Cinsellik Genel Vajinismus

Kadınlarda Mastürbasyon

Sektörel dergisinde yayınlanan makale       

Başta Vajinismus olmak üzere kadında Cinsel İlgi/Uyarılma Bozukluğu ve Orgazm Bozukluğu terapilerini yaparken, sıklıkla mastürbasyonla ilgili bilgilerin yanlış, eksik ya da abartalı bilgiler olduğunu gördüm.

Özdoyurum, otoerotizm olarak da adlandırılan mastürbasyon, insan doğasında bulunan cinsel dürtünün doyuma ulaşması için, bireyin çeşitli yöntemler kullanarak kendi kendini tatmin etmesidir. Mastürbasyonda kadın orgazmı, klitorisin elle, sürtünerek, çeşitli cinsel oyuncaklar kullanılarak ya da basınçlı su gibi yöntemlerle uyarılması sonucu gerçekleşir. Uygun koşullarda, yeterli klitoral uyarılma ile her kadın orgazm olabilir.

Cinsellik konusundaki bilgilenme ve farkındalık gerek bireysel sağlık gerekse toplumsal sağlık açısından önemlidir. Dünya Cinsel Sağlık Birliği’ nin (World Association for Sexual Health) Cinsel Haklar Bildirgesinde yer alan maddelerin bir bölümünde kapsamlı cinsellik eğitim hakkı, bilimsel araştırmaya dayalı cinsel bilgi edinme hakkı ve mastürbasyon da dahil olmak üzere cinsel zevk hakkına vurgu yapılmaktadır.

Ergenlik dönemi, 3-4 yaşında belirlenen cinsel kimliğin gelişiminde önemli bir dönemdir. Öncelikle sosyal, kültürel ve fiziksel faktörlerin etkin olduğu bir bağlamda gelişen cinsel kimlik, kendiyle barışık, doyurucu ve mutlu bir yaşam için önemlidir. Ergenlik döneminde ortaya çıkan bedensel, hormonal ve duygusal değişimler beraberinde cinsel uyarım ve cinsel çekimi de getirir. Bu dönemde cinsel uyarılma ve mastürbasyonla birlikte cinsel fanteziler de gelişmeye başlar. Cinsel yaşamın sağlıklı ve doğal bir bölümü olan cinsel fanteziler, mastürbasyona sıklıkla eşlik ederek, cinsel uyarılmayı ve  cinsel hazzı arttırırlar.

Erkekler için olağan ve sağlıklı olarak görülen mastürbasyon, kadınlar için uygun olmayan bir davranış olarak değerlendirilebilmekte, hatta gerçeği yansıtmayan ve cinsel mitler olarak adlandırılan yanlış bilgilerle, kadınlar korkutulmaktadır. Sıklıkla dillendirilen cinsel mitlerden biri ‘’sürtünme ile kızlık zarı bozulur’’ ifadesidir. Gerçek olan şu ki, sürtünmeyle ya da mastürbasyonla kızlık zarı bozulmaz.

Mastürbasyon yalnızca erkeklere ve bekârlara özgü bir davranış değildir. Kadınlarda da ergenlik dönemi ile birlikte yaşamın her döneminde, gereksinme durumunda, olağan ve sağlıklıdır. Mastürbasyonun bedensel ya da ruhsal hiçbir zararlı etkisi yoktur. Tam tersine doğal bir dürtü olan cinsel dürtünün, bireyin koşullarına ve özgür seçimlerine bağlı olarak, partnerle ya da mastürbasyonla doyumunun sağlanmaması ruh sağlığı açısından olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Bireyler, arzu ettiklerinde, partner varlığında, her ikisinin de onaylaması durumunda birbirlerine mastürbasyon yaparak veya yaptırarak cinsel doyuma ulaşabilirler. Partnerlerden birinin tıbbi ya da uzaklarda olması gibi nedenlerin varlığında da mastürbasyon cinsel doyum sağlayabilir. Mastürbasyon partnerin varlığında bireysel bir eyleme dönüşmemeli ve partnerle cinsel ilişkinin yerini almamalıdır. Aksi takdirde erkeklerde mastürbasyon ve porno bağımlılığı gelişebilmekte, partnerle olan ilişkiye zarar verebilmektedir.

Mastürbasyon, uygun yerde, uygun zamanda, uygun bir ruh haliyle, acele etmeden, olağan ve sağlıklı bir davranışın farkındalığı ile yapıldığında keyifli bir cinsel doyumun yanısıra pek çok olumlu etkilerde bulunur. Orgazmın nasıl bir deneyim olduğunu öğretir ve cinsel farkındalığı arttırır, uykuya yardımcı olur, stres ve kaygıyı azaltır, özellikle endorfin hormonunun salgılanmasıyla ağrının şiddetini azaltarak adet sancısını rahatlatır, özgüveni arttırır ve bireyin kendisini iyi hissetmesini sağlar.

Kadının çıplak olarak kendi bedenine bakmasında ve cinsel organlarına dokunmasında sıkıntı yaşaması cinsel terapiler sırasında sıklıkla ifade edilen bir durumdur. Gerek mastürbasyonun gerekse genel anlamda cinselliğin kadın için ayıp, yasak ya da günah olarak değerlendirilip değersizleştirilmesi kadını kendi bedenine yabancılaştırmaktadır. Mastürbasyon, kadının kendi bedenini tanıması, kendi bedenine ait olan cinsel organlarıyla ve çıplaklığı ile barışık olması ve cinselliği keşfetmesi için önemlidir. Kadınların  gerçekten   kadın olma sürecinde önemli bir davranıştır.

Kendi bedenine yabancılaştırılan, cinselliği engellenen ve bastırılan kadının partneriyle bütünleşmesi, haz alıp haz verebilmesi, mutlu ve keyifli bir cinsel yaşama katkı sağlaması beklenebilir mi?

Erkek egemen bir bakış açısı, hem genel anlamda kadın yaşamını hem de özelde kadın cinselliğini değersizleştirip, yok sayarak ‘’erkekler de dahil olmak üzere’’ bireylere ve topluma mutluluk getirir mi?

Kaynağı ve yazıyı özgün boyutlarda görüntülemek için tıklayınız.

Doktor hakkında

Op. Dr. Can Pahalı

Op. Dr. Can Pahalı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yaptı. Cinsel Terapi Enstitüsü’nde (CİSED) cinsel terapi eğitimini tamamladı. Hipnoterapi eğitimi aldı. İskenderun’daki muayenehanesinde jinekolojik hastalıklarlarla birlikte başta vajinismus olmak üzere cinsel sorunlarla ilgili hastaları da tedavi etmektedir.

6 yorum

 • Bazı sorunların nasıl ve ne zaman başlayacağı belli olmuyor maalesef. Biz de hiç böyle bir sorunumuzun olacağını düşünmemiştik. İlk başlarda gayet normal zamanla baş edebileceğimizi düşündük fakat zamanla umutlarımız tükendi. olumlu olsak da hep bir şeyler eksik gibiydi çok şüdür yanlış yerlere yönelmedik sadece zamana bırakmıştık. Bir müddet sonra artık bunun üstesinden gelememiz gerektiğini anladık ve internetten okumadığımız site kalmamıştı. Eşim internetten Dr Can beyi bulmuş ve bana anlattı. tabi bir erkek olarak ilk başt eşime belli etmesem de pek umudum yoktu.Uzun bir düşünme aşamasından sonra, muayene olmaya karar verdik.Eşime hep destek oldum.Dr Can beye teredütlerle gittik fakat çıkışta eşimle ben o kadar mutlu çıktık ki. ne kadar doğru biryere geldiğimizi farkettik. Tabi eşim hep yapacağına inandı. Dr Can beyin ve Gül ablanında desteğiyle hiçbir zaman umdunu kesmedi. her muayene çıkışı yüzlerimizde gülücükler uçuşuyordu ve 22 martta başladığımız tedavi 23 nisanda bitti. Her şey sizin elinizde başarılmayacak hiçbir şey yok her zaman eşinizin yanında olup ona bunu hissettirirseniz daha çabuk çözüme ulaşabileceğinizi unutmayın.

 • Merhaba .. 9 aylık evliyim ve Dr. Can Bey’den vajinismus tedavisi gördüm. kendimde sağlık personeli olarak görev yapmaktayım. Sağlık alanında bilgilerim olduğu halde üstesinden gelemediğim bir sürü şey vardı. Benim için OLDUKÇA ZOR olan bu konularda Dr. Can Bey in yardımlarıyla üstesinden geldim. Tedavim yaklaşık 2 ayda bitti.
  Hayatımın her alanında kendimle barışık yaşayamadım. Kendi vücuduma dahi bakamayacak seviyede idim. Bu hareketlerimin nedenini vajinismus olduğunu tahmin ediyordum ama konduramıyordum.
  Ağustos 2017 yılında evlendim. Eşimle 1 yıl nişan süresi boyunca fazla görüşemedik mesafeler vardı. Düğünden sonra ilişkiye giremedik ve benim korktuğum başıma gelmişti. Ama eşimle 4-5 ay boyunca bir gün olacak umuduyla meseleyi geçiştiriyorduk. Araştırdığım ve bildiğim kadarıyla tüm belirtileri gösteriyordum. Kasılmalar, duvar hissi , korku ve ilişki sırasında ittirme. Bu süreçte eşimle aramız bozulmaya ve tartışmalar olmaya başladı. Doğru olmayan bir şeyler vardı ama bu konuda yardım almaktan çekiniyor, utanıyor ve bu sorunun altında eziliyordum.Sağlık personeli olmamdan dolayı kınamalarından ve dalga geçmelerinden korkuyordum. Ve en büyük korkum kadın doğum muayenesiydi.
  Öncelikle eşimle kendimizi toparlayıp, tedaviye ikna olmamız 6. ayımıza kadar vardı. Önce bunun zamanla olacağını beklemekten vazgeçtik. Konusunda uzman birini araştırmaya başladık. İnternet araştırmalarında tedavi süreçlerine baktıkça korkmaya başladım. Bir arkadaş tavsiyesi ile Kadın doğum uzmanı ve aile terapisti olan Dr. Can Bey’e ulaştım. Hemen ardım randevu aldım Gül Ablamın tatlı sesi beni bir nebze rahatlatmıştı. Terapinin ilk günü korku ve telaşla gittim. Dr. Can Bey’in odasına ilk girdiğimde titriyordum ve eşim sessiz ve çok utangaçtı. Doktor bey bizi tatlı sohbeti ile rahatlattı.
  Daha sonra sorunlarımızdan bahsettik doktor bey VAJİNİSMUS olduğum tanısını koydu ve buna sebep olan şeylerden bahsetti.
  Buna sebep tüm yaşamımda olanlarla alakası olduğunu öğrendim. Bir toplumun kültürü, ailesi ve çevresi etkiliyormuş. Ailemizin koruyucu yaklaşımları, çocuklukta oluşan travmalar, istismarlar ve cinsel eğitim eksiklikleri vajinismusa alt yapı oluşturuyormuş. “Kendini erkeklerden koru, erkekler yalancıdır, erkeklerle kesinlikle temas kurma” gibi ailenin koruyucu cümleleri beynimize kodlanıyor ve daha sonrasında eşine karşı bile kendimizi koruyucu davranışlar sergiliyormuş. Toplumun hem erkeğe hem de kadın üzerindeki yüksek beklentileri; baskıyı artıyor ve olumsuz sonuçlar çıkabiliyormuş. Çok şükür ki Dr. Can Bey ile karşılaşmak nasip oldu. Bana kattığı bilgiler ve düşüncelerimi değiştirdiği için sonsuz teşekkürler. 🙂
  Sürekli “size yapılan bir haksızlık, sizin hiç bir suçunuz yok ” diyerek moral seviyemi yüksek tuttu. Başarısını da hep bize “ben bir şey yapmıyorum, inanın bana sizin aşkınız o kadar güçlü ki bunu siz başardınız ” diyerek mütevazi bir şekilde davrandı. hocam o kadar emeğiniz var ki lütfen mütevazi olmayın :).
  Mesleğimden ötürü hastaya yaklaşımı ve tedavi sürecine daha çok dikkat ettim. . Dr. Can Bey her hastasına çok ilgili; tedavi sürecinde titiz , disiplinli ve güven vericiydi. Vajinismus tedavisi alan bir hastanın istediği her şey fazlasıyla vardı.
  Dr. Can Bey’in tüm kadınlara karşı duyduğu saygı beni çok duygulandırmıştı.İtiraf etmeliyim ki eşimin her zaman yanımda olması konusunda ısrarcı davrandım çünkü bu bilgilerden ve davranışlardan faydalanmasını çok istedim.Çünkü ; en yakınımızda olan aile ve arkadaşlarımızdan bu kadar tecrübe edinemeyecek olmamızdı.
  Tedavi sürecinde konunun hassasiyeti hep dikkate alınıyordu ve doktor bey muayene de iznimizi almadan hiç bir şekilde müdahale etmiyordu.Tedavi egzersizler ve ödevlerle devam etti. Vücudumu daha iyi tanımaya ve kontrol etmeye başladım. Her şey o kadar hızlı ilerliyordu ki kendim bile şaşırıyordum. Benim için imkansız olan bir konu da hızlı ilerlemek .. anlatılamaz bir duygu. Sevinçten evde ağlıyordum sürekli . Çalışkan bir öğrenci olduğu taktirde tedavi süresi 1 haftaya kadar indiren insanlar gördüm.
  İlk kez muayene için masaya çıktığımda göz yaşlarımı tutamamıştım. Ama kesinlikle güçlü olmaya ve bu sorunun önünde dimdik durmaya çalıştım. Zaten benim iznim olmadan kesinlikle dokunma olmuyordu ve rahatsız olduğum an muayene bitiyordu. Hazır olduğum zaman (Gül Ablanın yardımlarıyla) kontrollerim oluyordu.Zamanla doktoruma karşı güvenim arttı ve muayenelerde rahatladım.
  Sadece biz vajinismus ile başa çıkmayı öğrenmedik bu yolculukta.
  -Eşlerin birbirine olan hal, hareket ve davranışlarda nasıl olması gerektiğini ve mutluluğu nasıl yakalayacağımızı öğrendik.
  -Birbirimizi dinlemeyi, kaliteli zaman geçirmeyi ve talep-isteklerimiz olduğunda nasıl davranmamız gerektiğini Dr. Can Bey tavsiyeleri sayesinde doğru bir şekilde öğrendik. Ve beynimdeki yanlış kayıtların yerine yeni ve doğru bilgiler almaya başladı.
  Eşimle problemler yaşadığımda ve sorunlarımız olduğunda moralimizi düzeltecek iki güzel insan vardı. İlk Gül Abla moral vermeye başlayıp , doktor beyle tamamlanıyordu ve doktor bey in yanından hep gülümseyerek çıkıyorduk. Bu iki güzel insan kalbimize sevgi, dudaklarımıza gülücük tohumları ekti.
  Biz derslerimizi dinleyip ödevlerimizi yaptık doktor beyde yıllarca biriktirdiği tecrübesini konuşturdu. Bu süreçte eşim hep yanımda oldu ve sabırla bekledi. Terapiler tam bir ekip çalışmasıyla devam etti. Yaklaşık 2 ay sürdü. Dr. Can Bey son terapide bizi karşına alıp “VAJİNİSMUS ARTIK TARİHE KARIŞTI TEBRİK EDERİM SİZLERİ ” dediği an gözyaşlarıma hakim olamadım. Hocam şimdi tekrardan bağırarak “BAŞARDIM BAŞARDIM BAŞARDIM” demek istiyorum , her şey sizin sayenizde çok teşekkür ederim.
  Çok şükür evliliğimizin ilk yıllarında doktor beyle karşılaşmak nasip oldu. Yıllardır bu dertle uğraşan bir çok insana şahit oldum 1-2 ay içinde tedavi olup vajinismusu yeniyorlardı. Umutlarını kaybeden bir sürü insan kısa bir sürede tedavi olup gidiyordu. Onlar bana umut oldu bende inşallah başkalarına umut olurum . Hiç bir zaman umutsuzluğa düşmeyin çünkü vajinismus tedavisinde daha hiç fire vermemiş bir ekiple karşılaşacaksınız. Bu ekibin sizden istediği tek şey vajinismus tedavisini kabul ederek çaba ve gayret göstererek Dr. Can Bey in desteğini almak. işte her şey bu kadar..:)
  Artık cinsel eğitiminin kesinlikle zorunlu olması görüşündeyim. O kadar önemli ki … Artık çevremdeki evli-bekar herkese gerektiğinde öğrendiklerimi aktarıyorum. Tedavim hakkında bahsedip (önceden konusunu dahi açamıyordum) evlilikten önce kesinlikle cinsel eğitim almaları konusunda destekliyorum. Öğrenmeye ve öğretmeye artık çok açığım.
  Dr. Can Bey ve Gül Hanım
  Kucak dolusu TEŞEKKÜRLER… Ne söylesem az kalıyor sizin adınıza. İsimlerinizi yazarken bile gözlerim doluyor ve size kocaman sarılmak istiyorum.Tekrardan söylüyorum hocam “İYİ Kİ VAJİNİSMUS OLMUŞUM :)” bu sayede sizleri tanıyıp ileriye dönük yaşamımda mutlu bir evliliğin sırlarını verdiniz. Beni kendimle barıştırdınız , kendimi sevmeme ve yuvamı kurtarmama yardımcı oldunuz. Dr. Can Bey siz benim iş hayatımda ve yaşamımda örnek aldığım birisiniz.
  İnanın yazdıklarım bu iki mükemmel insanın hakkını karşılamaz ama elimden geldiği kadarıyla anlatmaya çalıştım. İnşallah bunları okuyan insanlar hiç vakit kaybetmeden Dr. Can Bey e ulaşır ve mutluluklarını ondan çalan vajinismustan kurtulurlar.
  BİR KAHVENİN 40 YIL HATRI OLURMUŞ 🙂 KIRK YIL IMIZ VAR DAHA 🙂
  DR CAN PAHALI’YA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM VE GÜL ABLAYA KALP KALP KALP GÖNDERİYORUM 🙂 🙂 🙂

 • mrblar,şu an 1.5 senelik evliyim.herkes gibi bizi de düğün telaşı sarıp gitmişti.düğünümüz olacakken 2 kere ertelemek zorunda kaldık.3.sefer de Yen’i bir tarih alıp evlendik bu süreçte stres yaşadık.o ilk geceyi Bnm cinsellikle ilgili bilgilerimin olmayışı yada yanlış bilgilere sahip olmam artı korkularım yüzünden yaşayamadık ve erteledik zamana bıraktık her denemeye kalktığımızda büyük hüsranlar yaşadık çünkü olmuyordu.Arkadaş ortamında o ilk geceyi sorduklarında çok üzülüyordum konuyu her defasında değiştirmek için elimden geleni yapıyordum..daha sonra internette geniş çaplı bir araştırma yaptım Bnm gibi aynı durumu yaşayanlar var mı ?neler yapabilirim ?diye iyice araştırırken vajinısmus olduğumu öğrendim..araştırmalarım sonucu Dr. CAN PAHALI’yı buldum uzmanlığı,aldığı eğitimleri görmek bende bir heyecan yarattı. Durumu eşime anlattım doktor bulduğumu söyledim hemen bir randevu ayarladık ve gittik ..ilk gittiğimizde telaşlı,heyecanlı,kaygılı bir şekilde gittik gül ablanın bizi gülerek karşılaması bizi rahatlattı.doktor beyin yanına geçtiğimizde heyecanımız doruklardaydı bizi uzmanlığı,Engin bilgileri ve sakin konuşmalarıyla,o kadar rahatlattı ki işte o gün bu hastalığı yeneceğime çok inandım .her seansa sabırsızlık,heyecanla gidiyor ve gülerek oradan ayrılıyorduk.Ne kadar yanlış bilgilere sahip olduğumuzu,korkulacak hiçbirşeyin olmadığını aldığımız eğitim terapi ile anladık. Can hocamız yolumuza ışık tuttu,her terapiden sonra aydınlanmış bir şekilde oradan çıkıyorduk bunlara ev ödevlerini de ekleyince sorunu aşmamız daha kolay oldu..40 gün sonra vajinısmusu atlattık..Anlatmakla bitmez eğer öyle bir hastalığınız varsa hiç düşünmeden Can pahalı hocamıza ulaşmanızı tavsiye ederiz.çünkü ne kadar anlatsam az olur ..bu süreçte yanımda olan canım aşkım eşime ,Gül ablaya ve değerli doktorumuz Can hocam size çook teşekkür ederim..Ve her gün bana söylettiğiniz sihirli cümlemizle noktayı koymak istiyorum BAŞARDIM,BAŞARDIM,BAŞARDIM :))

 • Ben Emrah 2 ay önce başladığımız tedavi çok şükür an itibariyle gerçekleşti yeniden evlenmiş gibiyim bu sadece eşimin problemi olmadığını bu prooblemin üstesinden gelmeyi ve öğreten ve yeniden aşık eden Can hocam her zaman samimiyetini ve sadakatini korudu ve bizi bu günleri görmeyi vesile oldu bir çok il gezdim adana ankara istanbul ve 3-5 günlük tedavilere katıldım ancak sonuç alamamıştık Can hocam ve Gül anlama minnettarım çünkü evliliğimin devamının vesilesi oldular hiç düşünmeden tercih etmenizi ve bu konuda gerekirse numaramı alıp bana da ulaşabilirsiniz sadece CAN PAHALI hocamızın ışık olduğu yoldan yürüyün ben ve eşim 2 yılın sonunda an itibariyle tatlımızı yedik sizlerde bu sevince ermek için ertlemeyin Allah uzun omur nasip etsin hakkını ödeyemeyiz Can Hocam iyiki varsın iyiki varsın Gül abla sevgiler saygılar hürmetler…

 • Herkese merhaba.öncelikle bizim bu konuma gelememizi sağlayan Can Pahalı hocamıza ve Gül ablaya çok teşekkür ederim.2.5 yıllık evliyiz evliligimizin ilk zamanları vajinismus oldugumu anlayamadım ancak araştırıp bilgi edinince kendi kendime bu sorunu yenebileceğimi düşündüm çabalıyordum ama olmuyordu hem ben hemde eşim bu duruma cok üzülüyorduk.Her zaman kendi kendime bu sorunu aşabileceğimi düşünuyordum esimden sürekli zaman istiyordum sonuç hep hüsran oluyordu.Eşim Can bey hakkındaki yorumları okurken inanamadım eşimin ısrarı ile aradım Gül abla ile konuşup randevu aldım.iyi ki de almışım birkac ay önce vajinismus ile ilgili yorumları okurken gercekten yenebileceğimi düşünemezdim.Şuan cok mutluyum 10 gün gibi kısa bir sürede eşimin ve Can hocamın sayesinde vajinismus yendim.Benimle aynı sorunu yasayan herkesin Can Pahalı hocamla görüşmesini tavsiye ederim.

 • Merhaba arkadaşlar ben 1.5 yıllık evliyim, konuya nereden ve nasıl başlayacağım bilemiyorum fakat size anlatmak istediğim şey gerçekleşen bir mucizenin nasıl meydana geldiğidir..! Eşimle ilk gece birleşme sağlayamadık daha sonra araştırmalarımız neticesinde eşimin vajinismus olduğunu tespit ettik. Dünyamız karanlık bir bulut tarafından çepeçevre sarılıverdi. Her ne kadar eşime destek olsam da onun mutsuzluğu ve psikolojik çöküşü her gün benden bir şeyler götürdü. Bu duruma bebek beklentisi olan çevreler de dahil olunca iyice içinden çıkılmayan bir hale girdik. Derken eşim İnternet üzerinden araştırma yaptığını söyledi ve sevgili doktorumuz Can PAHALI hocamızdan bahsetti. Tabi ilk iş hocamın sitesindeki yorumları okumak oldu. Önce inanamadım, eşime kararsız olduğumu ama yinede kendisini kıramayacağımı ifade ederek randevu almaya karar verdim. Bütün şüphelerim, sevgili Gül ablam bize kapıyı açınca yok olup gittiler. Bir insan bu kadar mı enerjik, güler yüzlü, bu kadar mı pozitif olur? Sonrasında da Gül ablam bizi sayın doktorumuz Can hocamıza götürdü. İşte tam burada bir mucizenin temelleri atılmış oldu. Kendisi o kadar bilgili ve o kadar etrafına pozitif enerjiler saçan bir insan ki eşimle o an inandık; Vajinismus tarih oldu bizim için. Çünkü arkadaşlar Can hocamın içtenliği ve Gül ablamın güler yüzü karşısında hiçbir sorun problem olarak kalamaz illa ki çözülür. Öyle de oldu… 8 seans sonrasında tüm korkularımız ve sorunlarımız yok olup gittiler.. Bir düşünün sizi kasıp kavuran sizi karamsarlığın çukuruna iten ve ayağa kalkmanızı engelleyen o sorun yok artık… Bunun adı arkadaşlar mucize ve bu mucizenin gerçekleşmesine vesile olan ise Sayın Doktor Can PAHALI ve güler yüzlü sekreteri Gül ablamdır…Bu iki güzel insan eşimle bana o kadar sıcak davrandılar ki bize güven aşılamakla kalmayıp bir abi bir abla oldular ve dahası mutlu bir evliliğin ve cinselliğin sevgi dolu bir yaşamın tarifini verdiler. Burada herkesin huzurunda Sayın Doktor Can PAHALI hocama ve sevgili Gül ablama sonsuz teşekkür ediyorum ve sizleri iyi ki tanımışım sizleri çok seviyorum… Bence hiç beklemeyin, bu iki güzide insanla tanışmak için. Güvenme noktasında asla kaygı taşımayın zaten tanışınca kendiniz emin olacaksınız. Hayatın güzelim yıllarını vajinismus korkusuyla yaşamak istemiyorsanız sizlere en açık adresi veriyorum: Sayın Doktor CAN PAHALI ve onun sekreteri güler yüzlü GÜL abla…

Bir yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.