziler hakkında en ufak bilgim yoktu, zaten bu konuya o kadar uzaktım ki hayatımda böyle bir şeyin asla yeri yoktu. terapi sırasında hocamın anlattıklarından ve verdiği ödevler, okuttuğu makaleler, izlediğimiz video ve filmlerden sonra bütün algım değişti. meğer canım toplumumuzda, toplumsal yargılarımızla biz kız çocuklarına ne büyük haksızlıklar yapılmış; bu da onlardan biri, düşünememiş hayal bile edememişiz. Can hocam sayesinde bilgi sahibi olup bu ve birçok konuda bilinçlendiğim için çok mutluyum, çok teşekkür ederiz hocam ve canım Gül abla, iyi ki varsınız.

 • Cinsel fantezilerin cinsel yaşama olan katkılarını önemsemem ve bununla ilgili tabularımı aşmam gerektiğini Can hocam sayesinde düşünmeye başladım.Bizlerin doğru diye algıladığı veya bizlere algılatılan yanlış yaklaşımlar sonucunda suçluluk hissettiğim her konunun aslında ne kadar olağan şeyler olduğunu anlıyorum. Cinsellik ve bu cinselliği süslediğimiz fantezilerimiz ayıp , yasak , günah değil. Sağlıklı bir yaşamın doğal bir parçası.. Bunu öğrenebilmek ve geliştirebilmek bizlerin elinde.

 • Merhaba..
  Vajinusmus rahatsızlığı için gittiğim can hocama ne kadar teşekkür etsem az.. daha önceleri hiç böyle fanteziler kurup ilişki yaşayacağımı ve zevk alacağımı aklımın ucuna daha getiremiyorken şimdi başarmanın sevincini yaşıyorum.. ben hala tedavi görmekteyim şuan ki seanslarıma kadar geçirdiğim zamanda çok şeyler öğrendim ve başarmanın mutluluğunu yaşıyorum ve ben inanıyorum ki can hocam sayesinde vajinusmusu yeneceğim.. başardım ve başaracağım…?

 • Can hocamla tanışana kadar ve vajinusmus gibi bir sorunum varken cinsel fantizi düşünmez eşime de uygulatmazdım.Cinsel fantezilere çok uzakken Can hocamın sayesinde bunun benim doğal hakkım olduğunu ve bunu eşimle beraberde uygulamaya geçirmemizin cinselliğe yaklaşımım açısından oldukça faydası oldu.Hayal etmek ve hayal ettiğim fantezileri uygulamak bilinç altımdaki cinselliğe karşı olan bakış açımı tamamen değiştirdi.Keşke Can hocadan daha fazla geç kalmadan edinmem gereken bilinçlendirmeyi almış olsaydım diyorum.Her seans sonrası sadece cinsel terapi değil hayata dair her konuda terapi görmüş gibi hissediyor ve rahatlıyorum aydınlanıyorum.Gercekten Can Pahalı velinimet.Onun sayesinde cinsel sorunlarından tamamen arınmış olacam ve kendimi daha mutlu hissedecem.Harikasınız hocam??

 • Merhaba,

  Benim ne evlilik öncesi ne de evlilik sonrası fanteziler ya da cinsel isteklerle aram hiç yoktu. Can pahalı hocamın yanına geldikten sonra eşimle hayatimiz hem daha eğlenceli bir hâl aldı hem de cinsellik daha keyifli hâle geldi. Birbirimizden güzel isteklerde bulunmamizi istedi, bana cinsel fanteziler kurdurup kağıda yazmamı istemişti ilk gün saçma geldi hatta yarı da bırakmıştım, sonra yaptıkça farkettim bazen hayal ettiklerini eşimle gerçekten yapıyordum ya da yazarken hayal ederken bile ıslaklığim oluyordu. Arkadaşlar gerçekten evliliğiniz de sorun olsun olmasın bilgi sahibi olmak, sorunlarınızda kurtulmak için , eğlenceli keyifli cinsel yaşam için Can pahalı hocamın yanina iyi ki gelmişim. Cinsellikten çok ben ve eşim Can Bey’in sayensinde birbirimizin sevgi dilini öğrendik. Şahsen ben o kadar çok bilgi sahibi oldum ki ve eşimle cinselliğimiz öyle güzel oldu ki İYİ Kİ SİZ HOCAM?❣️

 • Cinsel fantazi hakkında bazı bilgilere sahip olmama rağmen Can hocamın bilgi ve tecrübeleri beni daha çok aydınlattı. Aslında cinsel ilişkide fantazinin yeri ve önemi bi hayli fazla olduğunu keşfettim. Bu bilgiler sayesinde eşimle olan cinsel beraberligim daha çok keyifli hale geldi. Teşekkür ederim.

 • Cinsel faktaziye karşı hiçbir fikrim yoktu. Can hoca sayesinde bunun aslında önemli olduğunu öğrendim kendisine teşekkür ederim.

 • Hayatımız boyunca cinsel yaşamımızda boyunduruk altında kalmışız. Bize küçüklüğümüzden bugüne verilen yanlış öğretileri Can hocayla terapiye başladığımızda büyük bir uyanışla farkettim. Bildiğimizi sandığımız ve bununla böbürlendiğimiz bilgilerin çöp olduğunu keşfettim. Hayatımdan yaklaşık 30 yıl geçmişken cinsel hayatımla ilgili karanlık bir mağarada olduğumu farketmem beni üzdü. Ama terapinin her seansından sonra mağaranın kapısından içeriye ışıklar doluyordu. Samimi olarak şunu söylemeliyim ki öğrendiklerimi herkese bağırarak aktarmak istiyorum. Bugüne kadar çok güzel dediğim cinsel hayatım aslında 100 de 10 luk bir bölümmüş. Şimdi 100 de 100 e doğru ilerlerken mutluluğumuzda büyüdükçe büyüyor. Vakit kaybetmeden bu sorunu yaşayan bütün çiftlerin bu eğitimi alıp benim yaşadığım mutluluğu yaşamalarını canı gönülden istiyorum. Bu konu korkulacak yada utanılacak bir durum değil. Korktuğumuz çekindiğimiz ne varsa hepsi birer saçmalıktan ibaretmiş. Eşimle yeniden birbirimizi keşfettik bu terapilerle. Ve o kadar samimi bir ortamda o kadar profesyonel bir şekilde ilerledi ki ilk gece şokuyla panik ve korku içinde kalan eşim ve ben beklenmedik bir şekilde hızlıca güvenilir bir ilişki aşamasına geçtik. Bu yüzden çok mutluyuz. Başaracağız! Bütün çiftlerin başarması dileğiyle..

 • Cinsel Fantezi diyince herkesin yüzü limon yemiş gibi ekşiyor dimi? Oysa ki doğru insanlardan doğru eğitimi aldıktan sonra ne kadar da yanlışlar içinde boğulduğumuzu anlıyoruz. Anlam veremediğimiz aklımıza yatmayan konularda “abi kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz şunları bir türlü aşamadık” diyebiliyoruz. İnanın bana bu cümle tam da bu konu için söylenmesi gereken bir cümle. Aşın bu konuları artık. Sağlıklı, düzenli ve huzurlu bir cinsel yaşam istiyorsanız; hazzı en üst sınırda yaşamak istiyorsanız fantezi dünyasından kopmayın. Yalnızca üreme için ya da toplumsal normlar için cinsel birliktelik yapılmayacağını, evliliğin renklenmesi için, eşler arasındaki iletişimin ve anlayışın gelişmesi için, bağlılığın artması için, hatta vajinusmus başta olmak üzere bir çok cinsel sorunun ve de psikolojik sorunların çözümü için uzmanlar üzerine basa basa söylüyorlar. Anlayacağınız şu ki sevgili okurlar; nasıl ki karnımızı doyurmak için yemek yapıyor ve çeşitli baharatlar kullanarak soslar hazırlayarak küçük dokunuşlar yaparak püf noktalarını bularak bu yemeği lezzetli hale getirebilmek için çaba sarfediyorsak; cinsel yaşamımız için de aynını yapmalıyız. Yani yalnızca karnını doyurma zevk almak için dokunuşlar yap. 😉

 • Bir çok kişi evet cinsellik evlilik halinde ve ya çift olan herkes için belli bir noktada normal karşılanıyor. Ancak konu cinsel fantezilere geldiğinde fantezi düşünmek ve kurgulamanın olmaması gereken bir sapkınlık gibi düşünüldüğü olabiliyor. Düşünülen şeyler cinsel partnerle paylaşılmıyor bazen belki cesaret edilemiyor utanılıyor ancak bu terapi süreci ile birlikte yaptığımız okumalar ödevler bunları seanslar esnasında görüşmemiz bu konuda ufkumu açtı ve eşim ve kendimi ne kadar keyifli sevgi dolu eğlenceli bir şeyden mahrum ettiğimizi kendimizi belirli kalıplarla sınırlandırdığımızı anladık. Bu yüzden önce düşünmekten sonra eşinizle paylaşmaktan ve daha sonra denemekten korkmayın ne keyif alacağınızı sizlerde fark edeceksiniz.

 • Hocamızın tavsiyesi üzerine duygusal okşama egzersizi yapmaya karar verdik eşimle. Tabi bizim toplumumuzda masaj anlayışı ya da cinsel anlamda masaj algısı farklı olduğu için ilk başta ne ile karşılaşacağımı bilemiyordum. Masaj başlangıcı normal başlamıştı. Ama yavaş yavaş içime dolan bir his vardı. Bu hissi şu şekilde tarif ettim: Küçükken köyümüzde koştuğumuz çayırlarda sürüklenirken buldum kendimi o kadar çok keyifliydi ki ruhumda derin bir huzur bedenimde muazzam bir rahatlama vardı. O günden sonra cinsel fantezilere sakıncalı bir durum olarak değil aksine sevginin göstermenin en cesur en samimi yolu olarak bakmaya başladım. Teşekkür ederim.

 • Merhabalar nasıl başlasam ne yazsam bilmiyorum 3 aylık ewliligimin 4.ayina girerken bir doktor tavsiyesi ile can hocam ve gül ablayı bulduk ilk başta içeri girerken nasil olacak neyapacam bana neyapacaklar diye düşünerek girdim aşama aşama adım adım herseyi tek tek dinledim cinsellik ve cinsel fantazi konusuna kurgusuna gelince ayıp günah ben kızim ben bunu yapamam diye düşündüm cinsellik kurgularken bile gecmisten gelen yalnis bilgileri düşünüyor kendime haksızlık ypyrdum. Kurtulamaya başladığım zaman mide bulantısı titreme tiksinme nefes darlığı gibi bir çok olumsuz şeyler ysyrdm Kurtulamaya dewam edip eşimi ve gelecekteki çocuklarımın hayalini Kurtulamaya başladıktan sonra yavaştanda olsa eskiden daha iyyim her kızın kendine güveni kendine özgü olan haklarını bilmesi ve ewliligi sadece cinsellik olarak bilmemellerini mutlu huzurlu bir yaşamın her kızın hakkı olduğunu bilmesini bize öğreten can hocama çok teşekkür ederim biricik gül ablamızın güler yüzü iyiki warsiniz bu işin sonunda başardım ve başaracağım die gulerek çıkacağım ve size tekrar yazacağım.

 • Merhabalar..
  Cinsellik her sağlıklı insanın yaşantısında önemli bir yere sahiptir.Cinsellikle beraber gelen fanteziler monoton bir iliskiye renk katar eslerimizle aramızda uyum sağlar.Zihinsel olarak ta sağlığımizi olumlu yönden etkiler.Eşlerin aralarında hazzı arttırmak için fantezi kurgulamak büyük fayda.Ben şimdi burda böyle çok bilmiş gibi yazıyorum ama bende bilmiyordum saygi değer CAN hocam sayesinde öğrendim bu bilgileri ve bu bilgilerin doğruluğunu.Can hocam fantezi kurgulayacaksin dediği zaman donup kalmıştım çünkü bu konuyla ilgili hiç bir ilgim bilgim dahi yoktu.Basta ayıp diye düşündüm yanlıştır dedim ama HAYİR sağlıklı birsey bu.Sanilanin aksine sadece erkekler değil kadınlarin da hakkı fantezi kurgulamak.bunu biliyor muydunuz ?? Cinsel fantezi kurgulamak orgazmı kolaylaştırır evet doğru Can hocam sağolsun adım adım doğru bildiğim yanlışları düzeltti.İyi ki sizi tanımışız hocam.☺️☺️☺️☺️☺️

 • Merhaba..
  Sevgili Can hocamıza ve Gül ablamıza ne kadar teşekkür etsek az. Vajinismus tedavisi için başladığımız seanslarımızı tamamladık. ‘Seans öncesi ben’ ve ‘seans sonrası ben’ diye karşılaştırma yaptığım zaman evlilik öncesinde cinsel eğitim almamış olmanın üzüntüsünü yaşıyorum. Yanlış bilgiler ve yanlış bilgilerin bende oluşturduğu korkular..
  Kendimi yeterince tanımıyor, fantezi kurguladığım zaman suçluluk duygusu yaşıyordum. Cinsel fantezi kurgulamak yanlış geliyordu. Seans sonrasında cinsel fantezilerin cinsel yaşamdaki yerinin önemini anladım. Kendimi tanıdım, suçluluk pişmanlık duygularını aştım. Bu yanlışların yerine doğruları geldikçe kendimi daha iyi hissetmeye başladım.
  Can hocamıza ve Gül ablamıza her şey için teşekkür ediyoruz.

 • Ben de başardım. İlk gecemizde ilişkiye rahat girebilmek için içki içtim ama hiçbir işe yaramadı daha sonra kendimde iken ilişkiye girmeyi denedik eşimle ama yok yapamıyorum. İçimde bir duvar hissi ve hiçbir şekilde yapamıyorum. Ağlama krizlerinden sonra internette araştırma yapıp can hocamı buldum. Yorumları okudukça mutlu oldum ama bir yandan da yazılanlar gerçek midir diye düşünmeden edemedim. Ve eşimle kliniğe gittik. Öncelikle hem gül abla hem can hoca çok güler yüzlüydü. Can hoca bize okumamız için kitaplar, makaleler izlememiz için filmler verdi. Ve bununla birlikte ev ödevleri. İlk başta asla yapamam diyordum ama yapamam dediğim her şeyi yaptım. Can hocamla her seansta çok farklı şeyler öğreniyorduk eşimle. Doğru bildiğimiz o kadar yanlış varmış ki yada cinsellikle ilgili küçüklüğümüzden beri bastırılmış korkutulduğumuz bir sürü şey. Can hoca bize bütün bunların yanında eşimle beraber mutlu bir evlilik için nelere dikkat etmemiz gerektiğini, birbirimizin sevgi dilini öğretti. Eşim ile her seanstan sora rahatlamış şekilde çıktık. Ben vajinismusu can hoca sayesinde çok kolay bir şekilde atlattım. Sizin de böyle bir sorununuz var ise hiç beklemeden lütfen randevu oluşturup gidin. Ki sadece vajinismus sorunu olan kişiler değil evliliğini ilişkisini güzelleştirmek isteyen herkes gitmeli. Çok teşekkür ederim can hocam iyi ki varsınız.

 • Hey sen bu yazıyı okumayı sakın unutma..! VAJINUSMUSLA evlenince tanıştım.Her denememizde başarısız sonuçlar alıyorduk.3ay oldu tabi sonra doktara gittik yapabilecegim bir şey yok diyip gonderiyolardi gitmedimiz calimadigimiz kapı kalmamıştı Taki bor doktorun tavsiyesiyle can beyi önerdi. Hemen vakit kaybetmeden randevu almak için aradık. Ve öyle sıcak kanlı candan bir ses tonuyla bir bayan gül abla konuşmasıyla bile beni motive ediyordu. Gittik randevuya çok korkuyordum.Ellerim ayaklarım titriyordu.Sakin ol doktor ne derse yap dedi gül abla korkacak birşey yok dedi gerçektende yokmuş. Ve sonunda başardık.Bu yazıyı okuyan arkadaşım sende başarabilirsin:) Can bey ve gül abla iyiki varsınız. Vajunusmus sorunu yasiyorsan eğer tek yer Can Pahalı ve gül ablanın yeri geç kalma başarabilirsin:)

 • BAŞARDIK BAŞARDIK BAŞARDIK 🙂 Vajinusmus u yenmemde önce bana anlayışı ve desteğini hiç bir zaman esirgemeyen eşime, sonra terapisinden dolayı sevgili doktorumuz Can Bey’e ve motivasyonumu arttırdığı için Gül ablaya çok teşekkür ederim. Eşimle 2 ay önce severek evlendik.ilk birlikteliğimizi balayına saklıyorduk balayı mızın son günlerinde birlikte olmaya çalıştık ama başaramadık birliktelik gerçekleşemedi.o ilk denememiz benim için o kadar kötü bir anıydı ki.hayatta her şeyin en kötüsüne kendimi alıştıran ben bunu düşünememiştim .tekrar tekrar denemesini istedim eşimden ama olmadı.kendimi suçlamaya başlamıştım.herkes yapabiliyor ben neden yapamıyorum.sonra kızlık zarıyla ilgili problemimin olabileceğini düşünmeye başladım. Balayı mızın son günleri benim için mutsuzlukla geçti tabi eşimde benim mutsuz olmama çok üzülüyordu. İnternetten araştırmaya başladım. Vajinusmus olabileceğimi düşündüm.işte o anda internette ki araştırmalarım sonucunda DR. CAN PAHALI ‘yı gördüm.Yorumlar inanılmaz derece iyiydi.tabi ki bir yandan vajinusmus ta tek olmadığımı gördükçe biraz içim rahatlamaya başladı.Eşimle konuştuktan sonra hemen randevu almak için aradım.Gül abla açtı hemen o anda beni motive etmeye başladı ve randevu aldık.Evliliğimizin 8.günü ve biz Can bey in yanına gittik.Can bey çok nazik bir insan .Samimiyetine ve işindeki özverisine,başarısına inandığımız için terapiyi başlattık.Bu konuyu eşimden başka kimse bilmiyordu tek sırdaşım oydu.Onun desteğiyle birlikte kendimi daha güçlü hissediyordum.Can hocamın ödevlerini yapmaya başladık .benim için süreç hızlı gelişti azimliydim ve inanıyordum.geçmişte o kadar çok farkında olmadan baskılanmışım ki.yanlış bildiğim bana yanlış ögretilen o kadar çok şey vardı ki.can hocamla önce bunları aştık.aslında bizimkisi bir evlilik terapisiydi.ben çok olumlu sonuçlar gördüm bu süreçte eşimin bana karşı davranışı değişmeye başladı.İkimiz birlikte güçlüydük.Birbirimizin sevgi dilini ögrendik.ve o gün gelip çattı terapi işe yaramıştı.eşimle acısız bir şekilde birlikte olduk. İnanamıyordum.Mutluydum.Günler sonra kendimle barıştım.Artık kendime haksızlık etmeyecektim.Daha güçlü olduğumu hissettim herşeyden öte başarmak bana çok iyi gelmişti.istersek yapamayacağımız hiç bir şey yok.vajinusmus bir rahatsızlık değil utanılacak hiç birşey yok tabularımızı yıkalım.yüksek sesle bağırmak istiyorumm BAŞARDIMMMM:)

 • Eşimle 1 yıldır beraberliğin ardından evlilik kararı aldık. ve 2 ay önce bu evliliği gerçekleştirdik.
  eşimde ve bende böyle bir tedirginlik yoktu ta ki ilk gece olayı arkadaşlar aile bize ne anlatmışlar ki beynimiz bizi nasıl yönlendirmiş tabi beraberlik gerçekleşmedi ama düğün yorgunluğu dedik başka gün denedik olmadı sonra eşime beni ittiğini ve bana zarar verdiğini söylediğimde ben yapmıyorum dedi bende kendisini rahatlamasını ve korkacak bir şey olmadığını söylemem rağmen bir duvarla karşılaştım tabi bu tam bir ay sürdü balayı süresi bize üzüntü verdi eşim sürekli kendini suçlaması ve bana kadınlık görevini getirmediğini dile getirmesi ağlaması ile geçen 1 koca ay geçti
  ben ve eşim kısa bir araştırma ile Dr. can pahalı hocamın bilgilerine ulaştık. yorumları okudukça inanamadık biz sadece kendimiz sanıyorduk. sadece ön görüşmede bile GÜL Abla bizi karşılaması can hocamın bizi karşılaması yetti 1 ayda sonuca ulaştık o kadar yanlış bilinen bilgilerimiz varmış ki hocamın bize bilgileri anlattıkça bizde hayatımızda yanlış bilinen bilgileri düzelttik.şimdi eşimle bu sorunu çözdük hemde çok kısa bir sürede 15 gün biz 1 ayın sıkıntısını 15 günde bitirdik ödevimizi doğru yapınca hocam doğru zaman dediğinde olay o kadar basitmiş ki diyor insan Dr. Can hocama Gül Ablaya sonsuz teşekkürler Vee Hayattan zevk almak istiyorsan yaşamasını bilmesin beynini boş bilgilerle yorulmamalısın

  • Eşimle ilk gittigimiz terapilerden cok farkli yaklasimla karşılaştık,Terapi icin randevumuzu alirken daha Gül ablayi tanimiyorken sanki daha önce tanismialigimiz var gbi sicak bi karsilama ile karşıladı ve ilk randevumuzu aldik.Ilk terapimizden son terapiye kadar Dr.Can Pahalinin ve Gül ablanin büyük destegini gördük. Dr.Can Hocanin yaklaşımları ve terapisi daha ilk günden bizi heycanlandirmis ve umutlandirmisti.Terapimiz bekledigimizden güzel geçti.Dr. Can Hocanin sayesinde eşimle birlikte herseyin ustesinden geldik ve evliligimizin keyfini cikartmaya başladık.Bizim için hersey Can Hocadan once ve sonra olarak adlandirabiliriz.Yani Can Hocadan after Can Hocadan before olarakta soyleyebilriiz.Her yeni evlenen çiftin Can hocadan eğitim gormesini ve bilinclenmesi gerekiyor,Tesekurler Can Hocam,Teşekkürler Gül Abla,herseyi sayenizde atlattik ve başardık.Allah sizlere saglikli guzel ve mutlu günler nasip etsin.