Cinsellik Genel

Mutlu ve Keyifli Bir Cinsel Yaşamın İpuçları

Sektörel dergisinde yayınlanan makale      

Cinsellik insan yaşamının en temel ve en önemli alanlarından biridir. Öyle ki bu alan insan doğasının en keyifli ve en eğlenceli alanını oluşturur. Cinselliği yok saymak psikolojik ya da bedensel sorunların ortaya çıkmasına yol açar. Cinsel Sağlık, Dünya Sağlık Örgütü tarafından şöyle tanımlanmaktadır;

‘’ Cinsellik, fiziksel, duygusal, entelektüel ve sosyal yönlerin kişiliği, iletişimi ve aşkı zenginleştirici etkilerinin toplamından oluşur. Bütün bireylerin cinsel bilgilere ulaşma ve cinsel ilişkiyi üremenin yanı sıra zevk almak amacıyla yaşama hakkı vardır. Cinsel bir varlık olarak insanın sadece bedensel değil; duygusal, düşünsel ve toplumsal bütünlüğünü sağlayan,, kişilik gelişimi, iletişim ve sevginin paylaşımını olumlu yönde zenginleştiren ve arttıran sağlıklı halidir’’

Mutlu, keyifli ve sağlıklı bir cinsellik doğuştan gelen değil öğrenilen bir şeydir. Cinsel yaşama ilişkin bilgiler çoğu zaman abartılı, yanlış veya eksiktir. Örneğin ilk gece kızlık zarının kanayacağı, yırtılacağı veya patlayacağı düşüncesi gerçekleri yansıtmaktan uzaktır. Doğuştan kızlık zarı anomalisi yoksa korkulardan ve kaygılardan uzak, ruhun ve bedenin okşandığı, sevginin, dokunma, öpüşme ve zevk almanın gerçekleştiği sevişmenin ardından girilen cinsel ilişkide ne ilk gecede ne de sonraki gecelerde KIZLIK ZARI YIRTILMAZ, KANAMAZ ve PATLAMAZ yalnızca ESNER, ağrı ve acı da yoktur.

CMutlu ve Keyifli Bir Cinsel Yaşamın İpuçlarıinsel yaşamın sağlıklı olarak geliştirilebilmesinde partnerlerin sevgi, saygı, içtenlik, dürüstlük, yakınlık ve güç paylaşımı konularında birbirlerine bağlanmaları ve cinsel konuları açık ve rahat bir şekilde konuşabilmeleri önemlidir.

Seks için plan ve program yapın. Yalnızca gecenin geç saatlerinde insanın enerjisinin tükenip yorgun düştüğü, uyku saatlerinin geldiği anlarla cinselliği sınırlandırmak kaçınılmaz olarak monotonluğu getirir. Sadece spontan olarak değil planlayarak, enerjik olarak, evinizin farklı yerlerinde, farklı mekanlarda, bazen de olanaklı ise bir otel odasında partnerinizle cinsel yaşamınıza renk katın.

Egzersizler ve spor kardiyovasküler sistemi uyararak kan dolaşımını arttırır, stresi azaltır, özgüveni yukarı taşır. Bunlar da başta endorfin olmak üzere mutluluk hormonlarını arttırarak keyifli bir cinsel yaşamı desteklerler.

Kimilerinin yaşamında gerginlik, telaş ve stres süreklilik gösterir, böyle bir durumda seksi düşünmek neredeyse olanaksızdır. Uygun bir ortamda ve gevşemiş bir halde dinlendiren, hoş bir müzik eşliğinde geçmişteki güzel ve keyifli anları hayal etmek cinsel isteği ve arzuyu canlandırır.

Bedeninizi sevin, çıplaklığınızla barışık olun. Dünyada herkes tek ve özeldir. İdeal denen şey ütopyadır, her şey görecelidir.

Dokunmak, dokunmak, dokunmak yalnızca seks yaparken değil, günlük yaşamın diğer anlarında da dokunmak, sevgi ve beğeni sözcüklerini ifade etmek ilişkiyi ve cinsel yaşamı güzelleştirir.

Partnerinizden beklemeyin, kadın ya da erkek ilk hareket sizden gelsin. Haz aldığınızda, hoşunuza gittiğinde geri bildirimlerde bulunun.

Duygulu sekse iyi gelebilecek unsurlardan bazıları; düşüncelerin sekse odaklanması, güzel yemekleri ve içecekleri paylaşmak, karşılıklı erotik masaj yapmak, seksi ve özel kıyafetler giymek ve seks oyunları oynamaktır.

Cinsel yaşamda her iki partnerin de uzlaşı içinde olmaları koşulu ile cinsel fantezilerin ve karşılıklı cinsel içerikli isteklerin önemli bir yeri vardır.

Partnere güzel ve hoş sürprizler yapmak değerli olma duygusunu, ilişkiyi ve cinsel yaşamı destekler.

Cinsel sağlığın vazgeçilmez unsurlarından biri, hatta en önemlisi cinsel yakınlıkların  partnerler için özgür seçimlere dayalı olmasıdır.

 

 

Doktor hakkında

Op. Dr. Can Pahalı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yaptı. Cinsel Terapi Enstitüsü’nde (CİSED) cinsel terapi eğitimini tamamladı. Hipnoterapi eğitimi aldı. Ankara ve Hatay, İskenderun’daki muayenehanesinde jinekolojik hastalıklarlarla birlikte başta vajinismus olmak üzere cinsel sorunlarla ilgili hastaları da tedavi etmektedir.

Bir yorum yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

17 yorum

 • Merhabalar .. Bende vajinismus şikayetinden dolayı Can hocamla tanıştım . Terapiye başladığımız zamanki benle şimdiki ben çok farklı .. Cinselliği nelerden hoşlandığımı en önemlisi vücudumu artık çok daha iyi tanıyorum .. Cinsellik kadın için ayıp bir durum değil bunu yaşamak her kadının hakkı .. Can hocamızın verdiği egzersizlerle bilgilerle biz eşimle beraber çok güzel bir ilerleme kaydettik.. Oral sex denemelerimiz bu terapilerden sonra başladı .. Daha önce kendimden utanan çekinen ayıp birşey olduğunu düşünen ben artık böyle düşünmüyorum .. Cinselliklerimiz sıkıcı bir durum olmaktan çıktı artık rengarenk bir dünyamız var .. Seanslarımı iple çekiyorum her gelişimde yeni bilgiler ediniyorum .. Can hocama ve Gül ablama burdan da tekrar teşekkür ederim.. İyiki varsınız

 • Merhabalar 4 yıllık evli ve vajinusmus rahatsızlığı olan biriyim.İlk evlendiğimizde böyle bir rahatsızlık olduğunu bilmiyordum.Eşimle defalarca cinsel birliktelik denedik ve hepsi olumsuz sonuçlandı.Sonra araştırınca bu rahatsızlığı öğrendim.Hastalık demiyorum çünkü vajinusmus tedavisi olan bir rahatsızlık.İnternette araştırdım ve Can Pahalı kadın doğum doktorunu buldum .Hakkında çok güzel yorumlar vardı.Benim gibi bu sorunu yaşayan çok insan vardı.Oradaki yorumlar bana cesaret verdi.Randevu aldım ve eşimle beraber gittik.Can hoca ve sekreteri gül abla bizi çok güzel karşıladı.Sorunumu anlattım baştan sona .Küçüklüğümden bu yana cinsellikle ilgili çok yanlış bilgilerle ve cinsellik ayıp baskısıyla büyümüşüm.Bütün gerçekleri Can hoca bize anlattı .Ev ödevleri ve egzersizler verdi .Hepsini aksatmadan yaptım.4 yıllık süreçte çok yıpranmıştım psikolojik olarak.Şimdi ise başardık.Evet 4 seansta vajinusmusu yendim .Bu arada eşim her zaman yanımdaydı ve bana her zaman inandı destek oldu.Kendinize güvenin ve inanın gerisi zaten yılların kadın doğum uzmanı ve klinik psikoloji yüksek lisans eğitimini almış Can Pahalı hocanın sayesinde her sorunun üstesinden gelirsiniz .Evet ben başardım ve sizde başarabilirsiniz.şunu içtenlikle söylüyorum böyle bir sorununuz varsa erteleyerek zaman kaybetmeyin.Can pahalıya ve sekreteri gül ablaya sonsuz teşekkürler.

 • Kızlık zarı hakkında yanlış bildiğim bilgilerden bahsetmek istiyorum.öncelikle kızlık zarını bir zar dan ibaret olduğunu sanıyordum penisin vajinaya girip o zarı patlatacagını düşünüyordum taki can hocayla tanısana kadar kızlık zarı aslında vajina girisinde bulunan esneyen bir doku parcasıymıs..yırtılmaz,kanamaz ve patlamazmıs..yanlış bildiğimiz doğruları can hocayla tek tek öğreniyoruz..

 • Hayırlı Günler öncelikle herşeyin başı çalişmak , güven ve bilgi bunu nerden mi biliyorum Can Pahalı hocamdan çünkü hocam gerek Klinik Psikoloji Yüksek Lisans hemde Kadın doğum doktoru olması ile bilgi anlamında sizin vajinismus ile ilgi sorunlarınızı çözüme kavuşturacak iyi bir hekim diyebilirim .Bunun yanında insan olarak da alçakgönüllügü, size yürekten dokunabilmesi , anlayışlılıgı, empati yapabilmesi ile size güven veren iyi bir doktor tabi bunu sizin gayretinizinde katkısı olacaktır yani tam anlamıyla vajinismus sorunu yaşayan çiftlerin tereddütsüz doğru adresi diyebilirim. Teşekkürler Can Hocam ve ekibine

 • Öncelikle can hoca gibi doktor iyi ki var diyorum. Bundan 1.5 sene önce normal dogum yaptım ve dogumdan kaynaklanan bi komplikasyon yasadım ve 1hafta sonra yasadıgım sorundan dolayı bir dizi ameliyat oldum ve hem dogum hem yasadıgım sorunlardan sonra eşimle ilişkiye giremedim. Binevi vajinusmus yasamaya basladım. Ve hatta eşimden ayrılmaya karar vermiştimArtık düzenli cinsel hayatım olmayacak diye kendimi suclarken yollarımız can hocayla kesişti ..iyi ki kesişti resmen hayatımız onun sayesinde yeniden sekillendi. Uzun süren tedavinden sonra hayatımız eskisinden daha iyi oldu. Vajinusmusun yanında seksin sadece eşini mutlu etmek degil kendinide mutluk etmek oldugunu da öğrendim. İyi ki yollarımız kesişmiş iyi ki hayatımıza dokunmussunuz can hocam cok tesekkür ederim…

 • yorumlar çok anlamlı hiçbiri boşuna yazılmamış bunu can hocamın kliniğine gittiğinizde anlıyorsunuz, söylenen her şey gerçek. Her seansta dolu dolu çıkıyoruz yanınızdan umut dolu, üstüne bu güzel yazılarla evde de bize ulaşıyor olması paha biçilemez kıymette. iyi ki varsınız

 • Eşimde olan (PSAS sendromu) Huzursuz Genital Sendrom diğer adıyla Sürekli Genital Uyarılma bozukluğu hastalığı için ilçemizde bulunan kadın doğum uzmanına başvurduk. Tüm değerlendirmeler normal olmasına rağmen hastalığımız sürüyordu. Daha sonra uzmanımızın yönlendirmesi sonucu Dr. Can PAHALI ile tanıştık. Can PAHALI hocamız kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığı üzerine klinik psikoloji yüksek lisansı yapmış alanında sayılı doktorlardan. Akademik başarısının yanında güler yüzü, samimiyeti, hoş sohbeti her seansa daha mutlu, daha istekli gelmemizi sağladı. Sadece hastalığımıza yönelik değil tüm cinsel hayatımıza bütüncül yaklaşarak gerek verdiği egzersizlerle gerek uyguladığı terapi seansları ile bizi daha mutlu birbirimize daha bağlı bir çift haline getirdi. Aramızdaki sorunları nasıl çözeceğimizi öğretti. Cinselliği konuşmaktan uzak olan yaşamımızı monotonluktan kurtarıp renk kattı, nasıl şekillendirebileceğimizi öğretti. Hastalığımız için ilaç kullanımı düşünürken hocamızın uyguladığı tedavi, terapi sayesinde ilaçsız bir şekilde iyileştik. Ve bir ömür boyunca hayatımızda ve cinsel yaşamımızda bize yol gösterecek; terapi yöntemleri ve egzersizler öğrendik. Şehir dışından(Sivas) gelen çiftlerle de karşılaştık. Çok doğru bir tercih yapmışlar. Bu yorumu okuyan herkese tereddüt etmeden gelmelerini ve mutlu, sağlık içerisinde ayrılmalarını temenni ediyorum. Ayriyeten Can hocamızın yardımcısı daima enerjik Gül ablanın güler yüzü, beklerken ki hoş sohbetine de değinmek istiyorum.

 • Merhabalar,

  Bende vajinismus sorunu sebebiyle Can hocamın yanında tedavi görüyorum. Tedavi öncesi kendime aynada bakmakta, dokunmakta sorun yaşıyordum. Önce bana bedenimi sevmemi öğretti ve kendimle barışık olmamı sağladı. Eşimle oral da hiç bir problemim yok fakat eşim benim boşalmamı ister çoğu zaman. Ben daha önce hiç boşalmadım hatta hiç denemedim çünkü mastürbasyon yapmak sadece erkeklere özgüdür diye düşünüyordum yapsam bile nasıl yapacağımı bilmiyordum. Aslında oral esnasında o kıvama sürekli geliyordum ama boşalamiyordum. Can hocamın verdiği ödevleri yaparak en önemlisi ona güvenerek çıktığım bu yolda mastürbasyon eğitimimide tamamladım. Tabi bu hemencik olmadı mesela vibrator kullanmayı bilmiyordum ilk deneyimim yanlış oldu bana onu kullanmayi öğretti ve ilk boşalmamı eşim yanımda yokken yalnız yaptım ve bedenimin nasıl bir tepki vereceğini nasıl olduğunu önce kendim görmek istedim. Ve öyle güzel bir şeymiş ki bedenim öyle rahatlamıştı ki daha önce hiç böyle zevk almamıştım. Sonrasında eşimle oral da rahat olmaya başladım ve boşalma problemini çözdük eşim ve ben şuan bu konuda çok rahatız. Her zaman söylediğim bir laf var BAZEN DİYORUM Kİ İYİ Kİ BAŞIMA BÖYLE BİR OLAY GELDİ HEM CAN HOCAYI HEM GÜL ABLAYİ TANIDIM EN ÖNEMLİSİ CİNSELLİĞİN SADECE PENİS VAJİNA BİRLEŞMESİ OLMADIĞINI ÖĞRENDİM. SAYGI, SEVGİ DOĞRU VE GÜZEL İLETİSİM KURMA VE DAHA O KADAR ÇOK ŞEY GÖRMEMİZDE YARDIMCI OLUYOR Kİ BİZE ALLAH ONLARDAN BİN KEZ RAZI OLSUN. ÇOK ŞÜKÜR ONLARİ BULDUM VE HAYATİM TEKRAR NORMALE DÖNDÜ. Can hocam ve Gül ablam sizleri çok seviyorum ❣️

 • iyi ki iyi ki Can Hocamız var!
  eğitim almadan önce kendimle hiç barışık değildim, aynada kendime bakmaktan çekiniyordum, kendimi beğenmiyordum ama Can Hocamızdan öğrendiklerim gözlerimi açtı, ne kadar da yanlış düşüncelerle büyümüşüz, cinsellik çok doğal bir şey olduğunu çekinmeyeceğimizi kendimizle barışık olmamız çok önemli olduğunu öğrendikten sonra hayata ve cinselliğe bakışım değişti ve çok mutluyum, her beden farklıdır ama her bedende ayrı güzeldir! kendimizle barışık olalım ki, hayatı daha mutlu keyifli yaşiyalım!!!

 • Merhabalar herkese,
  Can Pahalı’nın sayfasını incelediğimizde genel olarak vajinusmus hastalarının aştıkları inanılmaz mucizeleri okuyarak şansımızı denemek istedik. Çünkü bizim vajinusmus gibi bir problemimiz yoktu. 2018 yılından beri sürdürdüğümüz evliliğimiz gayet keyifli, saygı ve sevgi çerçevesinde devam etmektedir. Yaklaşık bir yıl önce gebelik planlaması yaparak muayenelerimizi olduk, sağlık açısından herhangi bir problemimiz yoktu benim de eşiminde. Doktor kontrolünde bu süreci yürütürken her ay olumsuz sonuçlanmaya başladı ve yıpranmaya başladık. Psikolojik olarak etkilenmiş durumdaydık ve cinselliği zorunlu bir görev olarak görmeye başlamıştık. İstek ve arzularımızın kaybolduğunu görebiliyorduk. Bu sebeple sevgili doktorumuzun kapısını çaldık ve ilk seans sonrası doğru yerde olduğumuzu anladık. Evlilikte iletişim, cinsellik ve doğru bilinen yanlışlarla terapimizi tamamlamak üzereyiz. Çok basit bilgisizliklerin ve hataların hayatınızı,evliliğinizi mutsuzlaştırmasına müsade etmeyin, o sıkıntılarla boğuşmayı bırakın. Durumu farkettiğiniz zaman harekete geçmelisiniz. Her şey bizlerin çabasına bağlı. Terapistinizle bir ekip olup bu süreci rahatlamış, mutlu bir şekilde sona erdirebilirsiniz.
  Cem Keçe’nin de dediği gibi “Cinsellik girmeyen eve terapist girer.” Bizim de evimize girdiği için sevgili Can Hocama teşekkürü borç biliriz. Bu bölge için çok büyük bir şansınız.
  Sevgiler

 • 2yıllık bir evlilikte bugün oldu yarın olacak derken birtürlü olmayan şey sevgili can bey sayesinde 1 ay gibi birsürede yapmayı başardık iyiki can bey ve o güzel gül ablayı tanıdık size çok teşekkür ediyorum

 • Söze nereden başlayacağımı bilemiyorum. İyi ki Can Hocayı ve Gül Ablayı tanımışım. Bu güne kadar boşuna beklemişim, keşke daha önceden tanısaydım. Bilmediğim bir çok şeyi öğrendim sayelerinde. Öncelikle kendime olan güvenim arttı ve kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Böyle bir sorunun tedavisinin olacağını düşünmezdim. Ama denemekte yarar vardır dedim ve gittim. İyiki gitmişim şu an çok mutluyum. Hayatım onun sayesinde değişti. Artık eşimle aramızda hiçbir sorun kalmadı. Sizin de böyle bir rahatsızlığınız varsa kesinlikle geç kalmayın hemen gidin. Sadece vajinusmusa dair değil her şeye dair birçok bilgi öğrendim. Ben yaptıysam sizde yaparsınız. Ve şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, kafamızda kurduğumuz kadar zor hiçbir şey yokmuş. Can hocama samimi ve içten yaklaşımıyla Gül ablama ise her zaman bana destek verdiği için çooook teşekkür ediyorum.

 • Herkese kucak dolusu sevgiler. Can hocam ve Gül ablamla tanışmadan önce buradaki yorumları okuduğumda o kadar çok etkilendim ki sizlere de bir faydası olacağından kendi hayatımın özetle anlatmak istedim. 10 senelik bir ilişkinin ardından sevdiğim adam ile bir yuva kurduk. 1 aylık evliliğim boyunca cinsel anlamda kendimi çok eksik gördüm ve eşime karşı yetemediğimi düşündüm her gün internetten araştırma yaptım ama ne yazık ki sonuç alamadım ta ki Can Hocamı bulana kadar bana umut oldu ve içimdeki kara bulutları ilk tanıştığım anda yok etti. Harika bir enerjisi olan Gül ablayı da asla es geçemem. İkisi de cinsel anlamda kendime olan özgüvenimi yerine getirdi. Can hocamın makaleleri,verdiği psikolojik destek ve en önemlisi güleryüzü sayesinde tüm korkumu yendim. Dahası bu konularda bilinçlendim. Ve nihayet bende BAŞARDIM! Bilinçaltımda yer eden tüm o sinsi tabularımdan kurtuldum. Bana her terapide inandığını gösterdiği ve Gül ablamla beraber her zaman destek oldukları için ikisine de minnettarım !

 • Herkese merhaba. Eşimle evliliğimizin ilk 3 ayı her denememiz başarısızlıkla sonuçlanıyor onu itiyor reddediyordum. İlk gece korkusuyla başlayan ve devam eden bir durumdu. Bugün olmadı yarın, ötesi gün derken hep erteledik kendi içimizde bocaladık . Lakin zamanla geçecek bir durum değil vajinismus ?Bilinç altımıza da buna izin vermiyor ne yazık ki. Sadece boşa geçen bir zaman dilimiydi. Yaptığımız araştırmalardan sonra bütün oklar bizi Can hocamıza yönlendiriyordu. Gerek bilgisi gerek mütevaziliği ilgi alakası ve hassasiyeti ile size ilk seansta son derece güven veriyor . Ve tabiki daha randevu almak için aradığım da telefonda duyduğumuz o ses Gül ablam sanki dünyaya enerji dağıtmak için gelmiş. Bize hep inandılar bu inanç bizi daha azimli kıldı . Can hocamız ilk seansta bütün tabularımı yıktı. Bizim gözümüzde dağ görünen bu sorunun aslında çok kolay aşılabileceğinin yolunu anlattı birlikte bir yola çıktık. Her terapide kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyordum. Ödevlerimizi sıkı sıkı yapmaya özen gösterdik . Can hocam bize hep çok güvendi bizde ona tabiki.. Verilen kitapları makaleleri okuyor eşimle birlikte bu bilgileri paylaşıyorduk. Her geçen gün bilinç altım yeniden şekilleniyordu. Asla yapamam bu benim için çok zor dediğim her düşüncem yıkıldı çünkü artk yapıyordum. Tedavimiz çok kısa bir sürede cevap veriyordu asla aşamam yapamam dediğim fobilerim, tabularım yıkıldı çünkü hayatımıza Can Hocam dokunmuştu. Ve tabiki bu yolda benim yanımda olan en kıymetlim sevgili eşim o en büyük destekçim diğer yarım birlikte aştık biz bu yolları.. Şu an bu yorumu okuyorsanız sizde böyle bir durum ile karşı karşıyasınız demektir çünkü beni de Can hocama bu platform götürmüştü ve hayatımda ki en büyük iyikilerimden biri oldu. Hiç beklemeyin zaman sizden gitmesin her an çok kıymetli ilk seansta ne anlatmak istediğimi sizde anlayacaksınız zaten. Eşinizle el ele verin ve gidin sizde iyi ki iyi ki diyeceksiniz. Biz sizden razıyız hocam bilginize emeğinize sağlık. Can hocam ve dünya tatlısı Gül ablam Hayatımıza dokunduğunuz için teşekkür ederiz. İyi ki iyi ki varsınız. Biz Başardık Başardık Başardık ??

 • Bu yazımı okuyan herkese merhaba…Eşimle 5 yıllık flört 1 yıllık nişanlılık sonrası evlendik. Her şey evlenene kadar çok güzeldi. Flört, nişanlılık ve düğün… Ne olduysa o ilk geceden sonra oldu, birbirimizi sevmemize o kadar istekli olmamıza rağmen olmadı yapamadık gerçek anlamda birleşme sağlayamadık. Dışardan gelen baskılarla sanki yapmışız gibi davrandık nasıl olsa üç gün sonra olur beş gün sonra olur bir ay sonra olur derken iki buçuk yıl bekledik. Çok araştırdık çok çare aradık kendimizce ama bütün sorunlar vajinusmusa bütün çarelerde profösyonel yardıma yönlendirdi bizi ama biz yine de inatlaştık çözebileceğimizi düşündük (ki siz sakın böyle uzatmayın). Halbuki her denememizde kasılmam, korkmam birlikteliğimizi engellemem bir an bile değişmedi hatta artarak devam etti. Ve en sonunda bu sorunumuzu çözmeye karar verdik ve internette araştırma yaparken doktorumuz (ki şükürler olsun diyerek söylüyorum) CAN PAHALI ile karşılaştık. İnternete güvenebilir miyiz derken telefona sarılıp hiçbir şey kaybetmeyeceğimizi düşünüp irtibata geçtim. Bizimle iletişim kuran o güvenilir ses GÜL ABLA bize bir umut verdi kafamızdaki her şeyi ona sorarak kafamızdaki soru işaretlerini sildik (iyi ki aramışız) ve yola koyulduk. Doktorumuz CAN PAHALI ile yüz yüze görüştüğümüz o ilk anda her şeyi yenebileceğimiz gücünü kazandık. Doktorumuzdan çok şey öğrendik ki vajinusmus bizim için en kolayı oldu. Doktorumuz sayesinde kendimi tanıdım cinselliği öğrendim mutlu olmanın yollarını öğrendim ve de tek vajinusmus olanın ben olmadığımı gördüm. Doktorumuzun ödevlerini harfiyen yerine getirdik istedik güvendik sadece vajinusmus adına değil mutlu bir cinsel yaşam adına… ve sonunda 2 ay sonra mutlu sona ulaştık… Her şey çok güzel gitti, bu süreç bizim için muhteşemdi ve en sonunda doktorumuzun sloganıyla bitirdik ‘BAŞARDIM BAŞARDIM BAŞAŞARDIM’ … Sakın hayatınızı ertelemeyin ben yapabilme umuduyla erteledim ama keşke ertelemeseydim diyorum… bu bir hastalık değil unutmayın çoğu kadının karşılaştığı bir durum ve geçici sadece profösyonel bir yardım şart ve kesinlikle önereceğim muhteşem doktorum CAN PAHALI ve asistanı GÜL ABLA teşekkürler…

 • Evliliğimizin 7. ayındaydık.Zamana bıraktığımız,eninde sonunda olacak,bugün değilse yarın diye ertelediğimiz bir problemimiz vardı.Gördükki zamana bırakmak çözüm değil,Vajinusmus kendiliğinden ortadan kalkacak bir rahatsızlık değil… Eşimin işi dolayısıyla İskenderun dışında bir doğu ilindeyiz ve burada bir cinsel terapi uzmanı bulunmuyor.15 günlük bir tatilimiz vardı memlekette geçireceğimiz ve bu problemi İskenderunda çözmeye kararlıydık.Can Bey’i bizim gibi vajinusmus hastalarının tedavi sonrası paylaştıkları yorumları okuyarak keşfettik.Can Pahalı şu an hayatımızdaki en büyük “iyikimiz”.İyiki sizi tanımışız,iyiki size inanmışız,iyiki,iyiki,iyiki…En büyük tereddütümüz şehir dışındaki olmamız ve sadece 15 gün için iskenderunda bulunmanızdı.”Bizim 15 günümüz var,15 günde halledebilir miyiz”dediğimizde;bizi kararlı olduktan,emek verdikten sonra halledebileceğimize o kadar inandırdıki,sağladığı güven,gösterdiği anlayış,samimiyet sayesinde sadece 9 GÜN SONRA Vajinusmusu yendik !!! Can Hocam size çok minnettarız,mükemmel bir insan,mükemmel bir doktorsunuz.Vajinusmusu yenebilir miyiz sorusuna verilebilecek en güzel yanıt”Can Pahalıya giderseniz evet”. Ve Gül Abla,sen dünyaya pozitif enerji yaymaya gelmişsin adeta…Desteğin,Güler yüzün,sağladığın motivasyon için çok teşekkürler :). Sizi çoook seviyoruz ?

  • Can Hocamız iyi ki vaar iyi ki tanıdıkk iyi ki… Sürekli genital uyarilma rahatsizligim için Can hocamizla.yollarimiz.kesişti. Rahatsizligim için egzersizler önerdi esimle birlikte onerdigi butun egzersizlere onem vererek elimizden geldigince yaptik.Can hocamiz sadece rahatsizligim ile ilgili değil esimle hem normal hayatimiza hem cinsel hayatimiza renk katti. Hocamizin yardimcisi Gül ablanin samimiyeti ve guler yüzü ayri bir detaydi tabiki? her sey icin cook ama cok tesekkur ederiz sizi seviyoruzz iyi kiii